Urlop w Piran - apartamenty wakacyjne

Piran

Urlop w Piran - apartamenty wakacyjne

Piran to miasto portowe, położone na małym półwyspie należącym do słoweńskiej Istrii. Jako, że miejscowość zajmuje cały cypel, jest z trzech stron otoczony turkusowymi wodami Morza Adriatyckiego. Piran uznawane jest za najbardziej romantyczne miasto słoweńskiego wybrzeża. Tytuł ten został przyznany m.in. za sprawą słynnych czerwonych dachów, które pokrywają większość zabudowań w mieście oraz gęstej, typowo włoskiej zabudowy miejskiej. Warto tutaj dodać, iż do połowy XX wieku, zamieszkiwali tu głównie Włosi, którzy do dziś są znaczącą społecznością – co zauważyć można na każdym kroku (np. dwujęzyczne nazwy ulic i tabliczki informacyjne).

Piran ma również wiele innych atutów, które sprawiają, że warto tu spędzić urlop. Bliskość Chorwacji i Włoch, piękne wybrzeże, liczne miejsca do relaksu nad wodą i mnóstwo atrakcji dla całej rodziny – to z pewnością przekona „nieprzekonanych”.

Popularne domy wakacyjne w Piran

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Piran

Loading...

Zamieszkajcie w Piran

Już dziś zarezerwujcie dom lub apartament wakacyjny w miejscowości Piran i spędźcie niezapomniane wakacje w Słowenii. Nasze obiekty są w pełni wyposażone we wszelkie niezbędne sprzęty oraz meble, dzięki czemu będziecie mogli wypocząć w komfortowych warunkach. Kwatery z oferty NOVASOL znajdziecie zarówno w centrum urokliwej starówki, jak i na obrzeżach miasta, gdzie będziecie mogli podziwiać naturalne widoki i krajobrazy.

Mała porada dla wszystkich osób, które choćby na jeden dzień planują wizytę w Piran. Otóż jest to miasto, do którego wjazd autem jest dodatkowo płatny, dlatego też radzimy zostawić samochód na jednym z wielu parkingów, które znajdziecie na przedmieściach miejscowości.

Piran

Atrakcje w Piran i okolicy

Piran to świetne miejsce na wakacje nad morzem, bowiem z trzech stron oblewają go wody morskie. Tutejsze wybrzeże jest kamienne i skaliste, dlatego też przygotowano tu miejsca gdzie można bezpiecznie odpoczywać oraz zbudowano specjalne platformy, z których łatwo można zejść do wody. Znajdziecie tu zarówno miejsca zaciszna, z dala od tłumów turystów, jak i świetnie przygotowane kąpieliska pełne atrakcji i punktów gastronomicznych. Szczególnie polecamy tu nurkowanie i snorkeling, ponieważ występuje tu bardzo bogate życia dna morskiego.

Polecamy również zwiedzenie zakamarków miasta. Uliczki tu są typowo włoskie, tj. wąskie i pełne kolorowych budynków oraz domostw. Koniecznie należy odwiedzić:

  • Mury Miejskie – zbudowane w VII wieku w celu obrony przed Imperium Otomańskim. Można z nich podziwiać piękne wschody i zachody Słońca.

  • Bramy Miejskie – siedem intrygujących wjazdów do miasta – prezentują różne style architektoniczne.

  • Plac Tartini – największy plac miejski. Jego nazwa została nadana na cześć Giuseppe Tartiniego – znanego wiolonczelisty i kompozytora. Na placu jest również jego pomnik oraz świetnie zachowany dom jego narodzin.

  • Kościół św. Jerzego – budowla zlokalizowana na wzgórzu, z którego podziwiać można piękne widoki. Kościół jest świetnym przykładem weneckiego renesansu.

Wakacje w Słowenii to także okazja na odwiedziny w innych znanych miejscowościach nadmorskich, tj. Portoroz, Koper czy Izola. Polecamy również wizytę w rezerwacie Strunjan. Podziwiać w nim można niezwykłe klify, które na myśl przywodzą księżycowe krajobrazy. Piran jest również świetną bazą na jednodniowe wycieczki do miast Włoch i Chorwacji: Pula (96km), Triest (38km), Wenecja (200km), Rovinj (80km). Nie będzie czasu na nudę!