Wakacje w Drenthe – domy wakacyjne

Drenthe zaprasza!

Wakacje w Drenthe – domy wakacyjne

Drenthe to jeden z mniejszych regionów w Holandii. Położony jest w północnej części kraju, a jego wschodnia granica przebiega z Niemcami. W odróżnieniu od reszty kraju, Drenthe to kraina silnie zalesiona oraz pełna wzgórz i większych pagórów. Jeśli jesteście amatorami naturalnych krajobrazów oraz pieszych wycieczek po lasach, to wakacje w Holandii, są skierowane właśnie dla Was. Urlop w Drenthe, to także cenna lekcja historii, tereny te bowiem zamieszkane są od 150 tysięcy lat. Świadczą o tym, liczne, poukrywane w lasach, dolmeny (skupiska głazów o charakterze grobowca) z czasów prehistorii. Jeśli więc szukacie wakacji, podczas których odwiedzicie ciekawe miejsca, to warto rozważyć Drenthe!

Popularne domy wakacyjne w Drenthe

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Drenthe

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Drenthe

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Drenthe

Loading...

Domy wakacyjne

Odkrywanie regionu, znacznie ułatwić Wam może oferta NOVASOL. W naszym domach i apartamentach wakacyjnych, wypoczniecie w komfortowych warunkach, niezależnie od tego, czy będziecie zwiedzać okolicę czy relaksować się przy lekturze w przydomowym ogrodzie. Rezerwując dom wakacyjny w Holandii, możecie wybrać lokalizację obiektu, odległość od jeziora bądź kąpieliska czy wybrać dom nawet dla kilkunastoosobowej grupy. Część kwater posiada dodatkowe udogodnienia, takie jak prywatny basen, sauna, łódź czy możliwość pobytu zwierzęcia domowego. Wystarczy tylko zaznaczyć odpowiednie elementy podczas wyboru domu lub apartamentu na wymarzone wakacje.

Drenthe zaprasza!

Parki Narodowe

Drenthe, podobnie jak inne regiony Holandii, posiada gęstą i świetnie wyposażoną sieć szlaków pieszych i rowerowych. Znajdziecie tu nawet autostrady rowerowe, po których poruszać się mogą tylko jednoślady. Niezależnie od tego, w jaki sposób zechcenie przemierzać krainę, warto uwzględnić na swoich trasach tutejsze parki narodowe. Urlop w Holandii, to możliwość odwiedzenia takich rezerwatów jak:

  • Park Narodowy Drent-Friese Wold – rezerwat, którego część znajduje się również we Fryzji. Można tu podziwiać krajobrazy składające się z zalesionych wzgórz, wrzosowisk oraz ruchomych piasków. Bogata flora i fauna, z pewnością dostarczy miłych dla oka widoków.

  • Park Narodowy Dwingeldereld – rezerwat należy również do programu Natura 2000. Obejmuje on mokradła, tereny zalewowe, piaszczyste wydmy, wzgórza oraz wrzosowiska. Podziwiać tu można liczne gatunki orchidei oraz motyli.

  • Park Narodowy Drentsche Aa – obejmuje on tereny otaczające niewielką rzekę Aa. Tutejszy krajobraz, jest praktycznie niezmieniony od XIX wieku, dzięki czemu możecie poznać jak wyglądała dawna Europa. Oprócz tego podziwiać tu można florę i faunę typową dla mokradeł, bagnisk  i terenów nadrzecznych.

Drenthe zaprasza!

Ciekawe miasteczka

W regionie Drenthe, brak jest wielkich aglomeracji, ale nie powinno być to powodem do zmartwień, dla osób lubiących duże miasta. Kraina nie jest duża, a dodatkowo blisko jej granic, położone są takie miejscowości jak Groningen, Zwolle czy Heereveen. Jednak Ci, którzy wolą mniejsze osady i miasteczka, z pewnością będą usatysfakcjonowani ofertą regionu. Wczasy w Holandii, to możliwość poznania takich miasteczek jak:

  1. Emmen – największe miasto  regionu, która jeszcze w XIX wieku była dużą wsią. Podczas wizyty w mieście, warto zwiedzić miejscowy kościół z XII wieku oraz jeden z największych w kraju, ogród zoologiczny.

  2. Assen – stolica regionu. Pośród uliczek, tego zabytkowego miasta odwiedźcie Muzuem, w którym prezentowane są prehistoryczne skponaty oraz Posiadłość Landgoed Overcingel z przepięknymi ogrodami.

  3. Westerbork – cennie historyczne miasto, bowiem mieścił się tu żydowski obóz w czasie II WŚ. Dziś jest tu muzeum, opowiadający o tragicznym losie jego więźniów.