Dolna Austria na wakacje - domy wakacyjne

Dolna Austria

Dolna Austria na wakacje - domy wakacyjne

Dolna Austria to największy region Austrii, położony w jej północno-wschodniej części. Swoją nazwę zawdzięcza temu, iż w tym miejscu wyrastają najbardziej położone na wschód, pasma Alp – stąd „Dolna”. Jeśli jednak przyjrzycie się średnim wysokościom pasm i szczytów, to przekonacie się, ze tutejsze góry mają podobne wysokości co Tatry – najwyższe góry w naszym kraju. Tutejsze wysokości wzgórz zaczynają się od 500 m n.p.m  (Buschberg),a kończą na prawie 2200 m n.p.m. (Scheilblingstein). Wakacje w Austrii, możecie spędzić w jednej z czterech „tematycznych” części: Weinviertel (uprawia się tu wino), Waldviertel (krajobraz jest zdominowany przez lasy), Mostviertel (krajobraz zdominowany jest przez owocowe sady) oraz Industrieviertel (czyli region najbardziej uprzemysłowiony). Ciekawostką jest fakt, że w środku regionu, znajduje się inny region – Wiedeń i okolice. Stanowi on odrębną całość, ale nic nie stoi na przeszkodzie (a właściwie jest mocno wskazane), aby poświęcić dzień lub dwa na odwiedzenie stolicy Austrii.

Popularne domy wakacyjne w Dolna Austria

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Dolna Austria

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Dolna Austria

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Dolna Austria

Loading...

Domy wakacyjne w Dolnej Austrii

Jeśli szukacie ciekawego i atrakcyjnego kierunku na niezapomniane wakacje, to NOVASOL ma dla Was w ofercie, bogaty wybór domów i apartamentów wakacyjnych w Dolnej Austrii. Nasze obiekty idealnie nadają się zarówno na rodzinne wakacje, jak i na wypad we dwoje czy w grupie kilkunastu znajomych, wspólnie spędzających urlop. Nasze domy wakacyjne w Austrii, są w pełni wyposażone, co dotyczy również kuchni. Dzięki temu, będziecie mieli możliwość wyboru, czy korzystać z miejscowych barów i restauracji, czy samemu przygotowywać posiłki. Przy wyborze kwatery, możecie również sprawdzić czy posiada ona prywatny basen, bowiem i takie obiekty mamy w swojej ofercie. Jedno jest pewne – każdy znajdzie tu coś dla siebie!

Dolna Austria

Wakacje na sportowo

Dolna Austria, dzięki swojej rzeźbie terenu, to idealne miejsce na aktywne wakacje na świeżym powietrzu. Spędzając urlop w Austrii możecie:

Korzystać z pieszych i rowerowych szlaków turystycznych – setki kilometrów, świetnie przygotowanych tras już na Was czeka. Są one w pełni wyposażone w niezbędną infrastrukturę oraz gwarantują niezapomniane przeżycia oraz widoki. Co ważne, na niższych pasmach można tu swobodnie podróżować z dziećmi, ale i zaawansowani turyści, znajdą tu liczne, wymagające trasy, nawet z elementami wspinaczki.

Uprawiać sporty wodne – przez dolną Austrię przepływa Dunaj oraz jej dopływy. Oprócz tego, w całym regionie, rozsiane są jeziorka i oczka wodne. W miejscowościach przy wodzie, znajdziecie bogatą ofertę spływów kajakowych, dętkowych czy raftingowych. Możecie również wypożyczyć łódź wiosłową, kanu czy kajak i samemu wybrać się w rejs po tutejszych wodach.

Uprawiać sporty ekstremalne – w Dolnej Austrii, czeka na Was bogata oferta sportów dla osób lubiących skoki adrenaliny. Skoki na bungee, zjazd tyrolką czy zjazdy na linie, z pewnością dostarczą wielu wrażeń. Podczas wypoczynku, warto odwiedzić „Speedworld – Actionpark” w miejscowości Pachfurth. Dostępna jest tu możliwość jazdy autami terenowymi, autami typu buggy oraz skuterami wodnymi.

