Słoweńska Istria- domy wakacyjne

Wybrzeże Słowenii na wakacje

Słoweńska Istria- domy wakacyjne

Największe miasto wybrzeże Słowenii i regionu Kras to Koper z całkowitą powierzchnią 1.044 km² i 106.000 mieszkańców. Za czasów Habsburgów region ten był południową częścią "austriackiego państwa” i później po drugiej wojnie światowej południową częścią wolnego terytorium Triestu, który - po tym jak północna część terytorium z Triestem powróciło w 1954 roku w ręce Włoch. Region składa się z: część nabrzeżnej i regionu Krasu.

Popularne domy wakacyjne w Wybrzeże Adriatyckie

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Wybrzeże Adriatyckie

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Wybrzeże Adriatyckie

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Wybrzeże Adriatyckie

Loading...

Wybrzeże

Prawie o 50 km długości słoweńskie wybrzeże oferuje odwiedzającym liczne atrakcje. Tutaj znajduje się niepowtarzalny klif Strunjan, o wysokości 80 m nad poziomem morza. Warto odwiedzić pochodzące z XIII wieku saliny w Sečovlje, w pobliżu których żyje 150 gatunków ptaków. Malownicze miasta nad wybrzeżem Piran, Izola i Koper zachowały średniowieczny wygląd. Koper największe miasto regionu ze względu na swoje historyczne stare miasto jest wyjątkowo malownicze w północnej Istrii. Miasto dysponuje dobrze wyposażonym portem jachtowym, a w zatoce Koper odbywa się kilka wyścigów regatowych. Zatoka Piran to idealny punkt wypadowy na wycieczki nad Adriatykiem oraz na wyprawy odkrywcze do terenów położonych w głębi lądu. Pagórkowaty obszar zachęca do wycieczek rowerowych i wędrówek. Uzdrowiska i uzdrowiska z gorącymi źródłami prezentują przez cały rok różnorodny program rozrywkowy. Naturalne uzdrowiska można znaleźć w Strunjan.

Wybrzeże Słowenii - miasto Piran

Aktywne wakacje w Słowenii

Wybrzeże nadaje się szczególnie dobrze na wszystkie sporty wodne:

 • narty wodne

 • nurkowanie

 • wakeboarding

 • żeglarstwo

Poza tym, podczas wakacji w Słowenii, można nauczyć się jeździć na nartach wodnych. Głębokość morza pomiędzy Piran i Strunjan jest idealna dla nurków do obserwacji nadzwyczajnego roślinnego i zwierzęcego świata oraz zobaczenia wraków statków, które były zatapiane głównie podczas II wojny światowej. W kilku nadbrzeżnych miastach są oferowane również kursy dla nurków. Zatokę Piran upodobali sobie miłośnicy żeglarstwa. Na wybrzeżu działają szkółki żeglarskie, można także wynająć żaglówki. W Portorož i Izola odbywają się co roku znaczące międzynarodowe targi żeglarskie Internautica i Izola Boat Show.

Kras

W terenie położonym w głębi lądu znajduje się region Kras z gajami oliwkowymi i winnicami, porośnięty drzewami brzoskwiniowymi i wiśniowymi. W piwnicach domów z kamienia są serwowane znakomite wina i wyborna szynka Pršut. W regionie Kras znajduje się ponad 8.000 jaskiń naciekowych. Bogactwo słoweńskiego krasu nie zostało jeszcze do końca zgłębione. Także wspaniałe szlachetne konie lipicańskie pochodzą właściwie ze Słowenii. Już w roku 1580 została założona stadnina w Lipicy. Obecnie Lipica jest centrum ze szkółką hippiczną, hotelami, basenem, polem golfowym i kasynem. Na trasie od wybrzeża do Lublany można zwiedzić między innymi zamek warowny Predjama.

Główne atrakcje:

 • Rajd pieszy przez Dragonja

 • turniej rycerski w grodzie Lublany

 • pieszo lub kolejką elektryczną przez Lublanę

 • odkrycie jeziora Sickers w Cerknica

 • festiwal rybaków w Izola

 • wędrówki przez Saliny w Sečovlje

 • zwiedzanie jaskini Divača latarkami kieszonkowymi

 • taniec podczas żółtej nocy w Koper

Portoroz - wypoczynek nad morzem

Portoroz to perła nad Adriatykiem. Popularne uzdrowisko nad słoweńskim wybrzeżem przyciąga wielu odwiedzających. Będąc tutaj, można nacieszyć się morzem, wiatrem, zielonymi roślinami, atmosferą i odpoczynkiem. Portoroz, położone w sercu Europy, miejsce, gdzie każdy czuje się dobrze. Urozmaicenie różnych kultur i muzyki, kulinarne przyjemności i wszechobecna historia, która jest bardzo ważna dla Słoweńców. Na wakacjach można jednocześnie oczekiwać spacerów po plaży i kąpieli w morzu, która naładują energią i, nie można zapominać o kojącym Wellness w licznych wodach termalnych. Poza tym Portoroz to idealnie miejsce na rodzinne wakacje. Tutaj znajduje się jedyna piaszczysta plaża nad słoweńskim wybrzeżem, co czyni wakacje w apartamencie wakacyjnym w Słowenii jeszcze bardziej atrakcyjnymi.

Okolice Portoroz

Na wycieczki warto wybrać się w okolice. Szczególnie godne zobaczenia są nadbrzeżne miasta Piran, Izola i Koper: wąskie uliczki i przepiękne place z majestatycznymi pałacami. Perspektywa na Istrię i przy dobrej pogodzie na Alpy. Warto pojechać do rezerwatu przyrody Salina, który znajduje się w zatoce Piran lub odwiedzić stadninę w Lipicy. "Forma Viva" – to zielony park, który robi wrażenie z abstrakcyjnymi rzeźbami. Dzieła sztuki pod gołym niebem, wyłącznie z kamienia z Istrii. Główna atrakcja to przepiękny widok na zatokę Portoroz.