Wakacje w Wiedniu - domy wakacyjne

Wiedeń jest stolicą Austrii, ale w odniesieniu do jego znaczenia, można śmiało przyjąć, że jednym z głównych miast świata. Wiedeń to również najmniejszy region Austrii, który otoczony jest krainą Dolnej Austrii. Pisząc o zaletach Wiednia, można powoływać się na różne rankingi i liczby, ale żeby wyrobić sobie opinię, najlepiej przekonać się o tym na własne oczy. A naprawdę, jest tutaj co robić i co zobaczyć. Wiedeń, słynie przede wszystkim ze świetnie zachowanych budynków z XVIII wieku, kiedy to dla miasta rozpoczął się „złoty okres” w jego historii. Miliony turystów przyciąga również powiązania miasta z muzyką klasyczną. Nie jest tajemnicą, że to właśnie tutaj żyli i tworzyli muzycy zwani klasykami wiedeńskimi. Do całości doliczyć trzeba rozliczne muzea, parki, górzyste tereny otaczające miasto oraz mnóstwo atrakcji dla małych i dużych. Wakacje w Austrii, z pewnością będą niezapomniane.

Wiedeń

Popularne domy wakacyjne w Wiedeń

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Wiedeń

Loading...

Odkryj Wiedeń z NOVASOL

Uroki Wiednia są na wyciągniecie ręki. NOVASOL przygotowała dla Was ofertę wypoczynku w tym niesamowitym mieście. Nasze obiekty wakacyjne, znajdziecie zarówno w ruchliwym centrum, jak i na spokojniejszych obrzeżach miasta. Dzięki temu będziecie mieli możliwość wyboru, czy wolicie wypoczynek typowo miejski, czy spokojniejszy, ale z bliskim i łatwym połączeniem z centrum. Domy wakacyjne w Austrii, to także gwarancja jakości i pewności oraz pełnego wyposażenia. Nasze kwatery wyposażone są we wszelkie niezbędne sprzęty i meble codziennego użytku, co z pewnością znacznie podnosi komfort wypoczynku. Również wybór rodzaju kwater jest szeroki. Dzięki NOVASOL, macie okazję wypoczynku zarówno w nowoczesnych, wręcz designerskich apartamentach, jak i tradycyjnych domach. Dzięki takim opcjom, będziecie mieli możliwość optymalnego wyboru kwatery, która spełni Wasze wymagania.

Wiedeń

Miasto kultury

Wiedeń jest europejską stolicą muzyki klasycznej. Cesarze XVIII wieku robili wszystko, aby najsłynniejsi kompozytorzy oraz muzycy tworzyli właśnie w Wiedniu. Któż z nas nie słyszał o Mozarcie, Beethovenie, Brahmsie, Haydnie czy Straussach – a wszyscy oni i wielu innych, byli związani z Wiedniem, dzięki czemu miasto zasłużyło na swój tytuł. Dziś, również odbywa się tu mnóstwo wydarzeń kulturalnych. Do najważniejszych należą: Koncert Noworoczny, który jest transmitowany chyba przez wszystkie telewizje świata oraz Bal Wiedeński, który odbywa się w ostatni czwartek przez Środą Popielcową.  Spędzając urlop w Austrii, koniecznie należy się wybrać choć raz na koncert Orkiestry Wiedeńskiej, która pomiędzy majem a listopadem, gra w Hali Festiwalowej oraz Pałacu Imperialnym. Podobne koncerty odbywają się również w Filharmonii Wiedeńskiej i wielu innych halach, rozsianych po całym mieście.

Fani opery i operetki również będą zachwyceni możliwościami.  Liczne spektakle odbywają się w Teatrze Wiedeńskim, Operze Miejskiej oraz w Volksoper, czyli Operze Ludu. Sztuki teatralne z kolei, podziwiać można w Teatrze Zamkowym (Burgtheater), Volkstheater czy Teatrze w Josefstadt. Do tego doliczyć trzeba liczne mniejsze sceny, kabarety, musicale czy koncerty i festiwale muzyki współczesnej. W Wiedniu – muzyka i wydarzenia kulturalne, będą Wam towarzyszyć przez cały urlop.

