Wakacje w Flevoland – domy wakacyjne

Flevoland jest najmłodszym regionem w Holandii. Położony jest w centralnej części kraju, nad wodami jezior: Markermeer i IJsselmeer. Tak naprawdę, region Flevoland tworzą tereny które zostały stworzone przez człowieka. Są one świetnym przykładem polderów, czyli sztucznie utworzonych, depresyjnych obszarów, powstałych przez osuszanie akwenów. Dawniej, w tym miejscu istniała Zatoka Zuiderzee, która następnie została odcięta groblą od Morza Północnego, tworząc jezioro Ijsselmeer. Następnie, jezioro to podzielono znowu groblą i w ten sposób powstało jezioro Markermeer. W międzyczasie, osuszano część obu jezior i tak powstała kraina, zwana Flevoland. Wybierając się na wakacje do Holandii, możecie poznać to niesamowite miejsce oraz jak wygląda walka człowieka z wodą.

Flevoland czeka na Was!

Popularne domy wakacyjne w Flevoland

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Flevoland

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Flevoland

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Flevoland

Loading...

Domy wakacyjne

NOVASOL ma w swojej ofercie domy i apartamenty wakacyjne w regionie Flevoland. Z racji tego, że są to nowe obszary, to również i nasze obiekty są nowoczesne i niedawno postawione. Wybierając kwatery z naszego katalogu, macie również gwarancję, że wszystkie one są kompletnie i komfortowo wyposażone. Dotyczy to również kuchni, co z pewnością zadowoli osoby podróżujące z małymi dziećmi. Domy wakacyjne w Holandii są również położone w atrakcyjnych lokalizacjach, przy czym zadowolą one zarówno osoby lubiące zarówno miejskie wakacje, jak i amatorów naturalnych krajobrazów. Do naszych obiektów, można również wybrać się ze zwierzęciem domowym, wystarczy tylko sprawdzić czy kwatera ma odpowiedni piktogram.  Także, jeśli szukacie ciekawe miejsca na urlop, domy wakacyjne we Flevoland, mogą być świetnym pomysłem.

Flevoland czeka na Was!

Ciekawe miejsca regionu

Flevoland, mimo, że jest niewielkim regionem, to posiada wiele ciekawych miejsc, które warto odwiedzić. Rezerwując apartament wakacyjny w Holandii, uwzględnijcie w swoich planach wizyty w:

  • Schokland – miejsce wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jest to miejsce, które kiedyś było wyspą, a dziś jest stałym lądem. Znajduje się tu opuszczone miasteczko, które było zamieszkane od średniowiecza. Warto również udać się do miejscowego muzeum, pełnego eksponatów z długiej historii osady.

  • Walibi – park rozrywki z wieloma atrakcjami. Oprócz wielu rozmaitych karuzel, największą popularnością cieszą się kolejki górskie, z których jedna „Goliath” osiąga prędkość aż 103 km/h!

  • Oostvaardersplassen – park naturalny pełen rzek, kanałów, jezior oraz traw i mokradeł. Przez rezerwat przebiegają długie i atrakcyjne trasy rowerowe, z których podziwiać można sielskie krajobrazy. Jest to również świetne miejsce, do obserwacji ptaków.

Ciekawe miasta

Flevoland, to również ciekawe i pełne atrakcji miejscowości. Brak tutaj typowych, wielkich aglomeracji, co dla niektórych będzie dużym plusem. Miasteczka regionu, połączone są trasami rowerowymi, dzięki czemu można tu połączyć przyjemne z pożytecznym – czyli aktywnie spędzać czas i zwiedzać.

Spędzając wczasy w Holandii, warto udać się do Lelystad, które jest stolicą regionu. Miasto słynie z repliki XVII-wiecznego statku Batavia oraz wielkiego parku tematycznego, poświęconego lotnictwu. Kolejną, ciekawą destynacją jest Almere. To młode (pierwszy dom powstał tu w 1976 roku) miasto, jest świetnym przykładem nowoczesnej architektury. Szczególnie warto udać się do centrum CASLa, aby poznać historię rozwoju miejscowości. Z kolei osada Urk, jest świetnym miejscem na poznanie lokalnej społeczności. Miejscowość zamieszkana jest przez rybaków, którzy pielęgnuję stare tradycje, kulturę, a nawet posługują się dialektem, którego nie spotkacie nigdzie indziej.