Wakacje w Groningen – domy wakacyjne

Groningen

Wakacje w Groningen – domy wakacyjne

Groningen jest regionem położonym w północnej części Holandii. Graniczy z Niemcami oraz Morzem Wattowym. Dominuje tu krajobraz nizinny, przy czym duża część krainy znajduje się poniżej poziomu morza. Nie oznacz to jednak, że jest tu nudno. Groningen to bogactwo plaż, pięknych krajobrazów, naturalnych i chronionych obszarów, uroczych miasteczek i wsi oraz możliwości aktywnego wypoczynku. Wakacje w Holandii, polecane są szczególnie osobom szukających nowych kierunków i wyzwań, ale tak naprawdę każdy znajdzie tu coś dla siebie i z pewnością zechce tu wrócić przynajmniej raz jeszcze.

Popularne domy wakacyjne w Groningen

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Groningen

Loading...

Semesterhus med pool i Groningen

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Groningen

Loading...

Domy wakacyjne w Groningen

Jak wypoczywać w Groningen, to tylko z NOVASOL. W tym regionie, mamy Wam do zaoferowania domy i apartamenty wakacyjne, które, z pewnością, będą idealnym uzupełnieniem, niezapomnianych wakacji. Nasze obiekty są świetnie wyposażone oraz położone są w atrakcyjnych lokalizacjach. Domy wakacyjne w Holandii, mogą przyjmować nawet kilkunastoosobowe grupy, co jest świetnym rozwiązaniem dla grup wspólnie spędzających urlop. Do wybranych kwater, można również przyjechać z domowym zwierzakiem. Koniecznie też sprawdźcie, jakie dodatkowe udogodnienia ma wybrany przez Was obiekt, bowiem część obiektów ma w standardzie darmowy Internet lub prywatny basen.

Groningen

Miasto Groningen

Stolica regionu, największe miasto Holandii na północy, miasto uniwersyteckie – to tylko niektóre określenia miasta Groningen. Spędzają urlop w Holandii, koniecznie musicie go odwiedzić. Zabudowa miasta to perfekcyjne wręcz połączenie nowoczesności i historii. W centrum miasta znajdziecie zabytkowe budowle takie jak Kościół Aa, Złote Biuro czy Kościół i Wieżę Martini, a pomiędzy nimi designerskie budynki. W centrum znajdziecie także ciekawe muzea, w tym, najbardziej znane, Muzeum Groninger, którego już sama kopuła robi duże wrażenie. Stolica regionu kusi również zielonymi parkami, możliwością rejsu rzecznymi kanałami oraz bogatą ofertą kulturalną. Miasto możecie również zwiedzić podczas przeprawy kajakiem lub łodzią wiosłową, a także podczas wycieczki rowerowej. Warto spędzić dzień lub dwa tutaj!

Morze Wattowe

Kolejną atrakcję regionu jest Morze Wattowe. Ten płytki akwen, rozciąga się pomiędzy lądem a Wyspami Fryzyjskimi, a całościowo tworzy strefę wpisaną na listę światowego Dziedzictwa UNESCO. Na liczącym 34 kilometry wybrzeżu znajdziecie piękne krajobrazy, składające się z wydm, plaż oraz roślinności. Oprócz wypoczynku w kurortach, wybrzeże to przyciąga bogatą florą i fauną. Morze Wattowe jest dość płytkie, dlatego też jest siedliskiem licznych gatunków ptaków oraz fok.

Rezerwując apartament wakacyjny w Holandii, warto również wybrać się w rejs pośród wysp archipelagu. Do regionu należą trzy niezamieszkane wyspy: Rottumeroog, Rotttumerplaat oraz Zuideduintejs. Również i one należą do biosfery morza Wattowego, będąc ostoją dzikiej roślinności oraz ptactwa.

Dodatkowo,  po zachodniej stronie regionu, znajduje się Park Narodowy Lauwersmeer. Ochrania on obszary jeziora o tej samej nazwie, który jest sztucznym akwenem.

Ciekawe miasta regionu

Groningen jest głównym i największym miastem regionu. Pozostałe miejscowości są małe, ale bardzo atrakcyjne. To właśnie w nich można najlepiej poznać kulturę, tradycje, historię oraz kuchnię krainy. W każdym z nich, można znaleźć charakterystyczne miejsca, jak np. „wiszące kuchnie” w Appingedam, fort w kształcie gwiazdy w Bourtage czy Wiatrak „Goliat” w Eemshaven. Koniecznie wybierzcie się na wycieczki po okolicy, a z pewnością sami odnajdziecie niezwykłe budowle i ciekawe miejsca. Wypoczynek w Holandii, z pewnością będzie udany!