Wakacje w Vorarlberg - domy wakacyjne

Vorarlberg to najbardziej wysunięty na zachód, region w Austrii. Jego przeznaczeniem jest cyfra dwa, bowiem jest drugim – najmniejszym regionem, drugim – najmniej zaludnionym regionem, ale za to drugim – najchętniej odwiedzanym. Powstaje więc pytanie, jak jedna z najmniejszych krain, przyciąga aż tylu turystów? Odpowiedź jest banalnie prosta – Alpy i infrastruktura jaka tu powstała, aby ułatwić i uatrakcyjnić wakacje w Austrii. W regionie dominuje teren górzysty, pełen lasów, jezior, jaskiń, rzek, wodospadów i przepięknych krajobrazów. O każdej porze roku można tu wypocząć aktywnie lub tylko się relaksując. Dlatego nie zastanawiajcie się dłużej i sami odkryjcie, dlaczego co roku tak mała kraina jako Vorarlberg, przyciąga tłumy turystów co roku.

Vorarlbach

Popularne domy wakacyjne w Vorarlberg

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Vorarlberg

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Vorarlberg

Loading...

Domy wakacyjne w Vorarlberg

Jeśli szukacie kwater na niezapomniane wakacje, to koniecznie powinniście zapoznać się z ofertą domów i apartamentów wakacyjnych w Vorarlberg, jakie przygotowała dla Was NOVASOL. Nasze obiekty idealnie nadają się na miejsca relaksu i wypoczynku pomiędzy kolejnymi eskapadami na piesze wyprawy bądź na narty. Kwatery NOVASOL są w stanie przyjąć zarówno pary jak i kilkunastoosobowe grupy, wspólnie spędzające wymarzony urlop. Apartamenty wakacyjne w Austrii, są kompleksowo wyposażone we wszelkie niezbędne meble oraz przyrządy gospodarstwa domowego. W naszych obiektach, zawsze znajdziecie w pełni wyposażone kuchnie. Jest to znaczne udogodnienie, zwłaszcza dla osób podróżujących z małymi dziećmi. Poza tym, prywatna kuchnia da Wam wybór: czy próbować regionalnych potraw w miejscowych barach i restauracjach, czy też samemu przygotowywać posiłki z lokalnych produktów.

Vorarlberg

Na narty do Vorarlberg

Potężne masywy alpejskie i  opady śniegu od listopada do kwietnia, to dwie główne składowe, które spowodowały, że w regionie Vorarlberg znajdziecie aż 43 ośrodki narciarskie. Ich dodatkowym atutem jest fakt, że są położone blisko siebie, dzięki czemu, nawet podczas krótkiego pobytu, macie szansę na skorzystanie z kilku z nich i dzięki temu trasy zjazdowe Wam się nie znudzą.  Miejscowości górskie pełne są atrakcji zarówno dla narciarzy, jak i amatorów innych sportów zimowych. Amatorzy saneczkarstwa, narciarstwa biegowego, górskich wspinaczek w zimie czy górskich spacerów, z pewnością nie będą zawiedzeni. Również fani snowboardu czy narciarstwa wyczynowego nie będą zawiedzeni. Liczba snow i fun parków jest naprawdę duża i mogą spowodować niemały problem z wyborem. Dodatkową atrakcją są zjazdy „toboggan”, czyli na tradycyjnych i prostych sankach, które pochodzą z Kanady. Te i inne atrakcje znajdziecie, jeśli na ferie w Austrii wybierzecie ośrodki takie jak:

  • Silvretta – Montafon – potężne centrum narciarstwa, oferujące 140 kilometrów tras, na które zabierze Was aż 37 wyciągów i kolejek linowych. Kolejnym atutem jest ponad 70 tras typu freeride.

  • Arlberg – ośrodek na który składa się pięć miejscowości: Stuben, Lech,  Zurs, St. Christoph i St. Anton. Całość ma do zaoferowania ponad 300 kilometrów tras, z czego 200 kilometrów to trasy freeride.

  • Kanzelwand – Fellhorn – warunki śniegowe pozwalają tu na szusowanie nawet w czerwcu. Na terenie ośrodka czeka na Was 36 kilometrów tras.

Vorarlberg

Aktywne lato w Vorarlberg

Jeśli chcecie podziwiać górskie krajobrazy, a przy okazji wystawić organizm na wysiłek fizyczny, to Vorarlberg jest idealnym rozwiązaniem. Tutejsze, alpejskie masywy stanowią wyzwanie dla każdego. Pośród pokrytych wiecznym śniegiem wierzchołków, znajdziecie kilometry tras pieszych i rowerowych. Każdy szlak ma swoje oznaczenie trudności, co jest bardzo ważne, bowiem w górach należy rozważnie mierzyć siły na zamiary. Niezależnie od poziomu trudności, przed wyprawą w góry, należy koniecznie sprawdzić prognozy pogody, ponieważ w wysokich górach, aura jest bardzo zmienna. Mając to na uwadze, wybierzcie się górskim szlakiem i nacieszcie oczy pięknymi widokami i dziką naturą.

Urlop w Austrii, to także możliwość uprawiania sportów wodnych. Na terenie Vorarlberg znajduje się Jezioro Bodeńskie, które ma bardzo bogate zaplecze turystyczne. Znajdziecie nad nim plaże, wypożyczalnie łodzi, a także będziecie mieli możliwość uprawiania windsurfingu. Atrakcje żeglarskie czekają na Was również na Renie. Wzdłuż wybrzeża cumują łodzie oraz promy, które zachęcają do wzięcia udziału w niezapomnianym rejsie. Dodatkową atrakcją regionu są również liczne jeziorka górskie, w których co prawda nie można uprawiać sportów, ale mają one swój urok oraz znajdują się na nich elektrownie wodne. Najbardziej popularne akweny to jezioro Luner, Formarin czy Vermunt.

Vorarlberg

Ciekawe miasta w regionie Vorarlberg

Mimo wcale niełatwych warunków do codziennego życia w wysokich górach, Vorarlberg pełen jest mniejszych i większych skupisk ludności. Podczas pieszych wypraw, z pewnością nie raz napotkacie małe, alpejskie wioski, które zachwycą Was swoim urokiem. Znajdziecie w nich zabytkowe kościoły, a także będziecie mogli wziąć udział w lokalnych festynach czy paradach rolniczych. Podczas takich imprez, poznacie miejscowe tradycje, kulturę, ale przede wszystkim pyszną kuchnię.

Wypoczynek w Austrii, to także większe miasta, które pełne są atrakcyjnych i ciekawych miejsc:

  • Bregenz – stolica regionu. Położone jest nad Jeziorem Bodeńskim oraz u podnóża gór, z których można podziwiać dolinę Renu. W mieście warto odwiedzić dwa muzea sztuki nowoczesnej. Zabytkowa część Bregenz podzielona jest na dwie części: Dolne i Górne Miasto. Dzielnica Górna jest starsza i znajdziecie w niej zabytki z wieków XIII-XVI. Z kolei w Dolnej od XVI wieku do czasów współczesnych.

  • Karren – miasteczko, z którego można podziwiać trzy kraje: Austrię, Niemcy oraz Szwajcarię.

  • Dornbirn – siedziba Muzeum Naturalnego oraz Muzeum Rolls Royce’a – największe na świecie.

  • Feldkirch – średniowieczne miasteczko, nad którym góruje Zamek  Schattenburg.

  • Bludenz- miasteczko z przepiękną starówką oraz główną siedzibą Milki.