Wakacje w Utrechcie – domy wakacyjne

Większość z Was, zapewne słyszała nazwę Utrecht. Mniej więcej każdy skojarzy to z jednym z większych miast w Holandii. I słusznie, lecz Utrecht to także region. Położony jest w centralnej części Holandii, a miasto Utrecht jest jego stolicą. Kraina ta, jest ciekawą propozycją na wakacje w Holandii. Oprócz atrakcyjnej stolicy, znajdziecie tu inne, nie mniej ciekawe miasta oraz różne, naturalne krajobrazy. Na pewno jest to niestandardowy kierunek na długo oczekiwany urlop, ale warto sprawdzić jak wiele możliwości i atrakcji drzemie w tym regionie. Jeśli więc szukacie świeżych i ciekawych pomysłów, to Utrecht będzie bardzo dobrym rozwiązaniem.

Utrecht

Popularne domy wakacyjne w Utrecht

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Utrecht

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Utrecht

Loading...

Domy wakacyjne w Utrechcie

Wakacje w regionie Utrecht, możecie spędzić razem z NOVASOL. Podobnie jak w całej Holandii, również i tu możemy pochwalić się ofertą domów i apartamentów wakacyjnych. Nasze obiekty urlopowe, znajdziecie zarówno w stolicy – Utrechcie, jak i w innych lokalizacjach regionu. Dzięki temu macie wybór, czy chcecie spędzić typowo miejskie wakacje, czy wolicie wypocząć z dala od wielkich miast – w spokojnym otoczeniu, gdzie w pełni zregenerujecie siły. Domy wakacyjne w Holandii, to również gwarancja jakości i pewności. Nasze kwatery są w pełni wyposażone, a część obiektów posiada własne baseny czy sauny. Do naszych domów, możecie wybrać się zarówno w pojedynkę lub w grupach, wystarczy tylko wybrać odpowiedni obiekt. Do części z nich, można również przyjechać ze zwierzęciem domowym, dzięki czemu będziecie mogli wspólnie z nim spędzić niezapomniane wakacje.

Utrecht

Miasto Utrecht

Utrecht jest czwartym co do wielkości miastem w Holandii. W swojej ofercie ma niezliczone możliwości spędzenia wolnego czasu. Spędzając urlop w Holandii, możecie:

Poznać uroki miejskich kanałów – Utrecht jest miastem poprzecinanym licznymi kanałami wodnymi. Nad nimi powstały tarasy pełne restauracji oraz barów. Są one również bazą nocnego życia miasta. Kanały mają również bogatą ofertę rejsów, podczas których można poznać historię i budowę miasta.

Wypożyczyć rower – Holandia jest znana z tego, że jest krajem przyjaznym rowerzystom. W Utrechcie znajdziecie mnóstwo kilometrów tras rowerowych, po których można swobodnie i bezpiecznie się poruszać. Dzięki takiemu rozwiązaniu, możecie połączyć przyjemne z pożytecznym, tzn. poznać miasto i jednocześnie poprawić kondycję.

Odkryć miejskie muzea – W Utrechcie znajdziecie kilkanaście, pełnych eksponatów muzeów. Szczególnie polecane są: Obserwatorium Astronomiczne Sonnenborgh, Muzeum Kolei, Muzeum Uniwersyteckie wraz z ogrodem botanicznym, Muzeum Sztuki Aborygenów czy Muzeum Miejskie Centraal.

Poznać zabytki miejskie – w Utrechcie podziwiać można liczne, świetnie zachowane zabytki z czasów średniowiecza. Do najważniejszego z nich należy Katedra miejska  z 1382 roku. Co ciekawe, jego budowy nigdy nie ukończono, a potężne tornado w XVII wieku zniszczyło jego część. Z tego powodu, najsłynniejsza w Holandii Wieża Katedralna jest oddzielona od kościoła o kilkanaście metrów. Jest to najwyższa wieża w kraju, a także miejsce skąd podziwiać można niesamowite widoki. W mieście znajdziecie również świetnie zachowaną średniowieczną starówkę, liczne gotycki i romańskie kościoły oraz cmentarz polskich żołnierzy walczących o wyzwolenie miasta podczas II Wojny Światowej. Warto także odwiedzić Dom Rietvelda, który jest wpisany na listę UNESCO. Jest to niesamowity budynek, zbudowany w oparciu o podstawowe zasady estetyki.

