Kraj Salzburski - domy wakacyjne

Kraj salzburski

Kraj Salzburski - domy wakacyjne

Kraj Salzburski to jeden z najbardziej malowniczych regionów w Europie. Położony jest w centralnej części Austrii, a jego stolicą jest Salzburg. Tutejsze krajobrazy zapierają dech w piersiach. Składają się na nie potężne, alpejskie szczyty, krystalicznie czyste jeziora oraz rzeki i gęste lasy iglaste. Te niesamowite miejsce warto odwiedzić o każdej porze roku. W każdym okresie roku, Wasze zmysły nastawione będą na niesamowite doznania, które na długo pozostaną w Waszej pamięci. A jeśli odczujecie przesyt naturalnymi krajobrazami, to możecie odwiedzić alpejskie miasteczka, pełne zabytków i atrakcji. Oczywiście, warto również dodać do tego potężną bazę do uprawiania narciarstwa, a otrzymacie kompletny przepis na udane wakacje, niezależnie od pory roku. Dlatego, niezależnie kiedy będziecie chcieli spędzić urlop w Austrii, na pewno wrócicie zachwyceni.

Popularne domy wakacyjne w Kraj Salzburski

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Kraj Salzburski

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Kraj Salzburski

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Kraj Salzburski

Loading...

Domy wakacyjne w Kraju Salzburskim

Jeśli chcecie spędzić w komfortowych warunkach oraz prywatnej atmosferze, to najlepszym rozwiązaniem są obiekty z katalogu NOVASOL. Nasze domy i apartamenty wakacyjne w Austrii, to gwarancja spokojnej, i co najważniejsze , prywatnej atmosfery. Dzięki temu, wasz wypoczynek będzie niezmącony hotelowym gwarem czy wręcz hałasem. Wszystkie nasz kwatery są w pełni wyposażone, co dotyczy również kuchni. Nie musicie już być skazani na hotelowe stołówki z podgrzewanym jedzeniem. Teraz, możecie dowolnie decydować czy korzystać z bogatej miejscowej oferty gastronomicznej, czy samemu przygotowywać potrawy z lokalnych produktów. Warto również zauważyć, że część obiektów ma atrakcyjne dodatki, takie jak prywatny basen czy sauna. Rezerwacja jest bardzo prosta: wybieracie dom lub apartament, który spełnia Wasze wymagania i lokalizację i rezerwujecie. To bardzo proste!

Kraj salzburski

Zima w Kraju Salzburskim

Z racji swojego położenia i klimatu, idealnie pasuje tu równanie: góry plus śnieg, równa się białe szaleństwo. Kraj Salzburski to jeden z najbardziej popularnych kierunków zimowych wakacji. Od połowy listopada, do nawet końca kwietnia, panują tu świetne, a wręcz idealne warunki do uprawiania sportów zimowych. Dzięki temu, ferie w Austrii, to doskonała okazja aby skorzystać z największego regionu narciarskiego – Ski Amade. Obejmuje on pięć głównych ośrodków (w tym jeden leżący na terenie Styrii), a całościowo obejmuje on ponad 600 kilometrów tras oraz 270 wyciągów i kolejek linowych. Dzięki temu, kupując jeden karnet, możecie korzystać z dobrodziejstw aż pięciu ośrodków narciarskich. Do Ski Amade w Kraju Salzburskim należą:

  • Hochkonig – obejmuje on ośrodki: Maria Alm, Dienten oraz Muhlbach. W ofercie jest tu aż 120 kilometrów tras o różnych poziomach trudności, a całość obsługują 34 wyciągi. Są tu również dostępne trasy biegowe, kuligi, stoki saneczkarskie, lodowiska oraz snow parki.

  • Bad Gastein – obejmuje ośrodki Bad Hofgastein, Dorfgastein, Bad Gastein oraz Sportgastein. W ofercie ma ponad 100 kilometrów tras, z czego ponad połowa to minimum średni poziom trudności. Zjazdy typu down hill, osiągają tu różnicę wysokości, nawet do 1,5 kilometra. Oprócz tego, bogato wyposażone ośrodki z pełną infrastrukturą turystyczną.

