Domy wakacyjne na Lesbos

Lesbos jest grecką wyspą, leżącą na Morzu Egejskim. Jest położona bilsko zachodniego wybrzeża Turcji, więc przez kartografów jest traktowana jako wyspa azjatycka. Swoją nazwę zawdzięcza wysokim temperaturom oraz ponad trzystu dniom słonecznym w roku. Dlatego też, w starożytności istniał tu kult Apollona, który był bogiem słońca oraz patronem sztuki. Wyspa Lesbos ma specyficzną budowę. Wcinają się w nią przez wąskie cieśniny, dwie zatoki: Kaloni i Jeras. Dodatkowo jest wyspą dość górzystą, dlatego też nie jest obleganą przez turystów lokalizacją. I własnie to jest najlepsze miejsce dla osób szukających cisz, spokoju i pięknych widkoów. Domy wakacyjne na Lesbos, spełniają te wymagania i mogą służyć jako doskonała baza wypadowa na piesze wycieczki po wyspie i plażowanie na dzikich plażach. Na Lesbos nie ma zbyt wielu głośnych kurortów, dominują tu spokojne wsie i miasteczka rybackie. Nasze kwatery, pozwolą porządnie wypocząć osobom, które mają dość zgiełku i hałasu wielkich miast. Zapowiadają się, pełne wrażeń, wakacje w Grecji.

Lesbos

Atrakcje wyspy

Oprócz plażownia i podziwiania pięknych krajobrazów, warto poznać atrakcje jakie ma dla nas przygotowane wyspa. Urlop na Wyspach Greckich, może być swietną okazją do zobaczenia skamieniałego lasu. Ten znajdujący się w zachodniej części wyspy las składający się z potężnych sekwoi ma ponad 20 milionów lat. Jest to jedyne takie miejsce, położone w Euroazji. Drugi taki najbliższy las, znajduje się w Ameryce Północnej. Na całej wyspie znaleźć można również mnóstwo jaskiń, zrówno w głębi lądu jak i przy brzegu wyspy. Niektóre warto odwiedzić, ze wzgledu na okazałe nacieki skalne. Do przybrzeżnych czasami mozna się dostać tylko wodą, a wiec warto spróbować swoich sił w nurkowaniu.

Lesbos

Oprócz przyrodniczych atrakcji, warto również odwiedzić miasta:

  • Mitylena – stolica wyspy. Znajdują się tu antyczne ruiny teatru i murów obronnych oraz twierdza genueńska z XIII wieku.

  • Molyvos – położony na wzgórzu kurort, zbudowany z kamienia. Nad miasteczkiem góruje zabytkowy zamek.

  • Agia Paraskevi – w tej miejscowości zanjduje się muzeum oliwek i oleju.

  • Pirgi Thermis – miejscowość uzdrowiskowa z termami.

Oprócz tych miejscowości warto odwiedzić rozsiane po całej wyspie miasteczka z zabytkowaymi rynkami, tawernami i restauracjami. Zapewniają one moc atrakcji i możliwość spacerów wśród ciekawych, wąskich uliczek.

Lesbos

Wokół wyspy

Podbnie jak na innych wyspach, ciekawą atrakcją cieszą się tu rejsy po okolicznych wyspach. Wokół Lesbos znaleźć można mnóstwo ciekawych lokalizacji. Urlop w Grecji, pozwoli Wam na zobaczenie karaibskich krajobrazów. Część wysp jest niedostępna dla turystów, ze względu na to, ze są to obszary chronione. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby ze statku zobaczyć te nietkniete działalnością człowieka destynacje. Z racji swojego połozenia, Lesbos jest również świetną bazą wypadową na północno-zachodnie wybrzeże Turcji. Znajduja się tam bogate w targi i zabytki porty.