Minorka – wakacyjna wyspa

Minorka

Minorka – wakacyjna wyspa

Minorka, to druga co do wielkości wyspa archipelagu Baleary. Położna jest na Morzu Śródziemnym, a jej nazwa oznacza dosłownie „mniejszą wyspę” (w odniesieniu do Majorki). Jest to najspokojniejsza wyspa, spośród obleganych przez turystów, Balearów. Ale nie oznacza to, że jest nudna! Nic z tych rzeczy – jest to świetne miejsce na niezapomniane wakacje w Hiszpanii. Piękne plaże, liczne zabytki, zjawiskowe wybrzeże oraz fakt, że cała wyspa wpisana jest na listę biosfery UNESCO, sprawiają, że koniecznie trzeba tu przyjechać. A jej spokojniejszy charakter wynika z tego, iż nie ma tu tak intensywnego życia nocnego oraz ogromnych kurortów jak na innych wyspach. Z pewnością więc, będzie to miejsce dla osób szukających chwili odetchnienia od zgiełku wielkiego miasta.

Domy wakacyjne

Jak Minorka, to z NOVASOL. Zapoznajcie się z naszą szeroką ofertą domów i apartamentów wakacyjnych na tej przepięknej wyspie. Nasze obiekty umiejscowione są zarówno w kurortach, jak i na ich obrzeżach. Jeśli planujecie typowo relaksacyjny wypoczynek, wybierzecie dom przy plaży, a jeśli chcecie aktywnie zwiedzać wyspę, to warto spojrzeć na kwatery wewnątrz wyspy. Wszystkie nasze domy wakacyjne w Hiszpanii, łączy to, że są w pełni wyposażone oraz bardzo często, posiadają dodatkowe udogodnienia jak taras z widokiem na morze, ogród czy basen. Jeśli więc, szukacie samodzielnych noclegów na Minorce, oferta NOVASOL , z pewnością spełni wasze oczekiwania.

Minorka

Plaże Minorki

Minorka słynie z przepięknego wybrzeża. Dostępny jest tu szeroki wachlarz plaż. Znajdziecie tu plaże piaszczyste, kamieniste, skały na których można się opalać, a także niewielkie plaże, które są dostępne tylko od strony morza. Urlop w Hiszpanii, to możliwość korzystania z kurortowych plaż, gdzie dostępna jest bogata infrastruktura turystyczna oraz możliwość uprawiania sportów wodnych. Takie atrakcje czekają na Was na plażach Son Bou, Platja de Punta Prima oraz Es Grau.Jeśli jednak szukacie spokojniejszych lokalizacji, to warto wybrać się poza nadmorskie miasta, np. na Cala Macarella, Cala Mitjana, Cala Trebaluger czy Cala Binidali. Na tego typu plażach, oprócz plażowania, można podziwiać piękne krajobrazy oraz podejrzeć życie morskie – wystarczy tylko zaopatrzyć się w gogle i rurkę do pływania. Poza tym, na liczącej ponad 200 kilometrów linii brzegowej wyspie, z pewnością znajdziecie „swój” urywek plaży, gdzie spędzicie beztroskie chwile.  Co na pewno łączy wszystkie wymienione plaże, to krystalicznie czysta, turkusowa woda.

Minorka

Ciekawe miejsca

Minorka, to nie tylko plażowanie i kąpiele morskie. Na wyspie, znajduje się mnóstwo ciekawych miejsc, które warto zobaczyć. Z pewnością, będą to miejsca dzikiej natury. Wyspa, jako część biosfery UNESCO, ma bardzo bogatą florę i faunę. Wczasy w Hiszpanii, to możliwość podziwiania prawie 900 gatunków kwiatów, licznych odmian jaszczurek, żółwi Hermana oraz ptactwa, zarówno morskiego jak i lądowego.

Inną atrakcją wyspy jest przepiękne wybrzeże, wzdłuż którego prowadzą szlaki turystyczne. Podczas wypraw, spotkacie różne formy nabrzeża – od płaskich i piaszczystych, po kamieniste i klifowe. Po całej wyspie rozsiane są również, ślady dawnych cywilizacji. Minorka słynie z unikalnych megalitów, takich jak navety i taule.

Liczne atrakcje i ciekawe miejsca, czekają na Was w miasteczkach wyspy, jak np. Mahon (stolica wyspy), Fornells, Alaior czy Es Mercadal.