Alesund - domy i apartamenty wakacyjne

Alesund

Alesund - domy i apartamenty wakacyjne

Jeżeli myślą Państwo o domu wakacyjnym w Ålesund, we wspaniałej Norwegii, NOVASOL z całą pewnością ma w swojej ofercie idealny dom wakacyjny na Państwa cudowne wakacje. Nieważne, w jaki sposób chcą Państwo spędzić wakacje, domy wakacyjne w Norwegii to zawsze idealna baza wypadowa na wszelkiego rodzaju wycieczki i wyprawy. W naszych domach wakacyjnych, jak nigdzie indziej, wypoczną Państwo od problemów dnia codziennego. W NOVASOL każdy z Państwa znajdzie idealny dla siebie dom wakacyjny w Ålesund.

Popularne domy wakacyjne w Ålesund

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Ålesund

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Ålesund

Loading...

Domy wakacyjne w Ålesund

Ålesund to prawdopodobnie najpiękniejsze miasto Norwegii. W roku 1904 pożar strawił duży część miasta. Ponad 800 domów zostało wówczas zniszczonych przez ogień, ok. 12 000 ludzi pozostało bez dachu nad głową. Miasto zostało odbudowane w ówczesnym stylu Art Nouveau. Obecnie można przejść przez miasto i zachwycić się wieloma pięknymi fasadami, wieżyczkami i fantastycznymi ornamentami.

Domy wakacyjne NOVASOL w Ålesund to gwarancja wspaniałych wakacji w Norwegii. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w wynajmowaniu domów wakacyjnych, NOVASOL dysponuje bogatą i zróżnicowaną ofertą domów wakacyjnych w Ålesund.

NOVASOL dysponuje domami wakacyjnymi każdej w kategorii i standardzie. Od prosto urządzonych domów dwugwiazdkowych po wspaniałe wille z własnym basenem, sauną czy salą kinową. W NOVASOL każdy z Państwa znajdzie idealne zakwaterowanie na urlop w regionie Møre i Romsdal.

Alesund

Ålesund - wakacyjny raj

Ålesund położone jest bezpośrednio przy morzu, otoczone przez niezliczone wysepki i Bergen. Jest tutaj wiele godnych zobaczenia miejsc. W akwarium Atlanterhavsparken można podziwiać podwodne życie i wspaniałe widoki morza i fiordu.

Również targ rybny w Ålesund jest godny obejrzenia. Można tutaj kupić świeże ryby i kraby. Z centrum można dostać się do punktu widokowego Aksla, droga prowadzi po ok. 418 stopniach. Z punktu widokowego, przy dobrej pogodzie podziwiać można cudowny widok na wyspy i szkiery, które kształtują Møre- i Romsdal.

Od połowy kwietnia do połowy września mogą Państwo skorzystać ze statku pocztowego (Hurtigruten) i wybrać się w całodzienną podróż przez fiordy Stor, Synnylv i Geiranger na Geiranger. Po krótkiej tam wizycie statek wraca do Ålesund.

Alesund

Różnorodne atrakcje

W Ålesund jest wiele atrakcji i imprez. Aby Państwa wakacje w Norwegii już od pierwszego dnia były dobrze zaplanowane, poniżej prezentujemy kilka propozycje spędzenia wolnego czasu.

  • W schronisku młodzieżowym Ålesund można uzyskać wyczerpujące informacje na temat stylu Art Nouveau. W centrum miasta znajduje się kwartał w stylu Art Neuveau z domami, które zostały odbudowane po pożarze z roku 1904.

  • Tylko kilka minut od Ålesund znajduje się największe skandynawskie akwarium Atlanterhavsparken, zbudowane przy fiordzie i morzu.

  • Aksla to nazwa górskiego domku (189 m.n.p.m.), z którego rozciąga się nieporównywalny widok na miasto. Do domku prowadzi ok. 418 schodów.

  • Muzeum Sunnmøre oddalone jest 4 km od centrum miasta. Można tu zobaczyć 50 historycznych domów, część wydzieloną dla rybołówstwa, 30 historycznych łodzi oraz różnego rodzaju narzędzia.

  • Kościół z Ålesund pochodzi z 1909 roku. Można tu podziwiać piękny ołtarz, freski i witraże. Z powodu warunków pogodowych, główne wejście nie znajduje się od zachodniej strony, jak ma to miejsce w przypadku kościołów budowanych zgodnie z tradycją chrześcijańską, tylko od strony wschodniej.