Wakacje w Górnej Austrii – domy wakacyjne

Górna Austria

Wakacje w Górnej Austrii – domy wakacyjne

Górna Austria, to jak nazwa wskazuje, region położony w północnej części kraju. Graniczy on z Czechami oraz niemiecką Bawarią. Jest to malowniczy region, pełen przeróżnych krajobrazów. Znajdziecie tu skaliste góry, zielone wzgórza, pola, winnice, gęste lasy, jeziora i rzeki, nad którymi podziwiać można piękną przyrodę. Przez Górną Austrię przepływa również Dunaj – rzeka, która tworzy tutaj historyczną dolinę. Kraina, pełna jest również zabytkowych miejsc i miast, które mają w swojej ofercie mnóstwo atrakcji. Warto również dodać, że jest to najbliżej położony naszej granicy, region Austrii. Podsumowując, Górna Austria, to idealne miejsce na wakacje w Austrii. Tutaj, dosłownie każdy znajdzie dla sibie coś interesującego. Coś co sprawi, że powróci tu jeszcze nie jeden raz.

Popularne domy wakacyjne w Górna Austria

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Górna Austria

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Górna Austria

Loading...

Domy wakacyjne w Górnej Austrii

Jeśli szukacie ciekawe miejsca na wakacje, gdzie wypoczniecie w przyjemnych i komfortowych warunków, to koniecznie powinniście rozważyć propozycje jakie ma dla Was NOVASOL w Górnej Austrii. Nasze domy i apartamenty wakacyjne w tym regionie, to gwarancja wysokiej jakości, czystości i pełnego wyposażenie obiektu. Pełne wyposażenie dotyczy również kuchni, dzięki czemu będziecie mieli mozliwość samodzielnego przygotowywania posiłków w  normalnych warunkach (szczególnie ułatwia to wakacje z małymi dziećmi). Nasze kwatery w Austrii, są również umiejsciowine w atrakcyjnych lokalizacjach, przy czym każdy znajdzie tu coś pod swoje preferencje, niezależnie czy szukacie obiektów miejskich czy tych położonych z dala od skupisk ludzi. Wystarczt tylko wejść w naszą wyszukiwarkę, wybrać Górną Austrię i zarezerwować. To takie proste, a dzięki temu już możecie zacząć planować wypoczynek.

Górna Austria

Aktywne wakacje w Górnej Austrii

Górna Austria to region, który można odwiedzić o każej porze roku. W każdym okresie można tu świetnie spędzić czas i porządnie wypocząć. Wybierając się na urlop w Austrii w zimie, możecie skorzystać z atrakcji około 30 ośrodków narciarskich. Do najbardziej znanych należą:

  • Gosau – Dachstein West – ośrodek oferujący świetnie przygotowane trasy o łącznej długości 50 kilometrów. Ośrodek jest również atrakcyjny dla uprawiających narciarstwo biegowe oraz snowboard.

  • Hinterstoder – Hoss – ośrodekz trasami o długości 40 kilometrów, na które zabierze Was 12 wyciągów. Różnica wysokości podczas zjazdu dochodzi do 1400 metrów. Podczas jazdy, podziwiać tu można iddyliczne krajobrazy. Na miejscu znajdziecie również specjalny prak dla dzieci oraz Snow Park.

  • Kasberg – Grunau im Almtal – jeden z nowszych ośrodków w Austrii. 40 kilometrów tras oraz dziewięć wyciągów.

Lato to okres, gdzie również czeka na Was moc atrakcji. Przede wszystkim, znajdziecie tu setki kilometrów tras pieszych oraz rowerowych. Szlaki te przecinają wzdłuż i wszerz cały region, prowadząc prze najatrakcyjnieksze miejsca i punkty widokowe. Pośród gór, przemierzać możecie również szlaki typowo górskie (polecane są bardziej zaprawionym turystom). Wszystkie trasy są bardzo dobrze oznakowane i wzdłuż nich zlokalizowano niezbędną infrastrukturę turystyczną. Przed wyprawą po przygodę, warto zapoznać się z lokalnymi mapami tras oraz prognozą pogody. Dobrze też zabrać ze sobą ciepłe ubranie i wygodne buty.

Górna Austria posiada w swojej ofercie także propozycje dla miłośników sportów wodnych. Nad tutejszymi jeziorami, znajdziecie piaszczyste plaże, na których możecie do woli zażywać kąpieli słonecznych oraz tych, w wodzie. Dla turystów przygotowano również atrakcje takie jak: wypożyczalnie łodzi, rejsy połączone z nurkowaniem, możliwość uprawiania windsurfingu, żeglarstwa, a także ekstremalniejszych sportów tj. narty wodne czy wake board. Z kolei tutejsze, górskie rzeki, zachęcają do spływów  kajakowych i raftingowych.

Górna Austria

Ciekawe miejsca

Górna Austria to gratka dla poszukiwaczy ciekawych miejsc i atrakcji, a tych w regionie nie brakuje.  Do takich lokalizacji z pewnością pasuje Aquapulco – największy park wodny. Liczne zjeżdżalnie, strefa piratów – zachwycą nie tylko najmłodszych. Kolejną atrakcją dla dzieci, jest ogród zoologiczny w Linz, w którym podziwiać można aż 110 gatunków zwierząt w czterech strefach tematycznych. Drugi taki park znajdziecie w miejscowości Altenfelden. W tym obiekcie obejrzeć można około dwustu gatunków zwierząt.

Rezerwując dom wakacyjny w Austrii, macie możliwość poznania przepięknej krainy, a mianowicie Salzkammergut. To niesamowite miejsce, wpisane jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Na jego krajobraz składają się potężne i skaliste szczyty górskie, lasy oraz jeziora. Najpiękniejsze widoki, czekają na Was nad jeziorem Wolfgang.  Dodatkową atrakcją regionu jest możliwość zwiedzania dawnych kopalni soli, które działały tu jeszcze w starożytności.

Miłośnicy gór i jaskiń, z pewnością wybiorą się na masyw Dachstein, którego zachodnia część znajduje się w Górnej Austrii. Możliwość wspinaczki po lodowcu, piękne widoki to jedne z wielu atutów tego majestatycznego masywu alpejskiego.

Górna Austria

Ciekawe miasta

Górna Austria ma Wam do zaprezentowania bogate w zabytki i atrakcje miasta. Wypoczynek w Austrii, to możliwość zwiedzania takich miast jak:

  • Scharding – przepiękne miasteczko, gdzie zaobserwować można prawdziwy kolaż stylów o okresów w architekturze. Barokowa Starówka, średniowieczne mury i bramy miejskie oraz renesansowe i modernistyczne budowle, z pewnością zachwycą miłośników architektury.

  • Linz – stolica Górnej Austrii. Miasto dla fanów zakupów, bowiem znajdują się tu słynne ulice i centra handlowe. Linz pełen jest również zabytków takich jak: Zamek Linz, kościół św. Marcina (najstarszy w Austrii), gotycka katedra św. Marii, dom Mozarta i wiele innych. Również oferta muzeów jest tu bogata. Najciekawsze z nich to Muzeum Militariów, Muzeum Historii Miasta oraz Centrum Ars Electronica.

  • Wels – miasto, gdzie podziwiać można zabytkowe domostwa, średniowieczne mury miejskie i Kościół św. Jana Chrzciciela.

  • Hallstatt – miasteczko położone w Salzkammergut. W okolicy miasta znajdują się liczne kopalnie soli, a w samej miejscowości warto odwiedzić Muzeum Miejskie, z bogatą kolekcją przedmiotów z epoki brązu (wpisany jest na listę UNESCO).