Wakacje w Porto – domy wakacyjne

Porto (nazywane również Oporto) to metropolia, położna w północnej części Portugalii. Jest drugą co do wielkości i ludności aglomeracją w Portugalii oraz jedną z najważniejszych na całym Półwyspie Iberyjskim. Miasto położone jest u ujścia rzeki Duero do Oceanu Atlantyckiego. Porto to także jeden z najchętniej wybieranych kierunków na niezapomniane wakacje w Portugalii. Znajdziecie tu niesamowite plaże, liczne zabytki, atrakcje oraz słynne na cały świat winnice. To wszystko, połączone z gorącym klimatem łączy się w miejsce pełne ekscytujących doznań. Porto słynie także ze smakowitej kuchni oraz win, a szczególnie słynnego porto, który produkowany jest tuż za miastem.

Porto

Domy wakacyjne

Jeśli szukacie miejsca na wypoczynek w Porto lub jego okolicy, to koniecznie sprawdźcie jaką ofertę przygotowała dla Was NOVASOL. W naszym katalogu, znajdziecie bogaty wybór domów i apartamentów wakacyjnych na każdą kieszeń. Nasze obiekty, znajdziecie zarówno w sercu zabytkowego miasta, jak i poza miastem – w kurortach z pięknymi plażami. Nasze kwatery są w pełni wyposażone we wszelkie meble i urządzenia, niezbędne do komfortowego wypoczynku (dotyczy to również kuchni). Domy wakacyjne w Portugalii, posiadają często dodatkowe atrakcje, tj. basen, widok na morze, ogród lub taras. Takie udogodnienia z pewnością uatrakcyjnią pobyt wakacyjny. Z NOVASOL, z pewnością spędzicie wakacje w prywatnej i kameralnej atmosferze.

Porto

Plaże

Porto i okolice słyną z długich i piaszczystych plaż, położonych nad Oceanem Atlantyckim. Wybrzeże prowincji podzielone jest na dwie części: północną (Zielone Wybrzeże) i południową (Srebrne Wybrzeże). Ich granicę stanowi ujście rzeki Duero. Najbardziej popularne plaże w mieście to Praia de Matosinhos oraz Praia do Ourigo. Są to długie plaże piaszczyste z rozbudowaną infrastrukturą turystyczną. Obiekty te są strzeżone przez ratowników i zapewniają liczne poza plażowe atrakcje. Z tego powodu, miejsca te nie są zbyt polecane osobom szukającym ciszy i spokojnego wypoczynku. Dla osób ceniących sobie takie atuty, polecane są plaże Praia da luz oraz Praia do Molhe. Są one mniejsze i miejscami kamieniste. Dzięki temu, plażuje tu mniej osób, a dodatkowo panują tu świetne warunki do obserwowania życia dna morskiego. Urlop w Portugalii, to także możliwość plażowania na nie mniej atrakcyjnych plażach leżących poza Porto. W okolicznych miejscowościach czekają na Was takie słynne plaże jak: Praia dos Ingleses, Miramar (z wzniesioną na skałach w XVII wieku kapliczką), Espinho czy Praia da Granja.

Porto

Ciekawe miejsca

Porto to, oczywiście, nie tylko plażowanie i kąpiele w oceanie. Wczasy w Portugalii, to także doskonała okazja na poznanie ciekawych i atrakcyjnych miejsc, gdzie przyjemnie spędzicie czas. Nie jest żadnym zaskoczeniem fakt, iż najwięcej atrakcji znajdziecie w mieście Porto. Starówka wpisana na listę UNESCO, sześć mostów, tysiące zabytków od czasów średniowiecza, nowoczesne budynki, muzea, teatry i wiele innych atrakcji, sprawią, że czas przestanie mieć dla Was jakiekolwiek znaczenie.

Jednak okoliczne miejscowości również kuszą turystów:

  • Vila Nova de Gaia – położone dosłownie naprzeciwko Porto, po drugiej stronie rzeki. To właśnie tutaj produkuje się porto, najsłynniejsze wino portugalskie.

  • Vila do Conde – miasteczko portowe z przepiękną starówką oraz bogatą ofertą gastronomiczną. Szczególnie warto tu przybyć w piątek, kiedy to odbywa się tu targ miejski.

  • Povoa de Varzim – miasteczko ze świetnie zachowanym budownictwem pochodzącym z XVI-XIX wieku. Koniecznie też warto odwiedzić Fortecę Povoa (powstała w celu obrony przed atakami piratów) oraz muzeum etnograficzne.

  • Espinho – miasto z długą promenadą, licznymi zabytkami oraz planetarium, połączonym z obserwatorium.