Limburgia - domy i apartamenty wakacyjne

Limburgia czeka na Was!

Limburgia - domy i apartamenty wakacyjne

Limburgia jest regionem położonym w południowej części Holandii. Nazwa krainy pochodzi od miasteczka Limburg, które jest położone w Belgii. Należy bowiem pamiętać, że Limburgia to kraina, podzielona pomiędzy dwa kraje: Holandię i właśnie Belgię. W XIX wieku Limburgia miała nawet status księstwa.

Limburgia jest regionem wyróżniającym się od pozostałych landów Holandii Jest to spowodowane tym, iż jest to kraina pagórkowata, a wręcz pokryta licznymi wzgórzami. Jakże odmienne jest to od płaskiej, nizinnej Holandii. Dodatkowo, region ciągnie się wzdłuż rzeki Mozy, co sprawia, że jest tu bardzo zielono. Z pewnością jest to miejsce na aktywne wakacje w Holandii.

Popularne domy wakacyjne w Limburgia

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Limburgia

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Limburgia

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Limburgia

Loading...

Domy wakacyjne w Limburgii

Jeśli szukacie niestandardowego i atrakcyjnego miejsca na wakacje, to koniecznie rozważcie Limburgię. Sprawę ułatwi Wam NOVASOL, który ma bogatą ofertę domów i apartamentów wakacyjnych w tym regionie. Nasze kwatery znajdziecie w wioskach wakacyjnych, w miastach, nad jeziorami oraz tuż przy lasach. Domy wakacyjne w Holandii są w pełni wyposażone oraz są gwarancją komfortowego wypoczynku. Świetnie spełniają swoją rolę zarówno jako miejsce wypoczynku jak i bazy noclegowej, pomiędzy kolejnymi eskapadami po okolicy. Przy rezerwacji, warto również sprawdzić czy obiekt posiada dodatkowe udogodnienia jak ogród, basen czy możliwość pobytu z psem.

Aktywne wakacje w Limburgii

Limburgia to świetne miejsce na aktywne spędzanie wolnego czasu. Szczególnie południowa część regionu, jest chętnie wybieranym kierunkiem wśród turystów. Spędzając urlop w Holandii możecie:

Zwiedzić region na rowerze – przez cały region prowadzą świetnie przygotowane trasy rowerowe. Przy nich zlokalizowane są liczne punkty wypożyczania jednośladów oraz serwisy rowerowe. W południowej Limburgii można uprawiać kolarstwo górskie, bowiem tereny tutaj są bardzo pofałdowane. Również i trasy turystyczne są trudniejsze.

Zwiedzić region pieszo – szlaki turystyczne prowadzące przez lasy i wzgórza, to okazja na poznanie ciekawych miejsc i pięknych krajobrazów Limburgii. Co ciekawe, są tu również trasy o wysokim poziomie trudności, a więc bardziej zaawansowani podróżnicy również będą usatysfakcjonowani. Szczególnie atrakcyjne szlaki znajdziecie w parku narodowym Meinweg.

Uprawiać sporty zimowe – i to przez cały rok! W miejscowości Lamdgraff, znajduje się największy w Europie zadaszony resort narciarski. Można tu pojeździć na nartach oraz desce snowboardowej.

Uprawiać sporty wodne – w miejscowości Roermond znajduje się baza sportów wodnych takich jak windsurfing czy żeglarstwo. Z kolei w miejscowości Weert, można spróbować swoich sił w narciarstwie wodnym. Jeśli jednak wolicie spokojniejsze atrakcje, to koniecznie wybierzcie się w rejs statkiem po Mozie lub jednym z jezior.

Zagrać w golfa – na terenie Limburgii, znajduje się sześć świetnie przygotowanych pól golfowych.

Ciekawe miasta regionu

Limburgia to świetny pomysł na miejskie wakacje. Szczególnie polecamy wizyty w małych miasteczkach i wsiach, gdzie mieszkańcy posługują się dialektem limburskim oraz pielęgnują tradycje z czasów gdy region nie był podzielony pomiędzy dwa kraje. Oczywiście, są tu i duże ośrodki miejskie. Rezerwując apartament wakacyjny w Holandii, macie okazję zwiedzić takie miasta jak Venlo, Maastricht, Kerkrade czy Geleen oraz wiele innych. Sprawdźcie jakie atrakcje mają dla Was przygotowane. Jedno jest pewne – ni będziecie zawiedzeni!