Region Savinjska – domy wakacyjne

Wakacje w regionie Savinjska

Region Savinjska – domy wakacyjne

Wschodnia część Słowenii składa się z regionów Savinjska i Pomurska. Krajobraz regionu Savinjska charakteryzuje się ciągnącymi się po horyzont winnicami, delikatnymi pagórkami i parkami narodowymi. Poza  tym, w region ten wybierają się osoby pragnące skorzystać z dobrodziejstw wód leczniczych i źródeł termalnych.

Popularne domy wakacyjne w Savinjska

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Savinjska

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Savinjska

Loading...

Aktywne wakacje we wschodniej Słowenii

Charakter wschodniej Słowenii, w tym regionu Savinjska najlepiej odkrywać z siodełka roweru i tym samym cieszyć się otaczającymi nas widokami. Jazda na rowerze wzdłuż rzeki Krka, pomiędzy wzgórzami i winnicami położonymi pomiędzy rzekami Drava i Mura, jest gratką dla szczególnie jesienią, gdy lasy przybierają różnokolorowe barwy. Wsie i urokliwe miejscowości usytuowane wzdłuż rzeki Mur i jej dopływów są połączone ze sobą dobrze zaprojektowaną siecią ścieżek rowerowych.

Odkryj region Savinjska – wycieczki na każdy dzień

Jeżeli wybierzecie dom wakacyjny w Savinjska jako bazę wypadową, będziecie mieć możliwość kształtowania swoich wakacji w Słowenii wedle własnego upodobania. Każdego dnia możecie zaplanować inną wycieczkę lub po prostu cieszyć się relaksem w ogrodzie czy na tarasie własnego wakacyjnego lokum.

Przedstawiamy wam kilka propozycji.

  1. Mozirje: Park Kwiatów i Folkloru w Mozirje to pierwszy przystanek wycieczkowy w regionie Savinjska. Łączy on w sobie wspaniałe kwiaty i rośliny z historią. Na ścieżkach prowadzących przez park prezentowane jest codzienne słoweńskie życie z dawnych czasów. Zajrzycie do autentycznego gospodarstwa, spichlerza, młyna, kuźni oraz wielu innych atrakcji.

  2. Jaskinie Pekel: 20 km na południe leży jaskinia krasowa Pekel, w której wizyta będzie wyjątkowym doświadczeniem. Obejrzycie tu różnorodne stalaktytów i stalagmity, skalne ścianami i dwa podziemne strumienie. Główną atrakcją jaskini jest 4-metrowy wodospad, najwyższy wodospad podziemny w jaskiniach Słowenii.

  3. Zamek w Celje: Już z daleka w oczy rzuca się Zamek Celyjski - największy zamek w Słowenii, który wznosi się na wzgórzu, na południowy wschód od starego miasta. Warto przejść się po śladach historii w tym rozległym grodzie z 13 wieku i nacieszyć oczy spektakularnym widokiem.

  4. Olimje: W kierunku na południe położone jest Olimje, miejscowość uzdrowiskowa, w której znajduje się klasztor Paulinów. Usytuowany jest on na skarpie przy końcu doliny, a ze względu na swoje ozdobne, barokowe elementy fasady zewnętrznej, stanowi wyjątkową atrakcję.

Możliwości kąpieliskowe

Jeziora w Słowenii są doskonałej jakości i oferują relaksującą ochłodę w letnie dni. Szczególnie polecane jest jezioro Bukovniško, położone w terenie rezerwatu przyrody  Krajinski Park Goricko. Wody jeziora posiadają leczniczą moc, która ma działanie uspokajające i rewitalizujące. W odległości 450 metrów od jeziora znajduje się 50 innych lokalizacji leczniczych, gdzie na własnej skórze odczuć możecie siły natury korzystne dla zdrowia.

Kultura w Celje

Celje to trzecie co do wielkości miasto w kraju i tym samym oferuje wiele atrakcji kulturowych. W centrum miasta zachował się średniowieczny charakter, oferujący wiele historycznych atrakcji. Jest to m.in. Plaz muzealny lewym brzegu Savinja zdominowany renesansowy pałac z 1580 roku, w którym mieszczą się zbiory Muzeum Regionalnego. Podążaj śladami historii i odwiedź Stary Zamek wznoszący się na wysokim wzgórzu nad miastem i oferuje piękny widok na Alpy.