Domy wakacyjne na wyspach greckich

Ponad 6.000 różnej wielkości wysp leży na Morzu Egejskim i Jońskim, z czego niecałe 4% z nich są zamieszkałe. Linia brzegowa wszystkich wysp ma długość 7.5000 km, tak więc jest wystarczająco dużo miejsca, by cieszyć się słońcem i morzem. Wszędzie znależć można ciągnące się kilometrami piaszczyste plaże, jak również tzw. czarne plaże, powstałe z powulkanicznych skał. Wiele z nich wyróżniono certyfikatem błekitnej flagi za szczególnie czystą wodę. Ci, którzy uprawiają sporty wodne, znajdą tutaj najlepsze warunki do żeglowania, nurkownia, pływania, jazdy na nartach wodnych i windsurfingu. Nawet paralotniarze mają tutaj odpowiednie warunki, by szybować w przestworzach. Archeologiczne skarby, które znaleźć można na wielu wyspach, opowiadają o histori Grecji i jej starych kulturach. Kulturowa spuścina żywa jest do dnia dzisiejszego w tradycyjnych świętach. Wyspy greckie cieszą się dużą popularnością wśród Greków i zagranicznych gości ze względu na łagodny klimat, krótkie odległości oraz optymalne warunki na plażach i wodzie. Zapraszamy na pełne słońca wakacje w Grecji!

Większa część wysp greckich leży na Morzu Egejskim i podzielona jest na siedem archipelagów: wyspy północnej części Morza Egejskiego, Sporady, Cykady, wyspy Dodekanezu, wyspa Eubea (druga największa wyspa po Krecie), wyspy Morz Sarońskiego i wyspa Kreta. Na Morzu Jońskim położona jest tylko jedna grupa wysp - Wyspy Jońskie, do których należy wyspa Korfu, która jest popularnym miejscem wypoczynku na urlop w Europie.

Rezerwuj wakacje na greckich wyspach

Popularne domy wakacyjne w Wyspy Greckie

Loading...

Domy wakacyjne z klimatyzacją w Wyspy Greckie

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Wyspy Greckie

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Wyspy Greckie

Loading...

Kreta

Na Krecie spotyka się wschód z zachodem i można to zauważyć nie tylko po letnich temperaturach, lecz również po sposobie życia i zwyczajach. Na targowiskach szybko można zauważyć, że wybrzeża innych kontynentów nie są zbyt daleko. Oferujemy domy letniskowe po wschodniej, spokojnej stronie wyspy blisko urokliwego miasteczka Sitia, w pobliskich wsiach górskich Adele i Prinos, jak również na zielonym zachodzie wyspy wokół Chania. Czy to niezakłócony urlop na plaży, czy poznanie ludzi i kraju, zwiedzanie Knossos, wąwozu Samaria lub płaskowyżu Lassithi - na Krecie możliwości spędzenia urlopu są nieograniczone.Jedynym ograniczeniem może być co najwyżej ograniczenie czasowe. Sprawdź nasz produkt "Kreta noclegi" już teraz.

Rezerwuj wakacje na greckich wyspach

Cypr

„ I chociaż poszedłbyś na kraniec świata, nie znajdziesz takiej drugiej wyspy jak ta”, zachwycał się niegdyś znany grecki pisarz z Cypru. Szczególny urok Cypru na tym, że oferuje bogatą ofertę spędzania czasu wolnego. Wyspa Afrodyty oferuje także liczne świadectwa 9000 letniej historii takie jak: starożytne świątynie i teatry, stare mozaiki, malownicze kaplice i klasztory, jedyne w swoim rodzaju malowane kościoły i wenecjańskie twierdze. Burzliwa historia, która do dzisiaj kształtuje życie mieszkańców wyspy, pozostwiła po sobie podzieleony kraj. Mimo, że atrakcyjność wyspy wykracza poza jej granice, wyłączne korzyści płynące z turystyki ma południowa część wyspy. Tutaj można znaleźć bogactwo krajobrazów, od potężnych gór Troodos, przez urodzajną nizinę Mesaoria, aż do półwyspu Akamas, na którym zachował się mały przyrodniczy raj. Poznaj gościnność i radość życia Cypryjczyków. Kopiaste! tzn. przysiądź się do nas i bądź naszym gościem, tym słowem Cypryjczycy zapraszają swoich gości. Nie w mniejszym stopniu zachęca panujący na wyspie klimat. Na wyspie słońce świeci przez 300 dni, co sparwaia, że tą najbardziej na wschód wysuniętą wyspę Morza Śródziemnego warto odwiedzić o każdej porze roku.

