Domy wakacyjne na wyspie Kos

Domy wakacyjne na wyspie Kos

Domy wakacyjne na wyspie Kos

Kos to grecka wyspa należąca do archipelagu Dodekanez. Ta grupa wysp położona jest w południowej części Morza Egejskiego. Sama wyspa leży dość blisko wybrzeża Turcji, dzięki czemu na wyspie utrzymują się wysokie temperatury. Dlatego też, domy wakacyjne na Kos, są idealną opcją dla osób, które mają dość deszczu i chłodu na kontynencie. Dzięki NOVASOL, będą mogli się zrelaksować na jednej z wielu piaszczystych plaż i popływać w błękitnym morzu. Na wyspie Kos znajdują się również góry, które będą świetnym celem spacerów i wycieczek rowerowych. W północnej części znajduje się rozbudowana baza sportów wodnych takich jak surfing i windsurfing. Wokół całej wyspy znajduje się mnóstwo miejsc przygotowanych do nurkowania, ale także i do wędkowania. Na wsypie Kos nikt się nie będzie nudzić, a nasze kwatery umilą Wam wakacje w Grecji.

Popularne domy wakacyjne w Kos

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Kos

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Kos

Loading...

Wyspa zabytków

Wyspa Kos ma swoją dość burzliwą historię. Kilkukrotnie była podbijana i przekazywana między państwami. Wyspą Kos władali Grecy, Rzymianie, Turcy, Wenecjanie, a nawet Niemcy. Dopiero w 1947 roku została oddana z powrotem Grecji. Dzięki temu urlop na wyspach greckich, jest świetną okazją aby poznać jakie ślady pozostawiły po sobie wcześniejsze kultury. To również możliwość poznania miejsca gdzie urodził się i działał Hipokrates – ojciec współczesnej medycyny. Do najciekawszych zabytków wyspy należą:

  • Asklepiejon to ruiny światyniu Asklepiosa (bóg medycyny). Ten potężny obiekt położona na wzgórzu składa się z trzech pięter (poziomów-tarasów). Na najwyższym poziomie znajdowała się okazała światynia dorycka, która była postawiona w hołdzie bogu. Do dziś zachowały się wysokie kolumny doryckie. W tym miejscu miał swoją szkołę Hipokrates.

  • Kos – stolica wyspy nad którą góruje Zamek Rycerski Joannitów z XVI wieku. W mieście znajduje się również Casa Romana (rzymska willa ze wspaniałymi mozaikami) oraz dwa meczety z XVIII wieku: Defterdar oraz Paszy Hassana. W Kos znajdziemy również liczne zabytkowe place i uliczki oraz ślady po starożytnych świątyniach wznoszonych ku czci Ateny czy Herkulesa.

Zakwaterowanie na wyspie Kos

Wokół Kos

Wakacje w Grecji, to dobra okazja aby wyruszyć w morską przygodę. Na wyspie znajdziecie mnóstwo ciekawych propozycji rejsów małymi i większymi jednostkami. Możecie wybrać kilkugodzinny rejs wokół Kos i mniejszych wyspepek bez przystanków, podczas których będą państwo mieli możliwość ujrzenia niesamowtych widoków i krajobrazów. Możecie również skorzystać z rejsu z portem docelowym na jakiejś wyspie. Do najciekawszych okolicznych wysp należą:

  • Wyspa Symi – mała wysepka z urokliwym maistem położonym na zboczu wzgórza. Na tej wyspie znajdowało się kiedyś centrum poławiania gąbek.

  • Rodos – jedna z największych greckich wysp z mnóstwem zabytków i atrakcji.

  • Nissyros – wyspa na której znajduje się jeden z najwięszkszych aktywnych kraterów hydrotermalnych.

Warto również wybrać się Turcji. Duże zabytkowe miasto Bodruym znaduje się niecałą godzinę rejsu od wybrzeża Kos.

Zaplanujcie z NOVASOL urlop na wyspach greckich!