Wakacje na Peloponezie - domy wakacyjne

Peloponez

Wakacje na Peloponezie - domy wakacyjne

Peloponez jest półwyspem leżącym na samym końcu… półwyspu Bałkańskiego. Jakby tego było mało, kraina ma liczne swoje półwyspy. A żeby jeszcze bardziej zagmatwać, Kanał Koryncki z 1893 roku sprawił, że Peloponez jest praktycznie wyspą, oddzieloną wąskim przesmykiem od kontynentu.

Jednak geograficzne nazewnictwo nie ma żadnego znaczenia przy tym co oferują wakacje w Grecji. Peloponez to region, gdzie idealnie pasuje powiedzenie: dla każdego coś miłego. Możliwość kąpieli w czystych wodach Morza Jońskiego i Egejskiego, wycieczek po górach sięgających ponad 2000 m n.p.m., i możliwość poznania cywilizacji mykeńskiej, starożytnej Grecji, Starożytnego Rzymu, Bizancjum, Wenecjan, a nawet imperium Osmańskiego.  To wszystko wraz z rozbudowaną infrastrukturą turystyczną sprawia, że urlop na Peloponezie z pewnością będzie niezapomniany.

Popularne domy wakacyjne w Peloponez

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Peloponez

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Peloponez

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Peloponez

Loading...

Domy wakacyjne na Peloponezie

Jeśli powyższy wstęp wywołał u Was zaciekawienie, to koniecznie powinniście rozważyć opcję spędzenia urlopu na Peloponezie. Oczywiście, NOVASOL idzie z Wam z pomocą. W naszej bogatej ofercie znajdziecie propozycje zawierającą domy i apartamenty wakacyjne w Grecji. Obiekty z naszego katalogu, znajdziecie zarówno w nadmorskich kurortach, jak i w spokojnych lokalizacjach. Dzięki temu, będziecie mieli możliwość wyboru, czy spędzacie wakacje wśród turystów, czy w zacisznym zakątku, gdzie w spokoju wypoczniecie. Nasze kwatery to również gwarancja jakości i pełnego wyposażenia, w tym kompletnie zorganizowane kuchnie. Kolejnym atutem są: możliwość wyboru domu z prywatnym basenem lub/oraz takie, gdzie można przyjechać ze zwierzakiem domowym. Wystarczy tylko wybrać Peloponez w naszej wyszukiwarce.

Peloponez

Plaże Peloponezu

Głównym celem turystów wybierających urlop w Grecji, jest możliwość wypoczynku nad wodą. Peloponez jest idealnym miejscem na tego typu relaks. Znajdziecie tu plaże piaszczyste, żwirowe, kamieniste, a nawet skaliste. Co ważne, podczas jednej wizyty, macie okazję popływać w wodach dwóch czystych i błękitnych mórz: Jońskiego i Egejskiego. Kurorty nad nimi położone, gwarantują pełne wyposażenie plaż oraz możliwość uprawiania sportów wodnych. Do najpopularniejszych plaż Peloponezu należą:

Simos – najpiękniejsza plaża na Peloponezie, podzielona jest na dwie części Megalos oraz Mikros. Są to piękne, piaszczyste plaże, położone pośród wydm porośniętych śródziemnomorską roślinnością. Woda ma tu turkusową barwę, a w części Mikros warto popływać z okularami i rurką do oddychania, bowiem dno pełne jest ryb i życia morskiego. Przy wietrznej pogodzie, panują  tu świetne warunki do uprawiania windsurfingu.

Selinista – długa, piaszczysta plaża w okolicy Gythio. Słynie z tego, że obserwować tu można żółwie morskie. Plażą jest odznaczona Niebieską Flagą co jest gwarancją bezpiecznego wypoczynku dla całej rodziny.

Palia – jedna z wielu małych kamienistych plaż. Położona jest w malowniczej zatoczce, otoczonej lasem piniowym. Świetne miejsce na wypoczynek z dala od zgiełku.

