Karyntia na wakacje - domy wakacyjne

karyntia

Karyntia na wakacje - domy wakacyjne

Karyntia to region położony na południu Austrii. Graniczy z Włochami oraz Słowenią, która również ma swoją część Karyntii. Co ciekawe, nazwa „Karyntia” używana była na tych ziemiach na długo przed tym, zanim pojawiło się państwo Austria. Karyntia to niesamowite miejsce, pełne lasów, jezior, gór i miejscowości między nimi poukrywanych. To jeden z najważniejszych kierunków turystycznych w Europie, zarówno latem jak i zimą. Przepiękne widoki oraz niesamowite krajobrazy, co roku przyciągają miliony turystów. Daj więc przyciągnąć się i Ty, na niezapomniane wakacje w Austrii.

Popularne domy wakacyjne w Karyntia

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Karyntia

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Karyntia

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Karyntia

Loading...

Domy wakacyjne w Karyntii

Dzięki NOVASOL, już dziś możesz zapewnić sobie atrakcyjny wypoczynek w Karyntii. W naszej ofercie, znajdziecie bogatą ofertę kwater w tym regionie. Domy wakacyjne w Austrii, są w pełni wyposażone oraz położone w atrakcyjnych lokalizacjach. Każdy tu znajdzie coś dla siebie. Jeśli lubicie miasta i miasteczka, możecie wybierać z licznych apartamentów miejskich. Z kolei, jeśli chcecie o poranku podziwiać górskie krajobrazy, to z pewnością znajdziecie dom wakacyjny, spełniający ten wymóg. Możecie również zdecydować czy wolicie nowoczesne czy tradycyjne budownictwo. Wybór jest naprawdę szeroki. Dlatego nie ma sensu dłużej się zastanawiać, tylko trzeba szybko skorzystać z naszej wyszukiwarki i wybrać obiekt na niezapomniane wakacje.

karyntia

Aktywnie latem

Karyntia to prawdziwy raj dla osób chcących aktywnie spędzić czas. Na terenie regionu znajdują się trzy pasma górskie: Alpy Karnickie, Alpy Galitalskie oraz Wysokie Taury. Pasma te w połączniu z lasami, dolinami oraz jeziorami stwarzają wprost nieograniczone możliwości spędzania wolnego czasu.

Latem, bardzo popularne są tu: wspinaczka górska, wspinaczka skałkowa, zwiedzanie jaskiń oraz sporty ekstremalne tj. paralotniarstwo, spływy kajakowe i raftingowe czy skoki na bungee. Oczywiście, znajdziecie tu setki kilometrów tras pieszych i rowerowych o zróżnicowanym poziomie trudności. Trakty te, prowadzą przez niesamowite miejsca oraz popularne punkty widokowe. Bardzo ważne jest, aby przed wyprawą na wycieczkę w góry być odpowiednio przygotowanym, znać najbliższą prognozę pogody, mieć mapę szlaku oraz zabrać ze sobą ciepłe ubrania oraz wygodne buty, które nadają się do chodzenia po górach.

Urlop w Austrii, również możliwość kąpieli w czystych i zadbanych jeziorach oraz wypoczynku na plaży. W Karyntii znajduje się największe austriacki jezioro Worthersee, które jest bardzo popularne. Można tu uprawiać sporty wodne tj. jazda na nartach wodnych czy kajakarstwo. Oczywiście, na licznych plażach można zażyć kąpieli słonecznych (najwięcej dni słonecznych w Austrii!) oraz wodnych. Jeśli wolicie mniejsze ośrodki, to równie atrakcyjne są jeziora: Faakersee, Ossiachersee, Millstattesee oraz Weissensee.

karyntia

Aktywnie zimą

Zimą, a właściwie jesienią rozpoczyna się sezon narciarski. Wraz z pierwszymi opadami śniegu, w Karyntii pojawiają się rzesze amatorów narciarstwa i jego odmian, Najbardziej znanymi ośrodkami są:

  • Nassfeld – Hermagor – najpopularniejszy region w Karyntii. Położony jest blisko granicy z Włochami. Oferuje 110 kilometrów tras zjazdowych, z czego większość ma status trudnych. Na trasy zjazdowe, znajdujące się nawet 2000 m n.p.m. można wjechać jedną z 30 kolejek górskich lub wyciągów.

