Szczecin - domy i apartamenty wakacyjne

Szczecin to miasto w północno-zachodniej części kraju i jest jednocześnie stolicą Pomorza Zachodniego. Położony jest nad jeziorem Dąbie, którego wody łączą się z Zalewem Szczecińskim, które z kolei łączą sie z Morzem Bałtyckim. Domy wakacyjne w okolicach miasta, a także w samym Szczecinie to idealna okazja na wakacje blisko morza i jednocześnie bliko dużej aglomeracji miejskiej. Nasze domy są umiejscowione w atrakcyjnych lokalizacjach, które pozwolą na szybkie doatrcie drogą ladową lub wodną do jednego z wielu kurortów morskich tj. Dziwnów, Międzyzdroje czy Kołobrzeg (polecamy produkt "noclegi w Kołobrzegu") Wybierając nasze domy i apartamenty wakacyjne, będą Państwo mieli szansę na odpoczynek w cichych i spokojnych lokalizacjach, ale jednocześnie blisko zabytkowych miast i gwarnych kurortów.

Rodzina z psem jedząca obiad na zewnątrz podczas pobytu w domu wakacyjnym

Popularne domy wakacyjne w Szczecin

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Szczecin

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Szczecin

Loading...

Szczecin

Urlop na wybrzeżu bałtyckim, to doskonała okazja na odwiedzenie Szczecina – miasta o bogatej i burzliwej historii. Pierwsze slady osadnictwa w tym miejscu datuje się na VII wiek p.n.e. Bliskość rzeki, duzego jeziora, a także bogatych w zwierzynę lasów, spowodowała, ze szybko powstało tu centrum regionu. Długa historia miasta, to przede wszystkim spory polsko-niemieckie o przynależność narodową miasta. Po II Wojnie Światowej, Szczecin ostatecznie został polskim miastem, a dzięki historii możemy tu spotkać zabytki zarówno pochodzenia polskiego jak i niemieckiego. Do najciekawszych zabytków należą:

  • Zamek Książąt Pomorskich – renesansowa budowla, której pcozątki datuje się na XIV wiek.

  • Wały Chrobrego – taras widokowy na Odrę. Jest to potężny taras, którego długość wynosi ok. 500m. Na Wałach Chrobrego siedzibę ma Muzeum Morskie, Teatr Narodowy, Wyższa Szkoła Morska oraz gmach Urzędu Wojewódzkiego, który również jest okazałym, zabytkowym budynkiem.

  • Cmentarz Centralny – największa nekropolia kraju, z mnóstwem zabytkowych grobowców, a także pomnikami zarówno stworzonymi przez człowieka jak i przyrody.

  • Jasne Błonia – potężny plac z alejami platamowymi oraz monumentalnym Pomnikiem Czynu Polaków. Całość połączona jest z rozległym Parkiem Kasprowicza, który jest miejscem spacerów szczecinian

W Szczecinie znajdą Państwo również liczne muzea, teatry, galerie sztuki, filharmonia, centra handlowe oraz mnóstwo romantycznych kawiarenek i kafejek na odrestaurowanym Starym Mieście. W Szczecinie odbywaja się również liczne festiwale muzyczne oraz teatralne. Warto odwiedzić miasto w czerwcu, kiedy odbywają się Dni Morza oraz Dni Odry w lipcu. W mieście cyklicznie odbywa się potężna impreza Tall Ship Races – regaty podczas których mozna zwiedzić największe żaglowce i statki świata, a także wziąć udział w licznych jarmarkach, koncertach i wydarzeniach towarzyszących.

Nowe Warpno

Domy i apartamenty wakacyjne NOVASOL w tym regionie kraju znajdują sie głównie w Nowym Warpnie. Dzięki temu, będą Państwo mieli blisko zarówno do Szczecina jak i nad morze. W Nowym Warpnie znajduje się port oraz plaża, na której mozna odpocząć po całym roku ciężkiej pracy. Wakacje w Polsce, to również mozliwość uprawiania sportów wodnych oraz żeglarstwa. Wody Zalewu Szczecińśkiego są dobrą szkołą zarówno dla amatorów jak i zaawansowanych żeglarzy. Z Nowego Warpna mozna wybrać się w rejs promem to położonych w Niemczech miejscowości.

W Nowym Warpnie i okolicach znajdą Państwo rónież wiele ciekawych zabytków i miejsc tj.: gotycki kościół oraz stare maisto z XV wieku, domy szachulcowe czy pałac w miejscowości Karszno. Wakacje w okolicach Szczecina to gwarancja udanych wakacji zarówno dla osób lubiących odpoczynek, amatorów sportów i wędrówek, a także miłośników zwiedzania.