Wakacje w Geldrii – domy wakacyjne

Geldria (Gelderland) to region położony w centralnej części Holandii. Od wschodu, graniczy z Niemcami. Nazwę Geldria, nadało tym ziemiom Cesarstwo Rzymskie, a wzięto ją od położonego niedaleko, niemieckiego miasta Geldern. Dziś, jest to największy region Holandii, który jest coraz bardziej popularnym kierunkiem turystycznym. Znajdują się tu liczne miasta, a także tereny zielone, w tym dwa parki narodowe. Oprócz tego, region oferuje mnóstwo propozycji aktywnego spędzania czasu. Geldria, z pewnością,  jest mało znanym kierunkiem turystycznym w naszym kraju i najwyższa pora to zmienić. Jest to miejsce, gdzie można rewelacyjnie spędzić czas, czy to relaksując się, czy to odkrywając jego atrakcje i uroki. Jeśli więc szukacie nowych, atrakcyjnych miejsc, to powinniście rozważyć Geldrię, jako kierunek swojego, niezapomnianego urlopu w Holandii.

Geldria

Popularne domy wakacyjne w Geldria

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Geldria

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Geldria

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Geldria

Loading...

Domy wakacyjne w Geldrii

Dzięki NOVASOL, już teraz możecie zarezerwować apartamenty i domy wakacyjne w Geldrii. Można wręcz napisać, że jesteśmy jednymi z niewielu biur, oferujących noclegi w tej niezwykłej krainie. Nasze obiekty znajdziecie zarówno w dużych miastach regionu, jak i poza nimi, w pobliżu lasów i jezior, gdzie można zrelaksować się z dala od codziennego życia. Domy wakacyjne w Holandii, to gwarancja udanego wypoczynku i wysokiej jakości kwater. Wszystkie nasze obiekty, są  w pełni wyposażone we wszelkie podstawowe sprzęty, w tym funkcjonalne kuchnie. Podczas wyboru, możecie wybrać dodatkowe udogodnienia takie jak: prywatny basen, sauna, bezpłatny Internet i wiele innych. Nasze kwatery, świetnie sprawdzają się zarówno na całodzienny wypoczynek, jak i jako baza wypadowa po okolicy. Z pewnością nie będziecie zawiedzeni.

Geldria

Wakacje pośród natury

Geldria to niezwykłe miejsce na wypoczynek wśród naturalnych i unikalnych  krajobrazów. Wszyscy spędzający wakacje w Holandii, powinni odwiedzić dwa parki narodowe:

  1. Park Narodowy Hoge Veluwe – jest fragmentem naturalnej krainy Veluve. Obszar rezerwatu ma kształt trójkąta, na którego wierzchołkach znajdują się miasta: Arnhem, Apeldoorn i Ede. Park został założony przez małżeństwo Kroller w 1923 roku, w celu ochrony zróżnicowanego środowiska tej krainy. Znajdują się tu zarówno lasy iglaste, liściaste, piaszczyste pustynie, stepy, torfowiska, wrzosowiska i moczary. Wśród nich zamieszkuje tu mnóstwo gatunków ptaków, roślin i zwierząt. Rezerwat posiada bardzo rozbudowaną infrastrukturę turystyczną, w tym asfaltowe ścieżki dla pieszych i rowerzystów. Podczas wizyty w parku, warto również odwiedzić Muzeum Kroller-Muller (druga największa kolekcja obrazów Van Gogha), Dom Myśliwski Św. Huberta oraz podziemne muzeum, gdzie można rosnące pod ziemia korzenie oraz podziemne wody.

  2. Park Narodowy Veluwezoom – jest to najstarszy i największy rezerwat narodowy w Holandii. Również znajduje się na terenie Veluwe. Powstał on w celu ochrony naturalnych krajobrazów polodowcowych. Na terenie parku znajdują się liczne pagóry (osiągające do 100 m n.p.m.), moreny, piaski, lasy i wrzosowiska. Na terenie kompleksu żyje wiele gatunków zwierząt i ptaków tj. jelenie, dzięcioły, dziki czy kuny. Park jest świetnie wyposażony oraz prowadzą przez niego ciekawe szlaki turystyczne. W centrum parku, warto wypożyczyć rower, bowiem na terenie rezerwatu nie można nocować, a rower jest najlepszym środkiem do poruszania się po parku.

Oprócz parków narodowych, również i w innych miejscach czekają na Was naturalne krajobrazy. Dotyczy to również miast, w których władze położyły nacisk na ekologię i zdrowie. W miastach tj. Arnhem, Nijmegen czy Apeldoorn, znajdziecie duże kompleksy parkowe z atrakcjami dla małych i dużych. Warto również wybrać się w okolice miasta Kootwijk, gdzie podziwiać można wydmowe półpustynie. Z kolei najmłodsi, z pewnością ucieszą się z wizyty w miejski zoo w Anrhem czy parku małp w Apeldoorn.

Geldria

Wakacje w mieście

Jak wspomniano wcześniej, Geldria to również obszar silnie zurbanizowany. Dzięki temu, turyści mają tu morze możliwości na spędzenie wolnego czasu. Tutejsze miasta i miasteczka kuszą uroczymi starówkami, które pełne są kawiarni, lodziarni, restauracji czy tawern. Pośród ich ulic, znajdziecie liczne sklepy, atrakcyjne miejsca oraz zabytki. Również życie nocne jest tu bardzo intensywne, szczególnie w największych miastach regionu. W mniejszych z kolei, możecie poznać wiekową tradycję, kulturę i kuchnię.

Wybierając wypoczynek w Holandii, macie okazję poznać miasta takie jak:

Apeldoorn – jedno z najważniejszych miast Geldrii. Słynie z królewskich rezydencji, pięknych ogrodów oraz licznych terenów zielonych. Stąd łatwo można dostać się do parku narodowego Hoge Veluwe. Podczas wizyty w Apeldoorn, warto odwiedzić park małp „Apenheul”, pałac Het Loo z XVII wieku i park miejski „Oranjepark”. Fani Jazzu, koniecznie powinni odwiedzić miasto w ostatni weekend maja, bowiem wtedy odbywa się tu impreza „Jazz in the woods”.

Arnhem  - miasto, słynące z jednego z największych holenderskich muzeów na otwartej powierzchni. Skansen ten ma świetnie zachowane zabytkowe domy, farmy, fabryki i młyny, sprowadzone tu z różnych części kraju. Inną, popularną atrakcją jest ogród zoologiczny  „Burger”, podzielony na kilka stref, m.in. ścieżkę podwodną, pustynię i las tropikalny. Podziwiać tu można również „Grote Kerk” – wieżę kościelną z XV wieku, która została zrekonstruowana po wojnie i ma prawie 100 metrów wysokości.

Nijmegen – jedno z najstarszych miast w Holandii (w 2005 roku obchodziło 2000 urodziny). Mimo to, dominuje tu nowoczesne budownictwo, a wszystko za sprawą bombardowań podczas II WŚ. W mieście znajdują się cztery duże i atrakcyjne parki, gdzie można miło spędzić czas, pośród zieleni. Nijmegen jest również siedzibą ciekawych muzeów: Afrykańskiego, Orientalnego, Rowerowego, Średniowiecznego oraz Naturalnego.