Wakacje w Zelandii - domy wakacyjne

Zelandia

Wakacje w Zelandii - domy wakacyjne

Zelandia to region położony w zachodniej części Holandii. Graniczy z Belgią, a składa się z wielu małych półwyspów i wysepek. Jego nazwa to po wolnym tłumaczeniu „kraina morza” (od Zee/Sea Land). Często mylony jest z duńską wyspą – Zelandią. Ma to miejsce np. w genezie powstania nazwy Nowej Zelandii na drugiej półkuli. Nazwa ta pochodzi właśnie od holenderskiego regionu, a nie od duńskiej wyspy.

Zelandia to świetne miejsce na wakacje w Holandii. Wzdłuż wybrzeża ciągną się długie, wielokilometrowe plaże, które powodują, że liczba ludzi w kurortach wzrasta kilkukrotnie. W Zelandii znajdziecie również wiele ciekawych miast i miasteczek, pełnych atrakcji i propozycji spędzenia wolnego czasu. Jeśli więc, szukacie nieszablonowego, a zarazem ciekawego miejsca na wymarzony urlop, to rozważcie właśnie Zelandię.

Popularne domy wakacyjne w Zelandia

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Zelandia

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Zelandia

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Zelandia

Loading...

Domy wakacyjne w Zelandii

Szukając noclegów w Zelandii, koniecznie zapoznajcie się z ofertą NOVASOL. W tym regionie, mamy bogatą ofertę domów wakacyjnych, gdzie miło i przyjemnie spędzicie czas. Nasze obiekty położone są na prywatnych działkach oraz w większości maja swoje ogrody. Kwatery NOVASOL są również w pełni wyposażone, co z pewnością ułatwi wakacje rodzinom z dziećmi. Domy wakacyjne w Holandii, są również gotowe przyjąć Was niezależnie czy podróżujecie sami, w parach czy w kilkuosobowej grupie. Oprócz tego, do części domów możecie przyjechać z domowym zwierzęciem. Podczas wyboru obiektu, zwróćcie uwagę na to, iż niektóre mają prywatny basen lub/i saunę, co na pewno uprzyjemni pobyt. Nasze domy znajdziecie zarówno w dużych miastach, jak i w małych, spokojnych, a wręcz sielskich wioskach lub z dala od cywilizacji. Nasze domy w Holandii to strzał w dziesiątkę!

Zelandia

Plaże w Zelandii

Plaże to jedna z największych trakcji Zelandii. Drobny piasek, czyste wody morskie to składniki potrzebne do kompletnego wypoczynku. Na wybrzeżu znajdziecie również rozbudowane bazy sportowe, gdzie znajdziecie sprzęt do uprawiania windsurfingu czy żeglarstwa. Dla najmłodszych również przygotowano liczne atrakcje tj. place zabaw, dmuchane zamki czy zjeżdżalnie. Wybierając się na wczasy w Holandii, macie szansę wypocząć na plażach takich jak:

  1. Cadzand – kurort oferuje 11 kilometrów plaży, która jest odznaczona Niebieską Flagą. Plaża jest piaszczysta i ma łagodne zejście do plaży. Niektóre odcinki są przeznaczone dla naturystów. Panują tu również świetne warunki do uprawiania sportów wodnych, a latem odbywa się tu festiwal osób uprawiających kitesurfing.

  2. Zoutelande – południowa plaża. Jest to 5-kilometrowy piaszczysty odcinek. Podobnie jak Cadzand, odznaczona jest Błękitną Flagą. Oprócz tego co roku otrzymuje status „najczystszej plaży” w Holandii. Plaża kusi również widokami, bowiem leży u podnóża wydmowych wzniesień.

  3. Nieuwvliet – plaża uwielbiana przez rodziny z dziećmi. Wysoki fale tworzą często naturalne baseny na plaży, gdzie woda jest dużo cieplejsza niż w morzu. Obiekt jest dobrze wyposażony w infrastrukturę turystyczną oraz zaplecze gastronomiczne. Na plaży można przebywać z psem lub kotem, należy jednak wcześniej zapoznać się z regulaminem plaży.

  4. Vrouwenpolder – tutaj znajdują się najszersze plaże Holandii. Poza tym, w kurorcie można skorzystać z plaż przy morzu oraz przy lagunie Veersee Meer, która w sposób naturalny została odcięta od morza.

  5. Renesse – najpopularniejsza plaża w Holandii. Błękitna Flaga, szerokie i piaszczyste tereny oraz naturalne baseny to główne jej atuty.

Zelandia

Aktywne wakacje w Zelandii

Zelandia jest regionem, który świetnie nadaje się na aktywny wypoczynek. Urlop w Holandii, to przede wszystkim możliwość swobodnej jazdy na rowerze. Przez tereny krainy, prowadzą setki kilometrów ciekawych i świetnie przygotowanych tras. Czy to wzdłuż wybrzeża, czy w głębi lądu, zawsze znajdziecie ciekawe punkty widokowe, stacje naprawcze czy punkty informacyjne gdzie można za darmo pobrać mapę.

Plaże to również miejsce gdzie można uprawiać liczne sporty. Bieg wzdłuż wybrzeża czy spacer z kijkami to bardzo popularne aktywności, a jest jeszcze możliwość jazdy konnej po plaży. Tutejsze wody i warunki pogodowe, idealnie nadają się do uprawiania windsurfingu, kitesurfingu oraz paralotniarstwa. Jeśli nie wzięliście ze sobą swojego sprzętu, to możecie go łatwo wypożyczyć w jednym z wielu punktów. W kurortach można również wypożyczyć różne łodzie i żaglówki oraz nurkować. Na wodach w głębi lądu, z koeli, czeka na Was bogata oferta rejsów wycieczkowych. Widoki jakie ujrzycie podczas takich przepraw, na długo pozostaną w Waszej pamięci.

Zelandia

Ciekawe miejsca w Zelandii

Jeśli jesteście osobami, które podczas wypoczynku lubią zwiedzać i odkrywać nowe miejsca, to Zelandia także jest skierowana dla Was. Wypoczynek w Holandii to okazja na poznanie takich miast jak:

Middelburg – stolica regionu. Szczególnie polecana są tu spacery wzdłuż kanałów i po uroczym Rynku Miejskim. Podczas wizyty w mieście, konieczne trzeba zobaczyć przepięknie zdobiony Ratusz (obecnie uniwersytet), kompleks opactwa z XII wieku ( w tym wieżę „Długi John”) oraz miejskie Muzeum Sztuki.

Goes – zabytkowe miasto z potężnym kościołem Marii Magdaleny oraz malowniczym, świetnie zachowanym nabrzeżem. Bogatymi ekspozycjami kuszą dwa miejskie muzea.

Veere – miejscowość z zabytkową starówką. Położona jest przy lagunie Veersee  i znaleźć w niej można bogatą ofertę rejsów oraz wypożyczalnie łodzi i żaglówek.

Sluis – miasteczko, w którym można podziwiać średniowieczne mury miejskie, zabytkową dzwonnicę oraz wiatrak z 1739 roku, który stoi w samym sercu miasta.

Zierikzee – niewielkie miasto pełne zabytków. W centrum miejscowości znajdziecie liczne zabytkowe domy, kościoły oraz wiatraki. Podziwiać tu można również ekspozycje trzech muzeów oraz latarnię morską. Koniecznie odwiedźcie też dwa miejskie rynki, gdzie zakupić można zawsze świeże warzywa, owoce, kwiaty oraz ryby.