Wakacje w Burgenland - domy wakacyjne

Burgenland

Wakacje w Burgenland - domy wakacyjne

Burgenland to najmłodszy region Austrii. Położony jest na jej wschodnim krańcu. Jest siódmym co do wielkości landem (w sumie jest ich dziewięć). Graniczy ze Słowacją, Słowenią oraz Węgrami. To piękna kraina, pełna jeziorek, niewysokich wzniesień oraz ciekawych zabytków. Jest to więc idealne miejsce na wakacje w ciszy i spokoju oraz w celu podładowania naturalnych „baterii”. Dodatkowym atutem Burgenalndu, z pewnością jest ciepły klimat, dzięki czemu można spędzić niezapomniany urlop na świeżym powietrzu. Warto się tu wybrać również dlatego, że jest to region rozwijający się turystycznie. Władze Austrii, sukcesywnie promują region, bowiem znajduje się tu wiele zabytkowych budowli oraz cennych historycznie miejsc. Wybierając wakacje w Austrii, będziecie mieli możliwość poznania atrakcji regionu, bez tłumów oraz stania w kilometrowych kolejkach (do czego zapewne w ciągu kilku następnych lat dojdzie). Dlatego, jeśli szukacie nowego, atrakcyjnego kierunku, gdzie można atrakcyjne spędzić czas i przy okazji porządnie wypocząć – to Burgenland, jest regionem idealnym dla Was.

Popularne domy wakacyjne w Burgenland

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Burgenland

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Burgenland

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Burgenland

Loading...

Domy wakacyjne w Burgenland

Wyobraźcie sobie: poranek na ganku, z którego podziwiać można wzgórza pokryte winoroślą. W ręku gorąca kawa i chrupkie pieczywo. Takie właśnie doznania czekają  Was, jeśli wybierzecie dom wakacyjny w Burgenland. W ofercie NOVASOL, znajdziecie przepiękne kwatery, położone  w atrakcyjnych lokalizacjach. Nasze obiekty nadają się idealnie zarówno na urlop stacjonarny, jak i jako baza wypadowa po okolicy. Nasze domy i apartamenty wakacyjne, są w pełni wyposażone, co dotyczy również kuchni. Dzięki temu, będziecie mogli sami zdecydować czy korzystać z usług lokalnej gastronomii, czy samemu przyrządzać potrawy z miejscowych składników. Domy wakacyjne w Austrii to również gwarancja jakości oraz pewności, że wybrany dom spełni Wasze wymagania. Przy wyborze warto zastanowić się, czy wolicie nowoczesne budownictwo, czy też np. wolicie odpocząć w tradycyjnym domostwie. Wybór jest bardzo szeroki, także dobrze zastanówcie się i rezerwujcie obiekty NOVASOL.

Burgenland

Ciekawe miejsca

Burgenland to kraina pełna zabytków i ciekawych miejsc. Wybierając ten region na niesamowity urlop w Austrii, koniecznie odwiedźcie:

  • Eisenstadt – największe miasto regionu. Spacerując ulicami miejscowości, będziecie mieli okazję zobaczyć Muzeum oraz Mauzoleum  Haydna, zabytkową dzielnicę żydowską, katedrę ś. Marcina z XV wieku (styl gotycki), zamek obronny Esterhazych z XVII wieku oraz franciszkański kościół z XV wieku (styl barokowo-gotycki).

  • Jezioro Neusiedl  - największe, bezodpływowe jezioro w Europie. Położone jest zarówno w Austrii, jaki na Węgrzech. Wpisany jest na listę dziedzictwa UNESCO. Podziwiać tu można wspaniałe widoki oraz naturalne krajobrazy. Jezioro należy również do Parku Narodowego, dzięki czemu zachowuje swój unikalny klimat oraz jest miejscem życia wielu gatunków zwierząt i ptaków.

  • Rust – najmniejsze miasto Austrii. Można tu przejść się zabytkowym Starym Miastem, które jest praktycznie niezmienione od XVI wieku. Miasto znane jest również z „zimnego wina” które powstaje ze zmrożonych winogron. Rust jest również wpisane na listę UNESCO.

Urlop w Austrii, to również możliwość poznanie zamków oraz budowli warownych z różnych epok. Do najciekawszych należą: Zamek Halbturn (XIII wiek), Zamek Forchtenstein (XIV wiek), Zamek Bernstein (XIII wiek), Zamek Lockenhaus ( świetnie zachowany zamek rycerski z XIII wieku), Zamek Schlaining (mieści się w nim Muzeum Pokoju) oraz Zamek Gussing (najstarszy zamek  w regionie Burgenland; zbudowano go na wulkanie).

Rezerwując dom wakacyjny w Burgenland, macie okazję na spędzenie miłych rodzinnych wakacji. Oprócz wyżej wymienionych miejsc, zlokalizowane są tu również atrakcje dla najmłodszych. Najciekawiej prezentuje się „Family Park” czyli park rozrywki dla całej rodziny. Znajdują się tu cztery  strefy tematyczne, pełne karuzel, atrakcji wodnych oraz kolejek górskich. Z kolei w miejscowości Lutzmannsburg, możecie skorzystać z dużego i nowoczesnego aquaparku. W miejscowości Pamhagen znajdziecie mini zoo, w którym podziwiać można około 50 gatunków zwierząt, a w Forchtenstein, mocnych wrażeń, z pewnością doznanie w terrarium gadów.

Burgenland słynie również z gorących źródeł. Podróżując po wzgórzach regionu, należy uważać, ponieważ jeden nieostrożny krok może zakończyć się kontaktem z wodą, która podgrzewana jest we wnętrzu ziemi. Jednak, takie zdarzenia mają rzadko miejsce, a termy są używane do celów relaksacyjnych. W miejscowościach: Bad Tatzmannsdorf, Stegersbach oraz Lutzmannsburg znajdziecie świetnie wyposażone kompleksy rekreacyjne, gdzie oprócz kąpieli w termach, możecie skorzystać z pełnej oferty spa.  Świetne miejsce na wypoczynek dla ciała i duszy.

Okolice regionu Burgenland

Burgenland jest regionem o bardzo charakterystycznym kształcie. Jest długi i wąski ( w najwęższym miejscu ma niecałe 5 kilometrów szerokości). Takie położenie oraz graniczenie z trzema krajami, stwarza świetne warunki na poznanie miejsc, położonych tuż obok. Najlepszym tego przykładem, będzie bardzo bliskie położenie aż dwóch stolic: Wiednia oraz Bratysławy. Do przekonywania, jak atrakcyjne są to miasta, nikogo nie trzeba przekonywać. Również i do Budapesztu – stolicy Węgier, jest stąd około 200 kilometrów.  Oprócz tego, wypoczynek w Austrii, to także możliwość odwiedzenia Grazu, Sopronu oraz Szombathley (Węgry), a także Mariboru oraz Murskiej Soboty (Słowenia).

Miast i miasteczek, pełnych atrakcji i zabytkowego budownictwa, jest oczywiście o wiele więcej – wymieniono tylko te największe i najbardziej znane. Oprócz tradycyjnego zwiedzania, macie też okazję poznania regionalnych kuchni, tradycji, zwyczajów oraz legend, aż czterech krajów. A przecież, tak naprawdę, to tylko wartości dodane. Sam Burgenland jest na tyle atrakcyjny, że na pozostałe kraje może nie starczyć Wam czasu. A będzie to kolejny powód, aby wrócić tu na następne niezapomniane wakacje.