Wakacje w Overijssel - domy wakacyjne

Overjissel

Wakacje w Overijssel - domy wakacyjne

Overjissel, to kraina holenderska, położona we wschodniej części kraju. Jej nazwa oznacza krainę, leżącą w poprzek IJssel – rzeki, która przepływa przez region. Jest to mało znany kierunek turystyczny w Polsce, więc jeśli szukacie czegoś nowego, to wakacje w Holandii, będą propozycją, wartą, przynajmniej rozważenia. Overijssel to świetna opcja dla osób lubiących łączyć wypoczynek z aktywnym spędzaniem czasu. Kraina charakteryzuje się dość płaską powierzchnią (najwyższy punk ma zaledwie 89 metrów n.p.m.), co stwarza świetne warunki na wyprawy piesze oraz rowerowe.  Dodatkowo, gęsta sieć miast oraz liczne kompleksy parkowo-leśne sprawiają, że jest tu wiele do zobaczenia oraz podziwiania. Za kolejnym atutem regionu, przemawia również fakt, że nie jest on bardzo oddalony od naszych granic, a dostać się tu można łatwo i szybko, zarówno drogą lądową (przez niemieckie autostrady), jak i samolotem. Tak więc, sprawdźcie, co czeka na Was w Overijssel.

Popularne domy wakacyjne w Overijssel

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Overijssel

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Overijssel

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Overijssel

Loading...

Domy wakacyjne w Overijssel

Pomóc z wyborem Overijssel na niezapomniany urlop, może Wam NOVASOL. W regionie tym posiadamy bogatą ofertę domów i apartamentów wakacyjnych. Nasze obiekty, położone są w atrakcyjnych lokalizacjach, które zadowolą zarówno osoby lubiące wakacje miejskie, jak i te preferujące wypoczynek wśród sielskich krajobrazów. Nasze domy wakacyjne w Holandii, są w pełni wyposażone we wszelkie niezbędne sprzęty, co również dotyczy pomieszczeń kuchennych. Dzięki temu, nie będziecie musieli codziennie zrywać się świtem, aby zdążyć na hotelowe śniadanie, zanim inni goście wszystko zjedzą. W naszych obiektach, możecie swobodnie spać do południa i zjeść pierwszy posiłek na tarasie z widokiem na las lub jezioro. Dodatkowo, część kwater posiada saunę lub basen. Tego typu informacje, znajdziecie przy opisach obiektów. Tam również możecie wyczytać, czy do danego domu możecie przyjechać z domowym zwierzęciem. Domy wakacyjne NOVASOL w regionie Overijssel to gwarancja udanego wypoczynku.

Overjissel

Zielone Overijssel

Jednym z atutów regionu są piękne kompleksy leśne, w których duży nacisk położono na ochronę środowiska. Dzięki temu, spędzając urlop w Holandii, można podziwiać różne typy krajobrazów.

Najważniejszym z nich jest Park Narodowy Weerribben-Wieden. Powstał on w 1982 roku, mimo że pod ochroną ziemia ta była już od 1882 roku. Powstał on w celu ochrony największych bagiennych obszarów w północno-zachodniej Europie.  Poza nimi, podziwiać tu można liczne jeziorka, mokradła, lasy oraz pola, a także florę i faunę typową dla tego typu obszarów. Dodatkową atrakcją, jest możliwość obejrzenia zabytkowych domostw oraz wiatraków. Wstęp do parku jest darmowy, a przemierzać go można na trzy sposoby: pieszo, rowerem lub kajakiem. Wszystkie trzy możliwości, dają inne wrażenia, dlatego warto wybrać się do tego parku przynajmniej raz.

Podczas wakacji, warto odwiedzić również miejsce zwane Lutterzand, które jest geologicznym monumentem od 2007 roku.  To rozległe tereny położone wzdłuż koryta rzeki Dinkel. Rzeka ta, tworzy tutaj miniaturowe wąwozy i doliny, dzięki czemu utworzyły się piaskowe klify oraz piękne widoki. Dodatkowo, gęste lasy mieszane położone na wzgórzach i pagórach, zachęcają do wędrówek, podczas, których spotkać można dzikie zwierzęta. Park można przemierzać również na rowerze lub kajaku bądź tratwie.

Wymienione dwa miejsca, to tylko przykład tego co czeka na Was w Overijssel. W całym regionie, znajdziecie liczne lasy i parki, gdzie podziwiać można, nietkniętą przez człowieka, naturę. Bardzo popularne są tutaj, wycieczki po lasach z przewodnikiem, który wie gdzie można obserwować różne zwierzęta i ptaki.

Overjissel

Wakacje miejskie w Overijssel

Wczasy w Holandii to nie tylko naturalne krajobrazy, ale i pełne atrakcji i zabytków miasta. Podczas wypoczynku, warto poświęcić dzień lub dwa i udać się najbliższych miejscowości. Jeśli nie do tych większych, to chociażby do małych ośrodków, gdzie poznać można codzienne życie i kulturę oraz tradycje, pielęgnowane tu od pokoleń. Jeśli jednak, wakacje oznaczają dla Was poznawanie ciekawych miejsc, to tych z pewnością nie zabraknie w:

  1. Zwolle – stolica regionu, które położone jest na styku różnych ekologicznie obszarów. Miasto ma bardzo długą i bogatą historię, czego dowodem jest świetnie zachowane Stare Miasto. Podziwiać tu można fragmenty murów miejskich z XIV wieku, bramę miejską Sassenpoort oraz kościół św. Michała z XV wieku i Bazylikę z wieżą Peperbus z XV wieku. Zwolle jest również jednym z najbardziej zielonych miast Holandii, a tytuł ten zawdzięcza aż trzydziestu trzem parkom, które są tu bardzo pielęgnowane. W mieście warto udać się także do jednego z dwóch muzeów oraz parku dinozaurów.

  2. Enschede  - największe miasto regionu i jeden z najważniejszych ośrodków studenckich. Miasto słynie z tego, iż kilkukrotnie było niszczone i odbudowywane. Z tego powodu, najstarszym i zarazem nie zmienionym budynkiem jest tu Elderinkshuis z XVIII wieku, który przyciąga turystów tylko dlatego, że przetrwał tu najdłużej. Z kolei najstarszym, ale przebudowywanym budynkiem jest kościół miejski z XIII wieku. Z racji swojego „studeckiego” charakteru, miasto polecane jest osobom młodym, ze względu na liczne kluby nocne oraz imprezy plenerowe.

  3. Giethoorn  - miasteczko nazywane „Wenecją północy”. Nazwę zawdzięcza temu, poprzecinane jest licznymi kanałami, po których można wybrać się w rejs łodzią. Droga lądowa również dostarcza niesamowitych wrażeń, a to za sprawą zabytkowych domków, mnóstwa zieleni oraz drewnianych mostów.

  4. Kampen – miasto pełne zabytków z okresu XIV-XVIII wieków. Liczne kościoły, domostwa, mury z bramami, wiatraki, a nawet fabryka tytoniu, zajmą Wam długie godziny zwiedzania.