  • Bad Kleinkirchheim – ośrodek oferujący 103 kilometry tras zjazdowych. Śnieg jest tu gwarantowany, bowiem nawet w przypadku skromniejszych opadów, urządzenia naśnieżające są w stanie pokryć 95% terenów narciarskich. Trasy zjazdowe z pewnością zadowolą zaawansowanych narciarzy, bowiem trudnych tras jest tu prawie 75%.

  • Grossglockner – najwyższy szczyt w Austrii (3797 m n.p.m.). Możecie tu zaszaleć na 14 trasach o łącznej długości 55 kilometrów. Ośrodek znany również z tego, że jest tu mnóstwo kilometrów tras do uprawiania narciarstwa biegowego.

  • Molltall – lodowiec, gdzie świetne warunki narciarskie są gwarantowane przez całą zimę i część wiosny. 53 kilometry tras zjazdowych są praktycznie równo podzielone na łatwe, trudne i bardzo trudne.

W tych i wielu innych ośrodkach narciarskich, czeka na Was również wiele innych atrakcji. Snow-parki, szkółki dla najmłodszych, lodowiska oraz możliwość podziwiania gór zimą, podczas pieszych wypraw.  Również w miasteczkach znajdziecie liczne bary, restauracje, tawerny i kluby nocne, które z pewnością będą atrakcyjnym uzupełnieniem niezapomnianego wypoczynku w Austrii.

karyntia

Atrakcje turystyczne Karyntii

Karyntia, oprócz naturalnych wspaniałości, ma w swojej ofercie również pełne bogatej historii i atrakcji miasta oraz zabytki. Szczególnie warto zwrócić uwagę na samotne budowle, położone na szczytach skalistych gór., jak np. Zamek Hochensterwitz.

Spędzając urlop w domu wakacyjnym w Austrii, warto również odwiedzić  miasta Karyntii, takie jak:

  • Klagenfurt – największe miasto regionu. Podziwiać tu można renesansową część Starego Miasta, Klasztor Cystersów – Viktringoraz barokową katedrę miejską. Najmłodszych z pewnością ucieszy wizyta w Minimundus, który jest parkiem miniatur oraz makiet z kolejkami. Klagenfurt położony jest nad jeziorem Worthersee i szczyci się największą plażą, nie położoną nad morzem, w Europie.

  • Villach – miasto, gdzie warto odwiedzić Muzeum Miejskie, pełne antyków Muzeum Pojazdów oraz Muzeum Lalek Teatralnych. Nad miastem, znajdują się ruiny zamku Landskron, które są udostępnione  zwiedzającym. Warto również wejść na dzwonnicę Św. Jakuba oraz zobaczyć wodospad Krimmler oraz skorzystać z tutejszych wód termalnych.

  • Heiligenblut – niewielkie miasteczko otoczone wysokimi górami. Koniecznie należy zobaczyć gotycki kościółek z XV wieku. Miejscowość, położona jest u podnóża Grossglockner – najwyższego szczytu Austrii. I właśnie stąd rozpoczyna się szlak turystyczny Trasa Wysokich Alp, która gwarantuje niesamowite przeżycia oraz widoki.

  • Velden – miasto pełne VIP-ów z całego świata. Podziwiać tu można budynki o fantastycznym nowoczesnym designie oraz zamek Velden. Z miejscowości można wyruszyć w rejs statkiem, a także uparwiać turystykę rowerową. Podczas wakacji mają tu miejsce liczne festiwale i wydarzenia sportowe.