Brabancja Północna – domy wakacyjne

Brabancja Północna to trochę zwodnicza nazwa dla tego holenderskiego regionu, bowiem położony on jest w południowej części kraju. Skąd więc określenie „północna”? Otóż, Brabancja znajduje się na terenie dwóch krajów: Belgii i Holandii, a część holenderska jest górnym fragmentem krainy. Brabancja jako całość tworzy dość zwartą strukturę, kulturę, a nawet mieszkańcy posługują się podobnym dialektem. Dlatego też, wybierając część północną Brabancji, warto również udać się do jej południowego fragmentu. Sama Brabancja Północna, jest świetnym miejscem na urlop w Holandii. Znajdziecie tu wszystko – ciekawe miasta, liczne atrakcje dla dzieci i mnóstwo lasów, które zajmują aż 20% powierzchni regionu. Z pewnością więc, będzie to wymarzona opcja dla osób lubiących aktywny wypoczynek.

Brabancja Północna

Popularne domy wakacyjne w Brabancja Północna

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Brabancja Północna

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Brabancja Północna

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Brabancja Północna

Loading...

Domy wakacyjne

Zarezerwuj dom lub apartament wakacyjny w Holandii już dziś i odkryj jakie skarby skrywa Brabancja Północna. Obiekty urlopowe NOVASOL w tym regionie, położone są w bardzo atrakcyjnych miejscach, które możecie wybrać w zależności od preferencji. Jako, że kraina sprzyja aktywnemu wypoczynkowi, nasze kwatery, świetnie nadają się na bazy wypadowe, gdzie wypoczniecie w komfortowych warunkach. Nasze domy i mieszkania wakacyjne są w pełni wyposażone, a nierzadko obiekty posiadają własne baseny, ogrody lub sauny.  Dlatego nie zastanawiajcie się ani chwili, tylko ustawcie swoje preferencje i czym prędzej rezerwujcie holenderskie wakacje.

Naturalne atrakcje

Jak wspomniano wcześniej, jedna piąta powierzchni regionu pokryta jest lasami. Stwarza to świetne warunki do spędzenia czasu wśród zieleni. Lasy te są poprzecinane licznymi szlakami pieszymi i rowerowymi, przy czym w żadnym stopniu nie wpływają na naturalny ekosystem. Większość lasów objętych jest ochroną w ramach rezerwatów naturalnych czy parków przyrodniczych. Najbardziej znany tego typu rezerwat to Kampina, który słynie ze świetnych tras hikingowych.

Wakacje w Holandii to także możliwość poznania walorów aż czterech parków narodowych, jakie posiada Brabancja Północna. Pierwszy z nich, to największy w kraju, czyli Biesbosch. Prezentuje on tereny podmokłe, na które składają się liczne rzeczki, oczka wodna, wyspy i mokradła. Z kolei park narodowy De Groote Peel, jest jednym z największych siedlisk ptactwa w zachodniej Europie i również prezentuje krajobrazy składające się z mokradeł. Zupełnie inne widoki oferuje rezerwat Loonse en Drunense Duinen. W miejscu tym można podziwiać piaszczyste wydmy oraz tereny półpustynne, otoczone gęstym lasem. Czwarty z parków, De Zoom – Kalmthoutse Heide, to rozległe wrzosowiska oraz chronione lasy.

Ciekawe miasta

Oprócz naturalnych atrakcji, Brabancja Północna, oferuje również miejsca, które całkowicie zostały stworzone przez człowieka. Region ten ma bardzo bogatą i burzliwą historię, a więc zwiedzając tutejsze miasta, warto poznać muzea i zabytki oraz związane z nimi historie. Wynajmując dom wakacyjny w Holandii, koniecznie odwiedźcie:

  • Baarle – miasto położone na granicy belgijsko-holenderskiej. Wizytując Baarle, będziecie mieli okazję poznać dwie różne kultury oraz historie.

  • Eindhoven – miasto, które z pewnością zachwyci  fanów nowoczesnego budownictwa i designu.

  • Bergen op Zoom – miasteczko, ze świetnie zachowaną średniowieczną zabudową.

  • Breda – masto z licznymi zabytkami z epoki średniowiecza oraz renesansu. Koniecznie odwiedźcie Muzeum Generała Maczka, które jest hołdem oddanym Polakom walczącym tutaj podczas II Wojny Światowej.

  • Geldrop – miasteczko słynące ze świetnie zachowanego zamku z XIV wieku oraz potężnego (również zabytkowego) kościoła św. Brygidy.