Domy wakacyjne na wyspie Korfu

Korfu

Domy wakacyjne na wyspie Korfu

Korfu to wspaniała grecka wyspa położona w północnym zakątku Morza Jońśkiego, niedaleko wybrzeża Albanii. Ta często nazywana królową wysp jońskich wyspa, jest jednym z najczęściej odwiedzanych przez turystów miejsc w Grecji. Panuje tu klimat śródziemnomorski. Lokalni mieszkańcy utrzymują się głownie z uprawy oliwek, winorośli oraz cytrusów. Oczywiście także turystyka odgrywa tu duże znaczenie. W NOVASOL czekają na Was dobrze wyposażone domy i mieszkania wakacyjne na Korfu. Znajdziecie w nich doskonałe warunki do spędzenia rodzinnych wakacji. Dom wakacyjny w Grecji – to tu zaczynają się Wasze wakacje!

Wspaniała przyroda

Mimo stosunkowo niewielkich rozmiarów, Korfu ma wiele do zaoferowania. Znajdziecie wiele zieleni, cudowne plaże, strome klify oraz zabytki, które można podziwiać w stolicy wyspy. Jeżeli dodamy do tego słońce i doskonałą pogodę mamy wszystko to, co jest niezbędne podczas wakacji. Na amatorów kąpieli słonecznych oraz wodnego szaleństwa czekają tu piękne plaże kamieniste, piaszczyste oraz urocze ukryte zatoczki. Morskie głębie zachęcają do nurkowania i podziwiania podwodnego świata. Warto mieć na uwadzę, iż na północnym i zachodnim wybrzeżu często wieją silne wiatry. Podróżowanie po wyspie zajmuje sporo czasu, a to za sprawą górzystego terenu oraz wąskich i krętych dróg. W miejscowościach Lakones i Makrades można podziwiać tradycyjne greckie zabudowania oraz zjeść obiad w restauracjach z widokiem na wodę. W miasteczkach tych nie ma chodników a z budynków wychodzi się wprost na wąskie uliczki. Jeżeli zatęsknicie za nocnym życiem, zachęcamy do odwiedzenia miasteczka Sidari. Znajdują się tu puby, restauracje oraz dyskoteki. Korfu to doskonała destynacja na Wasze wakacje na Wyspach Jońskich.

Korfu

Warte odwiedzenia

  • Agios Georgios – malutka miejscowość położona w północno – zachodniej części wysp. Jest to miejsce idealne dla osób szukających wytchnienia od hałasów miasta. Nie znajdziecie tu głośnych barów ani dyskotek, a jedynie kilka tawern oraz cudowną dwukilometrową plażę piaszczystą. Ze względu na łagodne zejście do wody jest ona szczególnie polecana dla rodzin z dziećmi.

  • Porto Timoni – uważana często za najpiękniejszą plaże na Korfu. Dzięki krystalicznie czystej wodzie panują tu doskonałe warunki do nurkowania z maską. Niestety plaża jest trudno dostępna.

  • Kanał Miłości – to jedno ze wspanialszych miejsc na wyspie. Zachwycają tu formacje skalne, klify oraz malownicze plaże. Ponadto tuskusowe wody otoczone kanionen robią niesamowite wrażenie. Zachęcamy do pływania pośród skał oraz zwiedzenia jaskini pod klifem.

  • Monastyr Theotokos – znajduje się tu piękna, typowo grecka dzwonnica, skromna świątynia z postacią Jezusa oraz muzeum, gdzie można obejrzećstare księgi, klejnoty oraz wielką muszlę i szkielet walenia.

  • Zamek Angelokastro – Zamek Aniołów położony na wzgórzu w pobliżu Peleokastritsy. Zaliczany jest do najważniejszych a całej Grecji zamków bizantyjskich. W przeszłości zamek pełnił funkcję ochronną.

  • Kerkira – stolica wyspy. Panuje tu niezwykły klimat, na który składają się wąskie uliczki oraz wysokie, kamienice zbudowane w weneckim stylu. Warto tu zobaczyć pałac Michała i Grzegorza, kościół Panagia Mandrakina, kościół św. Spirydona, ratusz oraz Nową Fortecę. Bez problemu kupicie tu pamiątki z wakacji.

Planując wakacje w Grecji prosimy pamiętać, iż w ofercie NOVASOL jest wiele domów wakacyjnych w rozsądnej cenie.