Porto Heli – długa plaża kamienisto-piaszczysta, położona przy miejscowości wypoczynkowej – Porto Heli. Plaża jest na tyle długa, że znajdziecie tu fragmenty z bogatą infrastrukturą, jak i te bardziej spokojne, gdzie można w ciszy poczytać książkę.

Peloponez

Wakacje z historią

Burzliwa i bogata historia Peloponezu, sprawiła, że dziś jest to miejsce, gdzie można podziwiać ślady wielu kultur, jakie panowały na półwyspie na przestrzeni wieków. Jeśli fascynuje Was historia Grecji, to koniecznie odwiedźcie miejsca takie jak:

  1. Sparta – stolic historycznego polis – Sparty. Wokół miasta znajdziecie liczne ruiny pochodzące z czasów świetności Sparty, a w samym mieście cztery muzea, bogate w eksponaty z wykopalisk.

  2. Mystras – miejscowość gdzie podziwiać można bizantyjską fortyfikację, pałac oraz kościoły. Wszystkie te obiekty są wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

  3. Olimpia – miasto, gdzie w starożytności odbywały się olimpiady. Oprócz zabytkowego stadionu, podziwiać tu można liczne świątynie poświęcone greckim bogom oraz budowle mające tysiące lat.

  4. Monemvasia – wyspa i miasto, które jest przedstawicielem średniowiecznej architektury. Dodatkowo, są tu gwarantowane niesamowite widoki za sprawą potężnej skały wyrastającej w centrum wyspy.

  5. Pavlopetri – miasto, które znajduje się pod wodą. Jest najstarszym tego typu obiektem na świecie i jest chronionie przez UNESCO.

  6. Mykeny – jedno z najważniejszych miast w starożytnej Grecji. Dziś w mieście i wokół niego podziwiać można liczne grobowce i budowle z tego okresu. Szczególnie warto zobaczyć „Lwią Bramę” – jedyny tego typu znany obiekt w Grecji, pochodzący z epoki brązu.

Takich miejsc jest oczywiście o wiele więcej, także wybierając się w poszukiwaniu zabytkowych miejsc, warto wcześniej wyposażyć się w odpowiednie przewodniki i mapy. Również w dużych miastach Peloponezu czekają na Was zabytki i muzea poświęcone dawnym czasom. Warto udać się do Patras, Tripoli (stolica regionu), Koryntii czy Pyrgos, a także wielu innych miast. Z pewnością będzie to niezapomniane przeżycie oraz cenna lekcja historii.

Wakacje z naturą

Wakacje w Grecji, to także wakacje pośród natury. Już sama część nabrzeża to niesamowite krajobrazy, wśród których prowadzą szlaki turystyczne. Linia brzegowa Peloponezu jest bardzo poszatkowana, co można zobaczyć podczas jednego z ekscytujących rejsów wzdłuż półwyspu. Również okoliczne wyspy, tworzą niesamowite widoki oraz są ostoją ptactwa i zwierząt.

Wnętrze półwyspu również kusi amatorów wypoczynku pośród dzikiej natury. Liczne szlaki górskie oraz możliwość rejsów rzekami górskimi, to gwarancja dobrej zabawy. Podczas wycieczek, będziecie mieli możliwość podziwiania jezior, wodospadów, strumieni i lasów liściastych, które są dość rzadkie na południu Europy.

Na Peloponezie czeka na Was również bogactwo jaskiń. Jest tu, częściowo zatopiona Jaskinia Diros (jedna z najstarszych w Grecji), pełna stalaktytów Jaskinia Kastania oraz wiele innych. Co ważne, są one udostępnione zwiedzającym.

Jedno jest pewne, na Peloponezie nikt nie będzie się nudził, a po powrocie z pewnością będziecie myślami wracać do tej przepięknej krainy.