Wakacje w domu wakacyjnym w części lądowej Grecji

Grecja

Wakacje w domu wakacyjnym w części lądowej Grecji

Grecka część lądowa składa się z regionów: Tracja na północnym wschodzie, Macedonia na północy, Epirus, Tesalia i Grecja środkowa w części centralnej, Attyka na zachodzie i Peloponez na południu.

Popularne domy wakacyjne w Część lądowa

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Część lądowa

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Część lądowa

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Część lądowa

Loading...

Rzeźba terenu

Grecja ma więcej niż 8.000 km linii brzegowej. Krajobraz Grecji jest bardziej zróżnicowany niż mogłoby się wydawać. Udział gór w krajobrazie Grecji to ok. 78 procent, co czyni Grecję także krajem gór. Jest kilka centralnych odnóg górskich na greckim stałym lądzie, poniżej gór Pindos, które przechodzą w góry Peloponezu i Krety. Olimp to najwyższa góry Grecji, której szczyt Mytikas osiąga wysokość 2.917 m. Łącznie w całym kraju jest ok. czterdzieści górskich masywów, których wysokość przekracza 2.000 m.

Grecja

Imponująca przyroda

Prawie połowa Grecji składa się obszaru leśnego, co odpowiada powierzchni ok. 65.000 km². Duża część powierzchni znajduje się pod ochroną, w Grecji jest łącznie 19 parków narodowych. Pod Grecką ziemią rozciąga się więcej niż 8.500 jaskiń. Przyczyną występowania tak wielu jaskiń jest duża ilość wapienia, który pokrywa kraj. Wiele jaskiń nie zostało jeszcze odkrytych. W jaskiniach już odkrytych odnaleziono liczne ślady ludzkiej działalności: kości, rysunki ścienne, biżuteria, miejsca ognisk – wszystkie te ślady dowodzą, iż w dawnych czasach mieszkali tu ludzie. Jaskinie można znaleźć w całej części lądowej oraz na niektórych wyspach.

Na każdą porę roku

Nawet, jeżeli trudno to sobie wyobrazić, Grecja cieszy się coraz większą popularnością wśród miłośników sportów zimowych. Na stałym lądzie znajduje się tu 19 regionów narciarskich. Nieważne czy decydujecie się na wakacje latem czy zimą, dom wakacyjny NOVASOL jest zawsze idealną bazą wypadową. Wszystkie domy wakacyjne i apartamenty wakacyjne NOVASOL urządzone zostały zgodnie z możliwościami i upodobaniami konkretnych właścicieli, co sprawia, iż każdy nasz dom i apartament wakacyjny jest niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju. Decydując się na wakacje w domu wakacyjnym, wybieracie samodzielność i niezależność. Mieszkając w domu wakacyjnym sami zdecydujecie co i w jakiej kolejności obejrzeć. Zapraszamy już teraz do rezerwowania wymarzonego domu wakacyjnego w Grecji na niezapomniane wakacje.