Domy wakacyjne na Wyspach Jońskich

Wyspy Jońskie to archipelag położony na Morzu Jońskim, nazywany jest Eptanissa, co dosłownie znaczy siedem wysp. W swej historii wyspy należały do Królestwa Sycylii, Republiki Weneckiej, Francji i Wielkiej Brytanii. Dopiero w 1864 roku włączono je do Grecji. Na pierwszy rzut oka wszystkie wyspy wyglądają tak samo: skały, lasy i cudowne, lazurowe morze. Jednak tak naprawdę każda z nich ma swój własny charakter i niepowtarzalny klimat. Jeżeli wakacje chcecie spędzić w otoczeniu wspaniałej przyrody, wylegiwać się na malowniczych plażach oraz podziwiać urokliwe miejsca i krajobrazy, Wyspy Jońskie będą doskonałym wyborem. NOVASOL oferuje Państwu w pełni urządzone, całoroczne domy wakacyjne na Wyspach Greckich. W naszych kwaterach wakacyjnych znajdziecie doskonałe warunki do wypoczynku w prywatnej atmosferze. Nie ma chyba nic wspanialszego niż relaks w basenie lub na tarasie domu wakacyjnego z kieliszkiem greckiego wina i szumem morza w tle.

Sprawdź domy wakacyjne NOVASOL na wyspach Jońskich

Wyspy Jońskie

  • Itaka – położona między Kefalonią a Lefkadą. Wyspa ma kształt klepsydry i w rzeczywistości składa się z dwóch wysp, oddzielonych przesmykiem. Według legendy na wzgórzu Pilikata znajdowała się siedziba Odysa, który na wyspie ukrył swoje skarby, w Marmurowej Grocie lub jaskinii Loizosa. Dobre plaże to: Aspos Gialos oraz Polis.

  • Kefalonia – wyspa słynie z wybornego białego wina. Dobre plaże to: Petani, Platis Gialos oraz Makris Gialos. Warte odwiedzenie są Klasztor św. Andrzeja oraz Klasztor Sissia, założony przez św. Franciszka z Asyżu. Na wyspie kręcono sceny do filmu ”Kapitan Corelli”. Zachęcamy do odkrycia Sami z wspaniałymi jaskiniami Drogarati i Melissani.

  • Korfu – najdalej na północ wysunięta wyspa archipelagu. Warte odwiedzenia jest miasto Korfu, które ma wenecki charakter. Niedaleko miasta położone są dwie wysepki: Vlacherne, gdzie mieści się żeński klasztor oraz Wyspa Mysia - według legendy jest to statek Odysa zamieniony w posąg przez Posejdona. Na wyspie Korfu znajduje się malownicza wyspa Myrtiotissa.

  • Lefkada – wyspa stworzona w VII w. p.n.e. przez Koryntczyków, od stałego lądu oddziela ją laguna. Dzięki spokojnym wodom jest szczególnie lubiana przez plażowiczów oraz żeglarzy. Nazwa wyspy (lefkos) pochodzi od białych skał. Dobre plaże to: Gyra, Milos i Kathisma. Z kolei w Vassiliki panujądoskonałe warunki do uprawiania windsurfingu. Warty odwiedzenia jest również Klasztor Faneromeni.

  • Zakynthos – wyspa, która swoim kształtem jednym przypomina papugę – innym piranię z otwartą szczęką. Bardzo wielu turystów chce właśnie tu spędzić urlop w Grecji. Można tu podziwiać żółwie caretta. Dobre plaże: Porto Zoro, Vassilikos oraz Gerakas. Polecamy także odwiedzenie zatoki Navagio ze słynnym wrakiem statku.

Sprawdź domy wakacyjne NOVASOL na wyspach Jońskich

Gwarancja wypoczynku

Spędzając wakacje na Wyspach Jońskich zakosztujecie prawdziwej Grecji. Tutaj oprócz cudownych krajobrazów, malowniczych plaż i uroczych zatoczek czekają na Państwa przyjaźni i bardzo gościnni mieszkańcy. Z przyjemnością odpowiedzą na pytania o wyspy, pomogą odnaleźć drogę oraz wskażą dobrą tawernę. Podczas urlopu na Wyspach Jońskich koniecznie powinniście skosztować pysznej musaki, świeżej sałatki feta oraz wybornego lokalnego wina. A po zakończonych wakacjach zachęcamy do kupienia prezentów dla rodziny i znajomych: oliwy z oliwek, wina, tradycyjnych słodyczy, mydełek. Planując następne wakacje, prosimy pamiętać, że NOVASOL oferuje domy wakacyjne w Europie.