Wziąć udział w jednym z wielu wydarzeń kulturalnych – Utrecht to miasto pełne festiwali i wydarzeń kulturalnych. W mieście działają dwa duże teatry Kikker i Stadsschouwburg i wiele mniejszych. Z kolei w niedziele odbywają się tu tematyczne pokazy artystyczne. W Utrechcie znaleźć można hale muzyczne, wśród których najbardziej znane to TivoliVredenburg i ACU. W halach odbywają się imprezy poświęcone różnej muzyce, takie jak: Festiwal Muzyki Dawnej, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej, Le Guess Who? (poświęcony odmianom rocka) czy A State of Trance (poświęcony muzyce elektronicznej) i wielu innych.

Utrecht

Wakacje wśród natury

Wczasy w Holandii, to także możliwość poznanie niesamowitych krajobrazów. Powszechnie, kraj ten kojarzy się z rozległymi nizinami oraz sztucznie utworzonymi depresjami. Region Utrechtu Was zaskoczy bowiem, jest tu kraina określana jako Grzbiety Górskie Utrechtu. Jest to ciąg wzniesień i pagórów, pozostałych po ostatnim lodowcu. Południowa część krainy, znajduje się pod ochroną w ramach Parku Narodowego Utrechtse Heuvelrug. Powstał on w celu ochrony lasów iglastych, liściastych, małych jezior, bagien oraz stref ruchomych piasków. Park jest również siedliskiem licznych gatunków zwierząt i ptaków.

Ciekawym miejscem, jest również Vechttstreek, miejsce położone przy rzece Vecht. To zabytkowe miejsce, gdzie można podziwiać budownictwo z czasów Holenderskiej Złotej Ery. Zobaczycie tu liczne pałacyki, zamki i domy, a wszystko to wśród pięknych parków i ogrodów. Znajdują się tu również jeziorka, bagna i torfowiska. Cały teren jest należy do obszaru Natura 2000, co oznacza, ze jest chroniony przed ingerencją człowieka w naturalny krajobraz.

Utrecht

Ciekawe miasta regionu Utrecht

Region Utrechtu ma w swojej ofercie również wiele atrakcyjnych miast, które mimo bliskości atrakcyjnej stolicy, również przyciągają turystów z całego świata. Wypoczynek w Holandii, to możliwość odwiedzenia, takich miast jak:

  • Amersfoort – drugie, największe miasto regionu i nazywane najbardziej zielonym miastem Holandii.  Słynie ze świetnie zachowanej, średniowiecznej starówki, gdzie podziwiać można Koppelpoort (najlepiej zachowana brama miejska w Holandii), Onze Lieve Vrouwetoren (druga, najwyższa wieża w kraju) oraz średniowieczne mury i domostwa. Dodatkowo znajdziecie tu liczne muzea oraz ogród zoologiczny.

  • Oudewater – zabytkowe miasteczko, w którym zarejestrowanych jest około 120 miejskich zabytków. Wzdłuż kanałów, odbywają się rejsy wycieczkowe, w których warto wziąć udział. W mieście jest też historyczny budynek zwany Zamkiem Czarownic – koniecznie poznajcie jego historię i odbierzcie certyfikat, poświadczający, że nie zajmujecie się magią.

  • Soest – miasto świetnie nadające się na piesze i rowerowe wycieczki. W samej miejscowości warto odwiedzić Muzeum Wojskowe oraz  XIV-wieczny kościół miejski.

  • Wijk bij Duurstede – miasto słynące ze świetnie zachowanego Zamku Duurstede oraz jedynego na świecie wiatraka, pod którym przeprowadzono jezdnię. W miejskim muzeum można podziwiać eksponaty z czasów podbojów  Wikingów.