Wiedeń

Miasto zabytków

Wiedeń zaszokuje Was ogromem zabytków i świetnie zachowanych, historycznych budowli. Już same gmachy kulturalne, o których mowa w wyższym akapicie, są same w sobie perełkami architektury z różnych wieków. Oczywiście, nie sposób wymienić wszystkich zabytków i ciekawych miejsc Wiednia, bowiem jest ich bardzo dużo. Można za to pokusić się o zaprezentowanie tych, które obowiązkowo trzeba odwiedzić. I tak, rezerwując apartament w Austrii, należy odwiedzić:

  • Pałac Schonbrunn – potężny obiekt z XVII wieku, który jest wpisany na listę UNESCO. Dla zwiedzających udostępniono 45 komnat, w których podziwiać można rokokowe zdobienia oraz królewskie wyposażenie.

  • Belweder – przepiękna budowla z XVII wieku, a właściwie kompleks pałaców otoczony niesamowitymi ogrodami.

  • Pałac Hofburg – kolejna cesarska rezydencja, w  której podziwiać można Cesarskie skarby i biżuterię.

  • Krypta cesarska – gdzie podziwiać można bogato zdobione grobowce 12 cesarzy i 18 cesarzowych wiedeńskich.

  • Prater – jeden z największych i najstarszych parków publicznych na Świecie.

  • Katerda św. Szczepana – monumentalna budowla, wzniesiona w stylu gotyckim. Zbudowano go w XII wieku i jest najcenniejszym zabytkiem Wiednia.

Oprócz zabytków, w Wiedniu znajdziecie mnóstwo muzeów i galerii sztuki. Samych muzeów sztuki jest tu ponad sto, a więc jest w czym wybierać. Warto odwiedzić również Muzeum Techniki (jedno z największych w Europie) czy Muzeum Sisi, poświęcone Elżbiecie Bawarskiej oraz Muzeum Historii Naturalnej.

Wiedeń

Miasto atrakcji dla najmłodszych

W Wiedniu, również rodziny z dziećmi świetnie spędzą czas. Oczywiście, zabytki i muzea, także budzą zainteresowanie najmłodszych, ale powszechnie wiadomo, że co za dużo to niezdrowo. Dlatego w stolicy Austrii znajdziecie miejsca, gdzie dzieci z pewnością będą zadowolone. Wybierając wypoczynek w Austrii, swoje kroki z pewnością powinniście skierować do parku Prater. W nim, oprócz zielonych terenów i pomniejszych atrakcji, zlokalizowany jest lunapark z ponad dwustoma atrakcjami, w tym jednym z najsłynniejszych diabelskich młynów na świecie – Riesenrad, który ma 64 metry wysokości. W parku rozrywki znajdziecie liczne karuzele, kolejki górskie oraz całe mnóstwo atrakcji, które z pewnością uatrakcyjnią pobyt.

Kolejnym miejscem dla najmłodszych jest miejski ogród zoologiczny Schonbrunn, który sam w sobie jest zabytkiem, bowiem jest to najstarsze zoo na świecie. Można tu na żywo zobaczyć prawie 700 gatunków zwierząt, w tym pandy i jaguary. Szczególne wrażenie robi też sekcja lasów deszczowych, gdzie panuje klimat amazońskiej dżungli. Podobnym miejscem jest, mieszczący się na obrzeżach miasta – Park Lainzer. Zwierzęta mają tu dość duże i swobodne wybiegi, a poznać tu można także świat owadów i gadów. Wypoczynek w Austrii, to także możliwość odwiedzin w Aqua Terra Zoo. Jest to potężne akwarium podzielone na dziewięć stref, w tym świat krokodyli, świat rekinów czy dom tropikalny. Podziwiać tu można 10 000 zwierząt, ryb i ptaków.