Holandia Północna – domy wakacyjne

Holandia Północna

Holandia Północna – domy wakacyjne

Holandia Północna to region położony w środkowej części Holandii. Jego obszar stanowi półwysep, który jest otoczony przez wody Morza Czarnego, Wattowego oraz sztucznych jezior: IJsselmeer oraz Markermeer. Do regionu należą również dwie atrakcyjne wyspy: Marken oraz Texel.  Wakacje w Holandii północnej, to okazja na różnorakie spędzanie wolnego czasu. Znajdziecie tu piękne plaże, atrakcyjne miasta i obszary chronionej natury, które połączone są gęstą siatką szlaków turystycznych i rowerowych. Także, szukając atrakcyjnego i świeżego pomysłu na urlop – koniecznie rozważcie tą część Holandii, która z roku na rok staje się coraz częściej wybieranym kierunkiem w Europie.

Popularne domy wakacyjne w Holandia Północna

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Holandia Północna

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Holandia Północna

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Holandia Północna

Loading...

Domy wakacyjne w Holandii Północnej

Jeśli Holandia Północna – to tylko z NOVASOL. W tej części kraju, przygotowaliśmy dla Was bogatą ofertę domów i apartamentów wakacyjnych na każdą kieszeń. Nasze obiekty znajdziecie zarówno w bliskiej odległości od plaży, w centrach dużych miast czy pośród naturalnych krajobrazów. Warto również rozważyć propozycje domów na wodzie, które mogą być nie lada atrakcją. Domy wakacyjne w Holandii, to również gwarancja jakości i wyposażenia. Także, rezerwujcie obiekt dostosowany do własnych preferencji, pakujcie walizki i w drogę!

Holandia Północna

Plaże Holandii

Urlop w Holandii, to możliwość kąpieli morskich i słonecznych nad dwoma akwenami: Morzem Północnym oraz Wattowym. Tutejsze plaże charakteryzują się tym, że są długie, piaszczyste i idealne dla każdego. Są bezpieczne dla małych i dużych, o czym świadczą liczne oznaczenia Błękitną Flagą. Holandia Północna kusi takimi kurortami jak: Wijk aan Zee, Zandvoort aan Zee, Egmond aan Zee oraz całe wybrzeże wyspy Texel. Plaże w tym regionie, to nie tylko błogi relaks, ale i możliwość aktywnego spędzenia czasu. W kurortach, z łatwością znajdziecie bazy sportowe oferujące sprzęt do uprawiania windsurfingu, żeglarstwa, paddle-boardingu i wielu innych morskich aktywności.

Holandia Północna

Miasta

Holandia Północna, to miejsce, którego miasta, przyciągają turystów licznymi zabytkami i atrakcjami. Jeśli planujecie zarezerwować apartament w Holandii, to sprawdźcie czy w jego pobliżu leżą miasta takie jak:

  • Haarlem – stolica regionu i miasto o największym zagęszczeniu muzeów w Holandii. Swoją ekspozycję prezentuje tu m.in. Muzeum Teylers, które jest najstarsze w kraju. Z kolei piękną, zabytkową zabudowę możecie podziwiać na starówce oraz nabrzeżu rzeki Spaarne.

  • Amsterdam – największe miasto regionu i stolica kraju. Amsterdam jest miastem nieograniczonych możliwości i atrakcji dla każdego. Muzea, zabytki, atrakcje dla dzieci, kluby nocne – wszystko to przyciąga miliony turystów z całego świata.

  • Alkmaar – miasto pełne zabytków i kanałów rzecznych. Na miejskim rynku odbywa się jeden z najsłynniejszych targów sera.

  • Hoorn – miasteczko, w którym podziwiać można budowle z Holenderskiej Złotej Ery oraz zbiory Muzeum XX wieku.

Holandia Północna

Ciekawe miejsca

Oprócz rozbudowanych miast i nadmorskich kurortów, Holandia Północna posiada w swojej ofercie liczne ciekawe miejsca. Z pewnością możemy do nich zaliczyć Park Narodowy wyspy Texel oraz Park Narodowy Zuid-Kennemerland. Pierwszy z nich prezentuje nadmorskie krajobrazy, na które składają się plaże, piaszczyste wydmy oraz wydmy pełne roślinności. Podobne krajobrazy prezentuje również drugi rezerwat, przy czym, dodatkowo jest on ostoją ponad ośmiuset gatunków roślin i ponad stu gatunków ptaków. Spędzając wczasy w Holandii, warto udać się w oba miejsca na cenną lekcję przyrody i ekologii.

W swoich planach, warto również uwzględnić Zaanse Schans, który jest muzeum na świeżym powietrzu. Położony nad rzeką Zaan obiekt, prezentuje zabytkowe wiatraki oraz domy rzemieślnicze i rolnicze. Znajduje się tu również kilka mniejszych muzeów, które poświęcone są poszczególnym branżom, jak np. piekarnia. Jest to świetne miejsce, które podziwiać można zarówno od strony lądu jak i wody.