Wakacje we Fryzji - domy wakacyjne

Fryzja to region, który położony jest w północnej części Holandii. Jest to największa prowincja tego kraju, jeśli weźmiemy pod uwagę również akweny wodne. Jest to dość ciekawie zbudowany region, bowiem w jego skład wchodzą wyspy, które oddzielone są od lądu, płytkim Morzem Wattowym. Z kolei z drugiej strony, archipelag oblewany jest wodami Morza Północnego. Po stronie zachodniej z kolei, wybrzeże graniczy ze sztucznym jeziorem IJsselmeer. Nazwa akwenu pochodzi od rzeki IJseel, która do niego wpada i co ciekawe, te sztucznie utworzone jezioro, zostało w 1975 roku podzielone tamą na dwa mniejsze zbiorniki (przy czym nazwa jednej części pozostała ta sama).

Wakacje w Holandii, to okazja na wypoczynek na pięknych plażach, aktywny wypoczynek na wyspach i nad jeziorami,. możliwość podziwiania naturalnych krajobrazów w rezerwatach oraz piękne miasta i miasteczka regionu. Także, jeśli szukacie bliskiego i zarazem nowego kierunku turystycznego, to Fryzja już na Was czeka.

Fryzja

Popularne domy wakacyjne w Fryzja

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Fryzja

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Fryzja

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Fryzja

Loading...

Domy wakacyjne we Fryzji

NOVASOL ma w swojej ofercie mnóstwo domów i apartamentów wakacyjnych we Fryzji. Nasze obiekty położone są w atrakcyjnych lokalizacjach: nad jeziorami, tuż przy lasach, w miastach oraz nad oboma morzami: Wattowym i Północnym. Dzięki temu, możecie dowolnie wybrać w jaki sposób i gdzie chcecie wypoczywać. Domy wakacyjne w Holandii są bardzo wysokiej jakości oraz są w pełni wyposażone we wszelkie niezbędne sprzęty domowe. Nasze kwatery są różnej wielkości, a więc z naszej oferty skorzystają zarówno osoby podróżujące w pojedynkę, jak i grupy przyjaciół, wspólnie spędzających urlop. Przy wyborze obiektu, warto zwrócić na dodatkowe udogodnienia, takie jak sauna, basen, ogród, dodatkowe wyposażenie czy widok na morze. Z pewnością umilą one pobyt w Holandii. Do Fryzji możecie wybrać się ze zwierzęciem domowym, bowiem część obiektów jest przystosowanych dla wakacji z psem lub kotem.

Fryzja

Plaże Fryzji

Fryzja jest regionem, który w swojej ofercie ma przepiękne piaszczyste plaże. Najpopularniejsze destynacje plażowe mieszczą się na wyspach fryzyjskich. Na nich, wczasowicze mają możliwość korzystania z kąpielisk zarówno Morza Północnego jak i Wattowego. Urlop w Holandii, spędzicie na długich i piaszczystych plażach, które najczęściej położone są u podnóża wydm. Plaże te należą do najczystszych w Europie, o czym świadczą liczne odznaczenie Błękitnymi Flagami. Na kilkudziesięciu kilometrach znajdziecie odcinki zarówno pełne plażowiczów, jak i spokojniejsze, gdzie można korzystać z uroku naturyzmu czy ciszy i spokoju. Wybrzeże Fryzji idealnie nadaje się również na wypoczynek z dziećmi, ponieważ spadek dna jest tu bardzo łagodny, a samo dno jest czyste i pozbawione kamieni. Na plażach, można również aktywnie spędzić czas, a zwłaszcza na odcinkach oblewanych wodami Morza Północnego. Panują tu świetne warunki do uprawiania żeglarstwa, windsurfingu i kitesurfingu.  

Dodatkową atrakcją, są bogate w atrakcje i infrastrukturę turystyczną, nadmorskie kurorty. Na ich promenadach, znajdziecie liczne bary, tawerny, restauracje, sale zabaw i kluby nocne, które z pewnością umilą niezapomniane wakacje we Fryzji.

