Wakacje w Tyrolu – domy wakacyjne

Tyrol jest regionem położonym w południowej Austrii. W kraju tym znaduje się północna oraz wschodnia część Tyrolu. Połudiowa część, położona jest na terytorium Włoch. Całość, charakteryzuje się górzystym krajobrazem, na który składają się różne alpejskie łańcuchy górskie. Warto dodać, że Tyrol Wschodni oraz Północny, mimo iż znajdują się w jednym kraju, to nie przylegają do siebie. Oddziela jest 7-kilometrowy pas Tyrolu Południowego (który należy do Włoch), a w Austrii rozdziela je Kraj Salzburski. Niemniej jednak, austriacka część Tyrolu to świetne miejsce na wakacje w górach. O każdej porze roku, można tu spędzić niezapomniany urlop w Austrii. Z pewnością, usatysfakcjonowane będą osoby, które aktywnie spędzają czas. Alpy i możliwości z nimi związane są wprost nieograniczone. Jednak osoby chcące poleniuchować i zrelaksować się, również znajdą tu dla siebie sprzyjające warunki. Dlatego też jeśli planujecie wypoczynek pośród górskich krajobrazem, to Tyrol wydaje się być najlepszym rozwiązaniem.

Tyrol

Popularne domy wakacyjne w Tyrol

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Tyrol

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Tyrol

Loading...

Domy wakacyjne w Tyrolu

Jeśli jako wymarzony wypoczynek wyobrażacie sobie śniadanie na tarasie z widokiem na góry, a później dzień pełen przygód i wrażeń – to koniecznie zapoznajcie się z ofertą NOVASOL. Nasze apartamenty i domy wakacyjne w Austrii, to doskonała propozycja dla wszystkich poszukiwaczy wrażeń i przygód. Obiekty z naszego katalogu są w pełni wyposażone, dzięki czemu świetnie nadają się na bazy wypadowe po okolicy. Wybierając kwaterę, możecie wybierać spośród nowoczesnych apartamentów, tradycyjnych domów, obiektów dla grup czy akceptującyc pobyt z domowymi ulubieńcami. Możecie również wybrać zdecydować, czy chcecie skromniej prezentujący się dom (bo i tak będziecie tu tylko spędzać noce) czy może luksusowy dom z basenem i wszelkimi udogodnieniami. Pamiętajcie jednak, że wszystkie obiekty łączy wysoka jakość oraz pełne wyposażenie w podstawowe meble oraz sprzęty ( w tym w pełni wyposażone kuchnie). Podsumowując, tylko jeden krok dzieli Was od spędzenia niesamowitych wakacji w Tyrolu.

Tyrol

Aktywne wakacje w górach

Jesli chcecie aktywnie spędzić czas, koniecznie wybierzcie wakacje w Austrii. Górskie krajobrazy pełne lasów, szczytów, skał, jezior i rzek – czekają na Wasze przybycie. Władze i mieszkańcy Tyrolu bardzo wiele pracy włożyli w rozwój aktywnych i co najważniejsze, bezpiecznych form aktywnego wypoczynku. Gwarancją tego, są miliony turystów, którzy co roku odwidzają ten region, o każdej porze roku.

Piesze wycieczki po górach i lasach, to mozliwość przeżycia niesamowitych przygód oraz podziwiania zapierających dech w piersiach widoków. W Tyrolu czeka na Was aż 15000 kilometrów szlaków turystycznych, wśród których najsłynniejszy jest Orli Szlak. Ta trasa składa się z kilkunastu całodniowych odcinków i biegnie przez cały austriacki Tyrol. Ten i pozostałe szlaki mają różne poziomy trudności, od bardzo łatwych po bardzo trudne. Koniecznie należy dostosować poziom trudności do swoich możliwości, bowiem górski krajobrazy są tyle piękne co niebezpieczne. Mimo tego, że trasy są bezpieczne i świetnie przygotowane, to chwila niuwagi może się nieprzyjemnie skończyć. Podziwiajmy Alpy, ale i czujmy do nich respekt! Najtrudniejsze trasy przeznaczone są dla najbardziej doświadczonych, bowiem zawierają głównie elementy wspinaczki i wymagają siły i zwinności.

Tyrol ma w swojej ofercie również doskonałe warunki do uprawiania sportów rowerowych. Przez góry prowadzi 900 kilometrów szlaków rowerowych oraz ponad 5000 kilometrów tras do kolarstwa górskiego. To właśnie w Tyrolu co roku odbywają się edycje różnych ekstremalnych imprez rowerowych jak np. Ironbike. Tutejsze trasy to prawdziwa gratka dla amatorów jazdy po skałkach, szybkich zjazdach w dół zbocza czy szybkim pokonywaniu wąskich zakrętów pośród drzew i skał.

Tyrol to także ekstremalne doznania. Jazda terenowa, spływy raftigowe i kajakowe oraz paralotniarstwo to niektóre przykłady tego, co może skutecznie podnieść poziom Waszej adrenaliny, podczas niezapomnianego urlopu.

Tyrol

W Tyrolu na nartach

Wysokie góry i świetne warunki atmosferyczne zimą, to wystarczająca rekomendacja na przekonanie Was na ferie w Austrii. Tyrol ma w swojej ofercie takie ośrodki jak:

  • Kals – Matrei – ośrodek położony w Tyrolu Wschodnim. W swojej ofercie ma 41 kilometrów tras (w tym część freeride), które obsługuje 15 wyciągów i kolejek linowych.

  • Ischgl – jedna z największych aren narciarskich w Austrii. Tereny ośrodka położone są na wysokości od 1400 m n.p.m. i obejmują w sumie ponad 200 kilometrów tras narciarskich. Głównie dominują tu trasy o średnim poziomie trudności (prawie ¾). Amatorzy narciarstwa biegowego, snowboardu czy saneczkarstwa również wrócą stąd usatysfakcjonowani.

  • Kaunertal – to dolina, gdzie możecie przez cały rok jeździć na nartach po lodowcu. Znajdziecie tu 30 kilometrów tras, głównie o łatwym poziomie trudności.

  • Nauders – ośrodek, gdzie różnica wysokości podczas jednego zjazdu dochodzi aż do 1,5 kilometra. Znajdziecie tu prawie 80 kilometrów tras narciarskich.

Tyrol

Zwiedzanie Tyrolu

Noclegi w Austrii, to także świetna okazja na poznanie życia w małych alpejskich wioskach. Na swoich trasach nie raz spotkacie miasteczk, ukryte pomiędzy wysokimi górami gdzie czas i życie płynie spokojnie i według tego samego rytmu od setek lat. W takich miejscach możecie poznać miejscowe tradycje, kulturę oraz specjały kuchni. Tyrol to również i większe ośrodki miejskie. Koniecznie powinniście odwiedzić stolicę Tyrolu – Innsbruck. To duże miasto, które zachowało swój średniowieczny urok, a podziwiać tu można m.in. zamek Hofburg, Zamek ambras czy miejskie zoo, które jest najwyżej położonym ogrodem w Europie. We wschodnim Tyrolu, warto odwiedzić Lienz, w którym również można poczuć średniowieczny klimat, m.in. przy zwiedzaniu Zamku Bruck. Wiele atrakcji i zabytków czeka na Was również w Kufstein, Imst, Kitzbuhel i wielu innych miastach tego pięknego, alpejskiego regionu.