Domy i apartamenty w Potenza

Potenza to stolica regionu Bazylikata. Miasto położone jest w środkowo-zachodniej części regionu, blisko granicy z Kampanią, w południowej części Włoch (sprawdźcie takze nasz katalog "domi i apartamenty Włochy"). Potenza znajduje się pośród apenińskich szczytów, w dolinie rzeki Basento i posiada cztery wyróżniające ją cechy:

 • Jest nazywana Pionowym Miastem, a to dlatego, że miasto rozciąga się w dół góry, na szczycie której znajduje się starówka.

 • Jest najwyżej położoną stolicą regionu w kraju – a mianowicie na wysokości 819 metrów n.p.m.

 • Jest nazywana także Miastem Stu Schodów – to z kolei zasługa rozbudowanego systemu schodów, zarówno pochodzących z czasów starożytnych, jak i współczesnych. Dość powiedzieć, że system schodów ruchomych jest tu najbardziej rozwinięty w Europie, a na świecie ustępuje tylko tym w Japonii.

 • Z racji położenia wśród gór, często dochodzi tu do trzęsień ziemi. Jednak na przekór temu, Potenza to bogate w zabytki i ciekawe miejsca miasto – godne swojego miana, które pochodzi od słowa „potencja” oraz „moc”.

Jak widać, jest to bardzo ciekawe miejsce, dlatego też nasz produkt „domy i apartamenty w Potenza” to propozycja zakwaterowania dla osób szukających takich właśnie perełek. To również świetne miejsce na wakacje w górach oraz na aktywny urlop pośród naturalnych krajobrazów. Dlatego też polecamy miasto Potenza i naszą ofertę "noclegi Włochy" w tym miejscu.

 

Domy i apartamenty w Potenza

Domy i apartamenty w Potenza

W tak niezwykłym miejscu nie mogło zabraknąć oferty noclegowej od NOVASOL. Podobnie jak w innych regionach kraju, w mieście Potenza mamy Wam do zaoferowania samodzielne kwatery wakacyjne, w których miło spędzicie czas o każdej porze roku. Można powiedzieć, że nasze domy i apartamenty w Potenza, to nie tylko miejsce na noclegi, ale pełnoprawne obiekty wypoczynkowe, które posiadają kompletne wyposażenie, posiadają wyposażoną kuchnię oraz gwarantują prywatny charakter wypoczynku. Dlatego też, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą „Bazylikata wakacje” i rezerwacji kwater wakacyjnych, w których poczujecie się jak we własnym domu.

W Potenza mamy Wam do zaoferowania różnorodne kwatery, które zaspokoją Wasze potrzeby oraz wymagania. Szczególnie jednak polecamy Wam zerknięcie na takie obiekty jak:

 1. Domy za panoramicznym widokiem –wypoczynek w górach, nie może się obyć bez możliwości podziwiania ich z okien lub tarasu.

 2. Domy z basenem – 10 kilometrów od morza to spora przeszkoda, dlatego sprawdźcie nasze kwatery z własnymi akwenami – zwłaszcza, że lato jest tu bardzo gorące.

 3. Domy przyjazne zwierzętom – nie zostawiaj psa lub kota w hotelu dla zwierząt – zabierz go ze sobą na niezapomniane wakacje.

Zapraszamy!

 

Domy i apartamenty w Potenza

Wakacje w Potenza

Urlop w Potenza to ten przyjemny okres, w którym będziecie mogli aktywnie zwiedzać miasto i jego piękną okolicę. Oczywiście, rezerwując produkt z katalogu „domy we Włoszech”, można cały turnus przeleżeć na hamaku lub przy basenie – wybór należy do Was. Jeśli jednak lubicie odkrywać ciekawe miejsca, to wystarczy zamknąć drzwi domu wakacyjnego, aby wyruszyć na wielką przygodę. W samym mieście Potenza czekają na Was m.in.:

 • Katedra Miejska;

 • Kościół św. Franciszka;

 • Most Musmeci;

 • Torre Guevara – ostatni ślad po średniowiecznym zamku;

 • Pałac miejski – jak i inne pałace oraz wille;

 • Teatr Francesco Stabile;

 • Bramy miejskie;

 • Szczątki rzymskiej willi.

Z kolei amatorzy naturalnych krajobrazów powinni wybrać się na wycieczkę w Apeniny. Podczas wędrówek przeżyjecie niezapomniane chwile oraz podziwiać będziecie niewyobrażalne widoki. Pamiętajcie tylko, aby trzymać się wytyczonych szlaków. Cóż, nie pozostaje nam nic innego, niż życzyć Wam, aby Wasze wakacje we Włoszech były prawdziwie niezapomniane.