Rezerwuj wakacje na greckich wyspach

Korfu

Jońska wyspa Korfu ma wiele nazw, lecz pieszczotliwe określenie kwiat wschodu oddaje najlepiej jej charakter. Wielu poetów uwieczniło ją w swoich wierszach, zachwycając się pięknem krajobrazu z licznymi gajami oliwnymi, drzewami cytrusowymi, akacjami, krzewami mirty, cyprysami i drzewami laurowymi. Stolica wyspy skrywa przepiękne uliczki starego miasta, które pochodzą jeszcze z czasów wenecjańskich. Zadbane plaże z nieograniczonymi możliwościami uprawiania sportów owdnych zachęcają do kąpieli. Sąsiednie wyspy Paxos i Antipaxos można zwiedzić w trakcie jednodniowej wycieczki. Na północy wyspy położone są piękne wydmy. Wiejące tam wiatry sprawiają, że ściągają tu licznie surferzy.

Rezerwuj wakacje na greckich wyspach

Cyklady

Na wschód od Peloponezu rozciąga się archipelag Cyklad ze swoimi wyspami i wysepkami, które tworzą krąg (Kyklos) wokół starożytnego centrum jakim było Delos. Cyklady unaoczniają nam we wspaniały sposób skojarzenia jakie mamy z greckimi wyspami. Bielone wsie w oślepiającym słońcu kontrastują kolorystycznie z ciemnoniebieskim morzem, bezchmurnym niebem i z niebieskimi kopułami kościołów, które gdzie niegdzie wznoszą się nad osadami. Przeważnie jałowa wegetacja nie pomniejsza fascynacji krajobrazem. Spokojne morze w lecie sprawia, że Cyklady są bardzo popularne wsród żeglarzy. Blisko leżące obok siebie wyspy, na które można dotrzeć promem, nadają się do szybkiego przemieszczania z jednej na drugą. Wyspa Naksos jest największą i krajobrazowo najwspanialszą z Cyklad. Na Syros jest spokojniej niż na tętniącej życiem wyspie Mykonos, który jest geograficznym sercem Cyklad. Wyspa Paros słynie ze szczególnie czystego marmuru, a malownicza osada rybacka przyciąga również wielu gości. Santorini zachwyca przede wszystkim wulkanicznym krajobrazem. Cyklady są wymarzonym celem podrózy, który pozostawi w nas niesmowite wrażenia. Dlatego też, polecamy nasz produkt "Cyklady apartamenty"!

Rezerwuj wakacje na greckich wyspach

Chios

We wschodniej części morza Egejskiego między Samos i Lesbos, leży wyspa Chios, która według miejscowej legendy jest miejscem naurodzin Homera. Chios ma połączenia promowe np. z Pireusem i połączenia lotnicze z Atenami i z Saloniki. Główne miasto nosi taką samą nazwę jak wyspa, nad którym góruje potężny zamek. W tym mieście portowym na wschodnim wybrzeżu da się odczuć orientalną atmosferę. Charakterystyczne dla północnej części wyspy są surowe pasma górskie, które wznoszą się na wysoakość ponad 1200 metrów. Na żyznym, pagórkowatym południu rosną typowe dla Chios drzewa mastyksowe, z których uzyskuje się surowiec do produkcji likierów, gumy do żucia i kosmetyków. Wsiami mastyksowymi nazywa się niezwykłe, o pierwotnym charakterze, malownicze i piękne miejscowości tego regionu. Wycieczka do wnętrza wyspy prowadzi, do schowanego między górami, bizantyjskiego klasztoru Nea Moni. W połączeniu z greckiem słońcem i bezkresnym morzem Chios jest dogodnym miejscem do spędzenia tutaj nastepnego urlopu.

Półwysep Chalkidiki

Półwysep Chalkidiki jest regionem turystycznym szczególnie dla osób lubiących wypoczywać na plaży: błękitna woda Morza Egejskiego, przyjazne dzieciom piaszczyste plaże, sosnowe i piniowe gaje, które na ustronnych plażach sięgają aż po samo morze, jest idealnym miejscem dla żeglarzy i surferów. Trzy cyple półwyspu Chalkidiki sięgają w głąb Morza Egejskiego, jak trzy palce. Kassandra, to najbardziej na zachód wysunięty cypel z uroczym krajobrazem i tętniącymi życiem miastami i wieloma możliwościami do relaksu i aktywnego wypoczynku. Górzysty cypel Sithonia urzeka surowym, pierwotnym charakterem i niedostępną górą Athos z autonomiczną republiką mnichów. Nasze domy wakacyjne na Greckich Wyspach znajdują się na cyplu Kasandra, jak również na cyplu Sithonia.