Fryzja

Parki Narodowe

Kolejną atrakcją regionu Fryzji są rezerwaty narodowe. Fryzja może poszczycić aż czterema parkami o ścisłej ochronie, co przy wielkości Holandii i samego regionu, musi robić wrażenie. Miejsca te są udostępnione turystom, co daje mnóstwo możliwości aktywnego spędzania czasu. Udając się na wypoczynek w Holandii, warto odwiedzić:

  • Park Narodowy na wyspie Schiermonnikoog – powstał w 1989 roku w celu ochrony budowy wyspy oraz flory i fauny występującej na niej i w wodach przybrzeżnych. Z tego powodu  na wyspie jest niedozwolony ruch samochodowy. Podczas wizyty można obejrzeć lasy, wydmy, poldery oraz polodowcowe jezioro. Wyspa jest siedliskiem ptaków wędrownych oraz licznych gatunków mew.

  • Park Narodowy De Alde Feanen – niewielki rezerwat (ok. 25 kilometrów kwadratowych), który jest również częścią programu Natura 2000. Trasy widokowe parku, biegną wzdłuż mokradeł, lasów, torfowisk oraz jezior. Na terenie rezerwatu znaleźć można aż 450 gatunków roślin i ponad sto gatunków ptaków, w tym, rzadkiego w tych stronach – bociana białego. Atrakcją parku są również kucyki szetlandzkie.

  • Park Narodowy Lauwersmeer – rezerwat położony nad sztucznie utworzonym jeziorem Lauwersmeer. Akwen został utworzony w 1969 roku, kiedy to oddzielono go od Morza Wattowego. W ten sposób powstała tu nowa flora i fauna, którą objęto ochroną w 2003 roku. Jezioro ma bardzo nieregularny kształt co sprzyja przeprawom kajakami lub łodziami wiosłowymi. Park jest siedliskiem licznych gatunków ptactwa wędrownego.

  • Park Narodowy Drents-Friese Wold – powstał w 2000 roku w celu ochrony lasów i piaszczystych ziem, tworzących tu stepy. Rezerwat jest świetnym miejscem do jazdy na rowerze. Znajdują się tu świetnie przygotowane szlaki rowerowe o różnych poziomach trudności.

Fryzja

Ciekawe miejsca we Fryzji

Fryzja posiada dwie specjalne krainy, które warto odwiedzić. Pierwszą z nich jest kraina fryzyjskich jezior. W miejscu tym, na stosunkowo niewielkim obszarze, znajdują się 24 mniejsze lub większe jeziora. Większość z nich połączona jest rzeczkami  i kanałami, co sprawia, że popularne są tu przeprawy wodne kajakiem czy łodzią wiosłową. Dodatkowo wśród lasów i urokliwych wiosek, prowadzą przepiękne szlaki piesze i rowerowe.

Drugim miejscem we Fryzji są jej wyspy fryzyjskie. Cały archipelag (również ten po niemieckiej stronie) wpisany jest na listę UNESCO. Do Fryzji należą cztery z nich: Vlieland, Terschelling, Ameland oraz Schiermonnikoog. Wyspy te słyną z długich, piaszczystych plaż oraz sielskich krajobrazów, na które składają się wsie, latarnie morskie oraz młyny.

Rezerwując apartament wakacyjny w Holandii, macie możliwość również poznania jej miast. Nie są one zbyt duże (stolica regionu - Leeuwarden ma niecałe sto tysięcy mieszkańców), ale właśnie w tym tkwi ich urok. Są to malownicze miejscowości z zabytkowymi starówkami i niewielkimi portami. W miastach takich jak Drachten, Heerenveen czy Snekk z pewnością poznacie ciekawe miejsca i historie oraz jej gościnnych mieszkańców, którzy przygotowali dla Was liczne atrakcje.