Słoweńska Karyntia - Koroška - domy wakacyjne

Karyntia słoweńska na wakacje

Słoweńska Karyntia - Koroška - domy wakacyjne

Słoweńska Karyntia – Koroška - jest regionem bardzo atrakcyjnym między innymi dzięki swojemu centralnemu położeniu - między stolicą Słowenii Ljubljaną, Mariborem oraz austriackimi Klagenfurtem i Grazem. Oprócz tego możecie skorzystać tu ze wszystkich uroków pobytu w Alpach – zarówno zimą, jak i latem. Liczne lasy i piękne wzgórza tworzą niezapomniany klimat o każdej porze roku.

W skrócie o regionie Karyntia

Ziemie obecnej Słowenii i sąsiedniej części Austrii w VI–VII w. zajęły plemiona Słowian alpejskich. Powstały tam 2 państwa - Karyntia (łącznie ze Styrią) i Kraina ze stolicą w grodzie Kranj (później w Lublanie). Dziś sama Karyntia leży na terenie zarówno Austrii, jak i Słowenii – przy czym słoweńska część jest znacznie mniejsza i jest tym samym najmniejszym regionem administracyjnym kraju.

Piesze wędrówki po górach Karyntii

Jeżeli planujecie letnie wakacje w Słowenii i chcecie przy tym trochę powędrować po górach, nie mogliście lepiej trafić. Dla amatorów pieszych wędrówek, jako punkt wypadowy polecamy region Jezersko. Stąd traficie na liczne i różnorodne szlaki, które poprowadzą Was w ciekawe miejsca. Dom wakacyjny w Karyntii będzie stanowił idealną bazę wypadową na wszelkie wędrówki.

Warte odwiedzenia

Najważniejszym miastem w Koroška  jest Slovenj Gradec. Jest to główne centrum biznesowe i kulturowe regionu i znane jest z organizacji licznych wydarzeń, w tym corocznych wystaw tradycyjnego rękodzieła słoweńskiego.  Miasto szczycie się także nadanym przez ONZ tytułem “Posłańca Pokoju”.

Warto się także wybrać do doliny Mežica i odwiedzić tamtejsze znane centrum metalurgii Ravenska železarna. Dawne, nieużytkowane już kopalnie Mežica zostały przekształcone w wyjątkowe muzeum, które jest lubianym punktem wycieczkowym wielu turystów.

Urlop zimowy w Karyntii

Karyntia to głownie Alpy. Jeżeli planujecie zatem urlop zimowy w Słowenii – Karyntia będzie strzałem w dziesiątkę. Mimo, że infrastruktura narciarska nie jest tak rozwinięta, jak za austriacką granicą, ale dzięki temu jest tu luźniej, a stoki nie są tak bardzo oblegane.

Domy wakacyjne w słoweńskiej Karyntii

Dom wakacyjny to idealne zakwaterowanie dla tych, którzy cenią sobie indywidualizm i brak skrępowania podczas wymarzonego urlopu. Sam region Koroska da Wam już poczcie wolności i braku skrępowania. Dokładając do tego własny, prywatny dom wakacyjny uzyskacie urlop w Słowenii skrojone na miarę.