Wakacje na Costa Calida – domy wakacyjne

Costa Calida

Wakacje na Costa Calida – domy wakacyjne

Costa Calida (ciepłe wybrzeże) jest regionem turystycznym w Hiszpanii, położonym nad Morzem Śródziemnym. Swoją nazwę zawdzięcza wysokim temperautrom, jest to jedna z najcieplejszych części Hiszpanii. Warto wybrać domy wakacyjne na Costa Calida z oferty NOVASOL, ponieważ mogą się tu Państwo w pełni zrelaksować na licznych piaszczystcyh plażach oraz zażyć kąpeili w turkusowej wodzie Morza Śródziemnego. Nasza oferta mieszkań oraz domów wakacyjnych skierowana jest dla wszystkich, zarówno dla osób preferujących aktywny wypoczynek, jak i dla turystów szukających wypoczynku i relaksu. Wybrzeże oferuje możliwość uprawiania sportów wodnych, motorowych, kolarstwa oraz nurkowania. Równinny teren sprzyja długim spacerom, podczas których można odwiedzić liczne małe miejscowości rybackie. Warto wstąpić do licznych restauracji i wyszynków, w których podawane są świeże ryby i owoce morza oraz tradycyjne hiszpańskie danie takie jak paella.Nie ma chyba lepszego miejsca na wyjątkowe wakacje w Hiszpanii.

Popularne domy wakacyjne w Costa Calida

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Costa Calida

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Costa Calida

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Costa Calida

Loading...

Mierzeja La Manga

Mierzeja La Manga to najbardziej charakterystczne miejsce na Costa Calida. Jest to naturalnie utworzony półwysep, który tworzy jezioro morskie Mar Menor (małe morze). Półwysep liczy 22 km długości i jest bardzo szeroki. Powstały tu liczne hotele i infrastruktura turystyczna, dzięki której można plażować po obu stronach mierzei. Bardzo dużą popularnością cieszy się tu uprawianie żeglarstwa oraz windsurfingu. Osoby stwaiające pierwsze kroki w tych sportach mogą najpierw spróbować swoich sił na spokojniejszych wodach jeziora, a zaawansowani skorzystać z baz nad samym morzem. Jezioro również jest przyjazne kajakarstwu, a liczne naturalne wysepki, dodają uroku i urozmaicają rejsy. Oprócz tego znajduje się tu również unikalny Park Narodowy Salinas y Arenalas de San Pedro del Pinatar. Urlop w Murcji to również możliwość zagrania w golfa. Region w ofercie posiada aż 17 pól golfowych, na których odbywają się liczne turnieje na poziomie międzynarodowym.

Costa Calida

Kartagena

Urlop w Hiszpanii, to dobry moment, aby odwiedzić zabytkowe miasto – Kartagenę (ponad 2000 lat). Zostało założona przez kartagińczyków i służyć miało jako baza do podbicia południowej Europy. W 209 roku p.n.e. zostało zdobyte przez Rzymian i trwało pod ich rządami do V wieku n.e. W 1238 roku została włączona do Aragonii, ale w międzyczasie była kilkukrotnie podbijana przez różne nacje. I właśnie ta burzliwa histroia, jest głównym powodem, dla którego warto odwiedzić Kartagenę. Znajdą tu Państwo pozostałości rzymskich budowli m.in. teatru (Augesterum) i bizantyjskich murów. Znajduje się tu również ciekawe muzeum archeologiczne, które zawira eksponaty wszystkich nacji, które rządziły tym miastem. Dobrą porą na odwiedzenie twierdzy jest połowa września. To właśnie wtedy odbywa się tu miejskie święto, podczas którego przedstawiana jest inscenizacja zdobycia miasta. Festiwal trwa około dwóch tygodni i codziennie kończy się zabawą do samego rana. To dobra propozycja dla wczasowiczów, którzy lubią się bawić i potańczyć.