Domy wakacyjne - Innsbruck

Ferie zimowe Innsbruck

Domy wakacyjne - Innsbruck

Sztuka, kultura, zakupy, nocne życie, jednocześnie zabawa na stoku – to wszystko znajdą Państwo nigdzie indziej, jak w Innsbrucku. Całodniowe szaleństwo na stoku, wieczorne spacery po starym mieście w Innsbrucku, popołudniowe narciarstwo biegowe. To wszystko czeka na Państwa podczas ferii zimowych w Austrii - w domu lub apartamencie wakacyjnym.

Region narciarski dookoła Innsbruck

W Innsbrucku znajdą Państwo nie tylko domek spełniający Państwa wymagania, ale również wiele tras zjazdowych oraz innych rozrywek, które oferuje tamtejszy region. Czy wolą Państwo spędzić czas w zaciszu zimowego domu wakacyjnego, czy też może jazdę na nartach lub snowboardzie? Chcicelibyśmy przedstawić kilka ośrodków narciarskich dookoła Innsbrucku.

  • Uwielbiany przez początkujących: Ok. 20 min samochodem położony jest Mutterer Alm, który jest świetnie przygotowany dla osób początkujących w jeździe na nartach. Stoki w MuttererAlm są jednymi z łatwiejszych tras (poza górną partią, którą można obejść)

  • Więcej wyzwań: Narciarze oraz snowboardziście z większym doświadczeniem mogą wybrać się np. w region Patscherkofel – miejscowy szczyt Innsbrucku. Idealny umiarkowany stok, długa trasa od szczytu do doliny.

  • Innym regionem jest np. Axamer Lizum. Do tego ośrodka trzeba wybrać się wcześnie rano samochodem lub autobusem, ponieważ jest jednym z najbadziej wybieranych przez wszystkich turystów. Wyciągi: Rinn, Tulfes i oczywiście Nordkette.

Region olimpijski Seefeld

Jako miejsce nordyckich dyscyplin w igrzyskach olimpijskich Seefeld jest nadal bardzo znanym ośrodkiem narciarskim. Seefeld jest idealnym miejscem na spędzenie ferii zimowych w Austrii. Znajdziecie tam Państwo 279 km tras zjazdowych, na które przyjeżdżają turyści z całego świata. Seefeld zachowało wiele uroków z dawnych lat swojej świetności, co można zauważyć podczas trwania ulopu zimowego w Austrii, jeśli zdecydują się Państwo na wybór tego miejsca oraz zimowego domu lub apartamentu wakacyjnego.

Narciarstwo w Seefeld i w okolicy

Trasy są podzielone i przygotowane dla bardziej lub mniej zaawansowanych fanów zjazdów na nartach, ale nie jest to darmowe. Z kartą gościa (którą otrzymają Państwo od właściciela zimowego domu lub apartamentu wakacyjnego w regionie Seefeld) kosztuje 3,00 Euro / dzień, a kilkudniowy karnet 9,00 Euro (stan na rok 2015, może ulec zmianie). Region Gschwandtkopf jest równie chętnie wybieranym ośrodkiem narciarskim w Austrii przez rodziny z dziećmi, ze względu na łagodne stoki, gdzie również dorośli wykonują pierwsze ślizgi na nartach, jeśli nie mieli wcześniej takiej możliwości.

Od średnich, po zaawansowane stoki narciarskie w regionie Rosshütte

Trochę więcej szumu znajdą Państwo w regionie Rosshütte po przeciwnej stronie doliny. Kolejka zabiera narciarzy bezpośrednio na stok, ale istnieje również wjazd na górę wyciągiem krzesełkowym. Stoki mają różny stopień zaawansowania, od średnich, po wysoko zaawansowane, dla bardziej odważnych i doświadczonych narciarzy. Region Rosshütte jest bardzo słoneczny. Można korzystać z pięknej pogody podczas ferii zimowych na słonecznym płaskowyżu w niedalekiej odległości od Innsbrucka. Restauracja z panoramicznym widokiem oferuje wspaniałe spojrzenie na Tyrolski górski świat.

Dolina Stubai – przygoda na lodowcu podczas ferii zimowych w Austrii

Dolina Stubai może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w turystyce zimowej, co przekłada się na jakość, której ciężko się oprzeć. Dolina Stubai jest uwielbiana nie tylko przez wielu turystów przyjeżdżających z całego świata, ale również przez lokalne grupy. A jeśli szukają Państwo odpoczynku po całym dniu spędzonym na stoku, warto popołudniem wybrać się do Innsbrucka na zakupy.

Zimowe przyjemności w Dolinie Stubai

Lodowiec Stubai to region narciarski, który zawsze zapewnia naśnieżenie stoków na zawrotnej wysokości, co magnetycznie przyciąga tłumy turystów. Wspaniałe miejsce dla rodzin z małymi dziećmi, a także dla dorosłych, którzy chcieliby nauczyć się jazdy na nartach, ponieważ region Stubai oferuje wiele możliwości również dla osób zaczynających swoją przygodę na nartach w Austrii. A jeśli najmłodsi mają już dość bycia na stoku, znajdują się tu ciekawe śnieżne place zabaw. Są to np. Śnieżne zamki, z wąskim wejściem specjalnie dla dzieci.

Dolina Wipp – w drodze do Włoch

W niedalekiej odległości domów wakacyjnych znajduje się również mniejszy ośrodek narciarski – Dolina Wipp. Mimo, że nie może konkurować z dużymi ośrodkami, przyciąga swoją kameralnością, położeniem z dala od zgiełku duzych tras narciarskich. Jest wystarczająca ilość miejsc do zaparkowania samochodu przy stacji kolejki Bergeralm, gdzie kolejka zabierze Państwa od razu do ośrodka narciarskiego, z łatwymi do pokonania stokami. W ośrodku znajduje się gondola, dwa wyciągi krzesełkowe oraz jeden wyciąg orczykowy.