Schladming - dachstein

Schladming

Schladming - dachstein

Region narciarski Schladming-Dachstein należy do dużego obszaru Ski Amadé w Styrii. Jeden karnet narciarski jest ważny w kilku regionach i pozwala na korzystanie z ok. 860 km tras narciarskich i 270 wyciągów. Oczywiście możecie również wykupić karnet dla tylko jednego wybranego regionu. Do wyboru macie między innymi regiony takie jak: Planai, Hochwurzen, Hauser-Kaibling, Ski Reiteralm. Ośrodek Schladming-Dachstein W skrócie: 4 szczyty, 44 wyciągi, 123 km nieprzerwanych stoków narciarskich, 56 schronisk i restauracji

Popularne domy wakacyjne w Schladming

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Schladming

Loading...

Okoliczne ośrodki

Niezapomniane przeżycia czekają na Państwa podczas ferii zimowych w domu wakacyjnym w Austrii. Znajdą tu Państwo wiele miejsca na stoku oraz oferowane pozostałe rozrywki na rodzinny zimowy wypoczynek w Austrii. Pozostałe ośrodki narciarskie znajdują się blisko centrum regionu: Ski Fageralm, Dachstein-lodowiec, Ski Galsterberg, Ramsau am Dachstein, Stoderzinken, Riesneralm.

Schladming

Zimowy urlop w Schladming

Schladming jest znany na całym świecie m.in. dzięki różnorodnym zawodom Pucharu Świata w wielu kategoriach, jedną z nich jest np. Nocny slalom na Planai, który odbywa się od 1997 roku. Mogą Państwo zasiąść na widowni jako kibice podczas zimowych ferii w Schladming. W roku 1982 oraz 2013 Schladming był gospodarzem Mistrzostw Świata w narciarstwie alpejskim. Oprócz mistrzostw świata, na ferie zimowe w Austrii wielu turystów przyciągają festiwale muzyczne, wyścigi na śniegu oraz wiele innych atrakcji. Pokazy narciarskie, powitalne śnieżne imprezy odbywają się co tydzień z każdą zmianą turnusu. Busy dowożą gości tam i z powrotem.

Dla każdego z narciarzy, snowboardzistów, dzieci oraz poczatkujących w regionie znajduje się odpowiedni stok. Za każdym rogiem znajdują się szkółki nauki jazdy na nartach, aby móc przygotować się przed wjazdem na wysoki, świetnie utrzymany stok narciarski.

Pozostałe wydarzenia podczas urlopu zimowego w regionie Schladming – Dachstein:

  • 4,6 km długości trasy narciarskiej ze szczytu Planai, aż do doliny

  • Ciekawe przystanki w m.in. „Slope of Fame“ lub „Klangpiste“.

  • Możliwości Freestyle dla fanów tego typu spędzania czasu: park w Dachstein, park na Planai, śnieżna aleja na Planneralm, X-Point na Reiteralm

Après-Ski w regionie Schladming-Dachstein

Aby wyliczyć wszystkie loże narciarskie, restauracje, bary typu Après-Ski w regionie, byłoby niemożliwe. Każdy znajdzie miejsce, gdzie może zjeść pyszne, duże danie podczas swoich ferii zimowych. Nie ma miejsca, z którego człowiek nie wyszedłby najedzony i zadowolony. Mieszkańcy są mile nastawieni do podróżnych i będą Państwo zdziwieni, jak szybko można nawiązać miłą rozmowę. Wakacje w Austrii, nieważne czy zimowe czy letnie, zawsze na długo pozozstaną w Państwa pamięci.