  • Grossarltar – sąsiaduje z ośrodkiem Bad Gastein, dzięki czemu nie ma szans na nudę. Bliskość centrów oraz wspólny karnet, powodują, że możliwości doboru tras, zwiększają się kilkukrotnie. Sam Grossarltar oferuje 73 kilometry tras, piękne widoki oraz 17 wyciągów.

  • Salzburger Sportwelt – obejmuje takie ośrodki jak Flachau, Goldegg, Wagrain i inne, całościowo tworząc jeden wielki, skomunikowany ośrodek o ponad 300 kilometrach tras obsługiwanych przez 270 wyciągów. Tutaj, naprawdę nie będzie jak się nudzić.

Oprócz wymienionych ośrodków, znajdziecie tu również i inne, równie atrakcyjne, takie jak Zell am See czy Wildkogel. Naprawdę, jest z czego wybierać!

Kraj salzburski

Kraj Salzburski latem

Lato, a także wiosna i jesień to idealna pora na spacery po górach oraz wśród lasów i jezior. Tysiące tras rowerowych i pieszych, zostały przygotowane specjalnie dla Was. Podczas wędrówek będziecie mieli okazję zobaczyć: Świat Lodowych Gigantów ( największą lodową jaskinię na świecie), Wąwóz Liechtensteinklamm (najdłuższy w Alpach, ma około 4 km długości), Wodospad Krimmler (największy w Europie), krainę Salzkammergut (tutejsze kopalnie soli są wpisane na listę UNESCO) oraz Park Narodowy Hohe Tauern (jeden z największych w Europie).

Oczywiście, wakacje w Austrii, to również gratka dla amatorów mocniejszych wrażeń. Możliwości wspinaczki zarówno na szczyty jak i na skały, są tu praktycznie nieograniczone. Tutejsze Alpy posiadają wiele jaskiń, które, z odpowiednim sprzętem, można eksplorować. Bogata jest również oferta letnich torów saneczkarskich, jazd terenowych, wypożyczalni rowerów górskich oraz możliwości spływów rzecznych.

Kraj salzburski

Ciekawe miasta regionu

Kraj Salzburski, oprócz naturalnych krajobrazów i aktywności z nimi związanych, oferuje również bogatą historie, tradycje, lokalne przysmaki oraz ciekawe miejsca i atrakcje. Rezerwując dom wakacyjny w Austrii, możecie poznać tajemnice takich miast jak:

  • Salzburg – stolica regionu. Miasto pełne zabytków takich jak: świetnie zachowany Stary Rynek, Zamek Hellbrunn, Fortec a Hochensalzburg, Pałac Mirabell i wiele innych. Salzburg to miejsce narodzin Mozarta, więc znajdziecie tu pełen eksponatów Dom Narodzin Mozarta oraz Dom w którym mieszkał. Warte obejrzenia są również ekspozycje Muzeum Zabawek, Muzeum Miejskie, Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Sztuki Nowoczesnej oraz miejscowe zoo, które otwarte jest przez cały rok. W okolicach Salzburga, znajdują się nieczynne kopalnie soli, które można zwiedzić, biorąc udział w zorganizowanej wycieczce.

  • Hallein – miasto, położone u podnóża masywu Untersberg. Oferuje ono dwa ciekawe muza: Muzeum Historii, gdzie znajdziecie bogatą ekspozycję o Celtach oraz Muzeum „Cichej Nocy”, poświęcone kolędzie, która powstała w tym mieście.

  • Zell am See – oprócz terenów narciarskich, miasto ma przepiękną starówkę, nad którą góruje kościół św. Hipolita.

  • Mittersill – z imponującym zamkiem z XII wieku oraz kościołem św. Leonarda z XIII wieku. Warto również zobaczyć Wieżę Felber z XII wieku, w której mieści się miejskie muzeum.