Wakacje na Cykladach

Cyklady to grupa ok. 220 wysp, położonych na Morzu Jońskim. Swoją nazwę zawdzięcza temu, iż wyspy tworzą, pewnego rodzaju krąg wokół centralnej wyspy – Delos.

Wyspy, tworzące Cyklady,  są bardzo zróżnicowane. Znajdziecie tu wyspy wulkaniczne, skaliste, górzyste czy płaskie, porośnięte jedynie niską roślinnością. Są tu wyspy zamieszkane , jak i bezludne. Pełne zabytków, idyllicznych wsi oraz atrakcji turystycznych, a także dzikiej przyrody i rzadkich gatunków zwierząt i roślin. Podsumowując, każdy znajdzie tu coś dla siebie! Rezerwując domy wakacyjne w Grecji, możecie mieć pewność, że spędzicie niezapomniane i atrakcyjne wakacje, pośród przepięknych wysp.

Cyklady

Popularne domy wakacyjne w Cyklady

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Cyklady

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Cyklady

Loading...

Aktywne wakacje

Wakacje na wyspach greckich, to doskonała okazja na aktywne spędzenie wolnego czasu. Oczywiście, na urlopie, przede wszystkim chodzi o wypoczynek, ale ile można leżeć na plaży? Warto sprawdzić, jakie atrakcje szykuje dana wyspa, dzięki czemu urlop w Grecji, z pewnością będzie udany.

Pierwsze co od razu przychodzi na myśl, to morze. I nic dziwnego, bowiem panują tu idealne warunki na uprawianie wszelkich sportów wodnych. Kitesurfing, surfing,  windsurfing czy żeglarstwo, cieszy się tutaj wielkim powodzeniem. Dużą popularnością cieszą się tu również rejsy małymi jak i dużymi jednostkami. Dzięki takiej wyprawie, możecie poznać niezamieszkane wyspy oraz nacieszyć oko, niesamowitymi widokami. Równie duże wrażenia, zapewnią z pewnością, podmorskie przygody. Na Cykladach znajdziecie świetnie wyposażone bazy nurkowe, oferujące wyprawy w najlepsze miejsca do obserwacji podwodnego świata. A jeśli niespecjalnie czujecie się podczas nurkowania, to z powodzeniem możecie uprawiać snorkeling. Wystarczą okulary i rurka do oddychania, i już możecie podziwiać przybrzeżną florę i faunę.

Również na lądzie można aktywnie spędzić czas. Spacery po górach, wygasłych wulkanach, wzdłuż klifowych wybrzeży i skał – to tylko niektóre propozycje spędzenia wolnego czasu.

Cyklady

Ciekawe miejsca

Urlop na wyspach greckich, to także możliwość poznania tutejszej historii i interesujących miejsc i ludzi. Można powiedzieć, że każda wyspa ma w sobie coś takiego, co odróżnia ją od innych wysp. Na jednej będzie to pochodzący sprzed wieków zabytek, na innej niesamowity widok skalistego klifu. Poniżej prezentujemy propozycje, które, według nas, warte są zobaczenia:

  • Zabytki wyspy Delos – cała wyspa jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Znajduje się tu cały kompleks ruin budynków, pochodzących z antycznej Grecji. Znajdziecie tu m.in. Taras Lwów, Dom Kleopatry, Dom Dionizosa, Świątynię Isis, Świątynię Hery i wiele innych.

  • Wiatraki na Mykonos – charakterystyczne budynki, które na stałe są wpisane w krajobraz wyspy. Rozsiane są po całej wyspie, jednak największe ich skupisko znajdziecie w mieście Chora. Zostały zbudowane przez Wenecjan w Xvi wieku i do dziś zachowały się w świetnym stanie.

  • Santorini – wyspa powstała po wybuchu wulkanu Thera. Dziś, jest to jedno z najpiękniejszych miejsc na ziemi. Z pewnością, każdy z was widział fotografię składającą się z charakterystycznych białych domów, położonych tuż przy stromym klifie.

  • Wioska Tripiti – znajduje się na wyspie Milos. Można tu podziwiać katakumby oraz amfiteatr z okresu Hellady.

Wakacje w Grecji pozwolą Wam na dokładne poznanie wszystkich ciekawych dla Was miejsc. Mnogość oraz różnorodność wysp sprawią, że z pewnością wrócicie tu nie raz.