Pomurska – domy wakacyjne

Wakacje w regionie Pomurska

Pomurska – domy wakacyjne

Wschodnia Słowenia charakteryzuje się malowniczymi winnicami i krajobrazem sennych wiosek. Region znany jest również jako „styryjska Toskania” i oferuje doskonałe białe wina i wyśmienitą kuchnię. Poznaj wszystkie zalety regionu odwiedzając zarówno region Pomurska, jak i sąsiedni region Savinjska!

Popularne domy wakacyjne w Pomurska

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Pomurska

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Pomurska

Loading...

Kulinarnie podczas urlopu w domu wakacyjnym

Kuchnia we wschodniej Słowenii w regionie Pomurska jest już w dużym stopniu pod wpływem sąsiednich Węgier. Można tu skosztować pikantne dania przyprawione papryką i gulasz. W górnej części doliny Savinja specjalnością z wielowiekową tradycją jest Zgornjesavinjski želodec, jest produkowany przez kilka wieków tradycji, suszona na powietrzu wieprzowina, której koniecznie trzeba spróbować. Na deser serwowana jest typowa dla regionu Prekmurska gibanica, warstwowe ciasto z makiem, orzechami, jabłkami, rodzynkami i nadzieniem z serka ricotta. Ponadto, nie można przejść obojętnie obok tradycyjnej śliwowicy (šljivovica).

Wellness w źródłach termalnych

Region Pomurska znany jest przede wszystkim ze swoich źródeł termalnych i miejscowości uzdrowiskowych. Najbardziej znanymi są Radenci, który może pochwalić się 120-letnią tradycją i swoją słynną wodą mineralną, Terme 3000 z licznymi atrakcjami wodnymi oraz popularna riwiera termalna w kurorcie Čatež z powierzchnią wody przekraczającą 5500 metrów kwadratowych. Kurort jest pięknie położony w zalesionych górach Gorjanci i kusi sauną, basenami, fontannami, wodospadem i sztucznym jeziorem.

Wędrówki podczas urlopu

W regionie Pomurska, wzgórza i winnice wokół Ptuj stanowią godne polecenia trasy wędrówkowe. Podejścia są łagodne i gwarantują praktycznie natychmiastową możliwość podziwiania okalających krajobrazów. Warto zobaczyć również ogrody morelowe i winną trasę wokół Lendavy na granicy z Węgrami.

Odkryj perełki regionu Pomurska

  1. Radenci: Radenci to kurort położony całkiem na północnym wschodzie Słowenii i zachwyca odwiedzających swoimi zabytkowymi budynkami, tradycyjnym spa i malowniczym krajobrazem winnic, idealnym na spacery i nacieszenie oczu.

  2. Jeruzalem: Położone na południe od Radenci, znajduje się Jeruzalem, uznawane za najpiękniejszą wieś w regionie. Otoczony idyllicznymi winnicami Dvorec Jeruzalem, zameczek z XVII wieku, skrywa w swoich piwnicach archiwalne wina.

  3. Ormož: Niedaleko, pośród wzgórz położona jest miejscowość Ormož, niegdysiejsze centrum regionu. Na wzniesieniu, ponad miastem króluje zamek Ormož, zapraszający do wizyty.

  4. Ptuj: Podczas wakacji w Słowenii nie można zapomnieć o odwiedzeniu najstarszego miasta kraju – Ptuj. Położone jest ono nad rzeką Drava i wyróżnia się przede wszystkim zabytkową, znajdującą się pod ochroną starówką. Będąc tu warto zajrzeć także do najstarszej w Słowenii piwniczki winnej (750 lat).