Domy wakacyjne na Krecie

Kreta ( z greckiego krateia-silna) to największa grecka wyspa. Ta położona na Morzu śródziemnym wyspa jest piątą co do wielkości wyspą na tym akwenie. Jest jednym z najpopularniejszych kieruków w ruchu turystycznym na świecie, dlatego polecamy go na wakacje w Grecji. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Na Krecie znajdują się wszelkiego rodzaju plaże: piaszczyste, żwirowe i skaliste. W centrum wyspy wyrastają wysokie góry, które w okresie zimowym przykryte są śniegiem. Długa linia brzegowa i ciepłe wiatry, są rajem dla amatorów sportów wodnych. Wokół wyspy znajduje się również mnóstwo miejsc przystosowanych dla nurków. Z kolei mnogość zabytków i ruin spowoduje,że będziecie musieli zawitać na wyspę nie raz. Domy wakacyjne na wyspie Kreta, to oferta NOVASOL skierowana dla wszystkich. Nasze kwatery rozsiane są po całej wyspie i zadowolą każdego turystę. Nasze domy i mieszkania są w pełni wyposażone, a większa część wyposażona jest w prywatne baseny. Kreta jest świetnie skomunikowana z kontynentem (znajdują się tu dwa lotniska międzynarodowe), a cała wyspa jest świetnie skomunikowana drogami oraz połączeniami autobusowymi.

Zarezerwuj wakacje na Krecie

Popularne domy wakacyjne w Kreta

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Kreta

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Kreta

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Kreta

Loading...

Historia Krety

Wakacje na wyspach greckich, to idealny czas aby poznać historię wyspy. Pierwsze ślady osadnictwa datuje się na 6000 rok p.n.e. Później w okresie brązu powstała tu tzw. kultura minojska. Nazwa wzięła się od mitycznego króla wyspy Minosa. Podczas jego panowania wyspa przeżywała swój rozkwit i była ważnym centrum handlu. W tamtych latach powstało mnóstow okazałych budowli, których ruiny możemy podziwiać do dziś (liczne pałace i świątynie w Knossos, Malii, Fajstos i w wielu innych miastach). W IV wieku n.e. wyspa dostała się pod panowanie Cesarstwa Bizantyjskiego. Następnie na przestrzeni wieków znajdowała się pod panowaniem Arabów, Wenecjan, Państwa Osmańskiego a nawet Egiptu. W 1913 roku została na stałe przyłączona do Grecji. Na wyspie można odnaleźć wiele znaków i miejsc, na których swoje piętno pozostawiły inne kultury władajace wyspą. Aktualnie na wyspie pojawiają się coraz głośniejsze głosy, aby Kreta została samodzielnym państwem.

Zarezerwuj wakacje na Krecie

Główne miasta

Tak jak wspomniano wcześniej, Kreta oferuje mnóstwo form spędzania urlopu. Plażowanie, piesze wycieczki, uprawianie sportów i inne typowe formy wypoczynku. Urlop w Grecji, daje też możliwość odwiedzenia ciekawych miejsc i miast. Do najciekawszych miast należą:

  • Heraklion – stolica i zarazem największe miasto wyspy. Znajdą tu Państwo mnóstwo zabytków, w tym ruiny pałacu w Knossos oraz Rocca al Mare – fortece z czasów panowania Wenecjan. W mieście powstało również mnóstwo muzeów oraz cretaquarium – potężne akwarium morskie z 250 gatunkami zwierząt morskich.

  • Chania – drugie co do wielkości miasto w Grecji. Wyróżnia je to, ze zachowało swój zabytkowy klimat. Większość zabytków pochodzi z czasów panowania Wenecjan. Znajduje się tu Port wenecki oraz Stare Miasto, otoczone murami obronnymi. W Chanii znajduje się również zabytkowy meczet janczarów. Oprócz tego liczne muzea i rozmaite zabytkowe uliczki, którymi warto się przejść.

Oczywiście, Kreta to również wiele innych mniejszych i większych miast, wartych odwiedzenia. Wyspa jest na tyle duża, że odwiedzenie wszystkich ciekawych miejsc w ciągu jednego urlopu jest niemożliwe. Dlatego też, warto wybrać się do naszych domów wakacyjnych nie raz, aby w pełni móc docenić walory wyspy.