Dachstein zachodni - domy i apartamenty wakacyjne

Dachstein

Dachstein zachodni - domy i apartamenty wakacyjne

Jest to idealny ośrodek narciarski na ferie zimowe w Austrii. Składa się z 6 regionów, na które karnet obejmuje wstęp: Krippenstein-Dachstein, Feuerkogel-Ebensee, Zinkenlifte Bad Dürrnberg, St. Martin am Tennengebirge, Lungötz i Karkogel-Abtenau. W regionie znajdują się głównie stoki łatwo oraz średnio zaawansowane, co sprawia, że ten ośrodek narciarski jest najlepszym wyborem dla rodzin oraz osób, które lubią wolniejszą i spokojniejszą jazdę na nartach. Spędzając ferie zimowe w Austrii, warto również poświęcić czas na spacer po wspaniałych szlakach, tym bardziej, że jest to możliwe bezpośrednio z zimowego domu lub apartamentu wakacyjnego NOVASOL!

Aktywności podczas ferii zimowych w Austrii

Na Krippenstein mogą Państwo korzystać z 11km długości dobrze przygotowanej trasy. Również narciarze Freestyle są mile widziani na Krippenstein. Około 30km różnych tras przygotowanych pod Freestyle czeka na Państwa. Kto nie zna okolic, ani stoków powinien poruszać się z przewodnikiem, ponieważ Krippenstein może być trudne, a nawet niebezpieczne! Freeriderzy z całego świata zjeżdżają się tu, aby nacieszyć się tym niesamowitym uczuciem.

Zimowe wakacje w Gaissau-Hintersee

Wspaniałe warunki narciarskie tłumnie przyciągają do regionu Gaissau-Hintersee fanów białego szaleństwa z całej Europy i nie tylko. Snowboardziści, Freeriderzy, narciarze biegowi, spacerowicze – każdy znajdzie dla siebie odpowiedni sposób, w jaki chciałby spędzić ferie zimowe w Austrii. W regionie niedaleko Salzburga, znajduje się właśnie Gaissau – Hintersee w uwielbianym ośrodku narciarskim Dachstein zachodni. Dostęp możliwy z kilku stron, zarówno Gaissau, jak i Hintersee. Również od stolicy kraju, Salzburga, wystarczy jechać około 30 minut samochodem, aby móc spędzić fantastyczny dzień na stoku. Ośrodek oferuje na Państwa ferie zimowe m.in.: 9 wyciągów, 30 km tras narciarskich, 3 szkoły narciarskie, 10 górskich chat.

Freestyling oraz Snowboarding

Freestylerzy i Snowboardziści zdecydowanie dobrze się odnajdą wybierając Austrię na swój zimowy wypoczynek w Gaissau-Hintersee.

  • Znajduje się tam tzw. Boarderpark, gdzie można udać się na przejażdzkę nawet w pojedynkę.

  • Narciarstwo biegowe

  • Snowtubing (zjazd na gumowej, pompowanej „oponie“ po specjalnie przygotowanym torze) – koniecznie powinni Państwo spróbować, jeśli nie robili tego wcześniej!

  • Uwaga: jeśli śniegu nie jest wystarczająco dużo, niestety tory do Snowtubingu są zamykane.

  • Jako alternatywę moga Państwo wybrać spacery na rakietach śnieżnych.

Postalm – Idealne miejsce dla początkujących na nartach w Austrii

Postalm jest osiągalne z dwóch stron. Od strony Salzburga oraz Strobl/Wolfgangsee w górnej części. Postalm jest wyjątkowym miejscem dla osób, które zaczynają jeździć na nartach, ze względu na łagodne i zróżnicowane stoki narciarskie. Po drodze można zrobić przystanek w jednej z chat lub restauracji na dobre potrawy i napoje. Niektóre z tych obiektów posiadają ogrody zimowe z pięknym widokiem. Postalm w skrócie:

  • Położenie na 1200m n.p.m.

  • 3 wyciągi

  • Tubingpark

  • 300m profesjonalnego parku dla narciarzy i snowboardzistów

  • 7 km tras narciarskich oraz 22km szlaków