Uprawiać sporty zimowe – jet to świetny region dla rodzin z dziećmi oraz osób stawiających pierwsze kroki w narciarstwie. W ośrodkach takich jak, Hochkar, Mitterbach czy Annaberg znajdziecie świetnie przygotowane trasy narciarskie, wyciągi oraz bogatą infrastrukturę turystyczną.

Dolna Austria

Wakacje wśród natury

Spędzając wakacje w Austrii, nie sposób przeoczyć jej walorów naturalnych. Podczas eskapad, czy to pieszych, czy innych – nie raz i nie dwa, z zachwytem będziecie podziwiać tutejsze scenerie i krajobrazy. Szczególnie warto odwiedzić dolinę Wachau. Jest to miejsce, które ze względu na krajobraz, zostało wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Na zboczach tutejszych wzniesień, uprawia się wino, a także morele oraz drzewa migdałowe. Najlepsze widoki podziwiać można podczas rejsu po Dunaju, który przecina dolinę.  

Dolna Austria jest również bogata w jaskinie. Jest tu około cztery tysiące grot, pełnych stalaktytów i stalagmitów. Dla odwiedzających są tu udostępnione m.in. Jaskinia Hermanna (prawie 4 kilometry długości) oraz Jaskinia Einsteina (2,3 kilometra długości).

Pośród lasów i gór, znajdziecie również parki zwierząt. W miejscowości Abesbach, czeka na Was „Las niedźwiedzi” – park poświęcony tym zwierzętom, Z kolei w miasteczku Kernhof, znajduje się park wielbłądów i dzikich kotów, w tym panter śnieżnych. Jeśli lubicie tego typu atrakcje, to w Ernstbrunn, zlokalizowany jest rozległy park dzikich zwierząt leśnych tj. jelenie, muflony czy wilki.

Ciekawe miasta w Dolnej Austrii

Wypoczynek w Austrii, to również interesujące miasta i miasteczka. W nich czekają na Was liczne ciekawe miejsca oraz atrakcje. A pamiętajmy, że jeszcze w sercu regionu, położony jest Wiedeń. W Dolnej Austrii, szczególnie warto odwiedzić:

  • St. Polten – stolica regionu. Najwięcej atrakcji znajdziecie w nowoczesnej dzielnicy – Landhausviertel. Umiejscowione są tu liczne teatry, urzędy oraz Muzeum Dolnej Austrii. W innych częściach miasta, znajdziecie Muzeum Historii Miasta oraz Muzeum Historii Najnowszej. Do najcenniejszych zabytków miasta należą Katedra WNMP z XIII wieku oraz kolumna św. Trójcy z XVIII wieku.

  • Krems nad Dunajem – miasto, które szczyci się tym, iż posiada dwie starówki. Pierwsza – Krems – słynie z gotyckiego kościoła św. Wita z XII wieku, ratusza z XVI wieku oraz mieszczańskich kamienic w stylu barokowym, gotyckim oraz renesansowym. Druga starówka – Stein – jest siedzibą romańskiego kościoła minorytów z 1264 roku oraz licznych fragmentów średniowiecznych fortyfikacji.

  • Semmering – położone tuż przy pasmie gór Rax-Schneeberg. Nad miastem góruje Zamek Gloggnitz wraz z klasztorem Benedyktynów. Miasto słynie z lokalnej linii kolejowej, która składa się z mnóstwa tuneli i wiaduktów.

  • Modling – miasteczko w którym można podziwiać: kościół ś. Otmara z XII wieku, szpital zbudowany  w stylu gotyckim w XV wieku, Muzeum Miejskie z ekspozycją poświęconą Beethovenowi, Zamek Liechtenstein  z XII wieku oraz ruiny Zamku Modling z XI wieku.