Wakacje w Algarve – domy wakacyjne

Algarve

Wakacje w Algarve – domy wakacyjne

Algarve to region położony w południowej części Portugalii. Nazwa krainy, pochodzi z języka arabskiego i oznacza „zachód”. Położony przy Ocenie Atlantyckim, jest najmniejszym regionem kraju, ale zaraz jednym z najbogatszych. Swoją majętność zawdzięcza turystyce, bowiem już w latach sześćdziesiątych XX wieku stał się popularną destynacją wśród Anglików. Dziś, jest to jeden z najpopularniejszych kierunków turystycznych w Europie. Co przyciąga turystów na wakacje w Portugalii? Przede wszystkim, położone nad oceanem plaże i potężne klify. Do tego należy dodać ciepły, śródziemnomorski klimat, bogatą przyrodę oraz niezwykłą historię regionu. W końcowym efekcie otrzymamy region, który jest idealny dla każdego. I dla plażowiczów i dla aktywnych, dla poszukiwaczy zabytków i dla amatorów kurortowych rozrywek. Podsumowując, urlop w Algarve –to świetna propozycja na niezapomniane wakacje w Portugalii.

Popularne domy wakacyjne w Algarve

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Algarve

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Algarve

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Algarve

Loading...

Domy wakacyjne w Algarve

Spakujcie walizki i plecaki i wyruszajcie na wakacje do regionu Algarve. Tutaj, czekają na Was domy i apartamenty wakacyjne  NOVASOL, w których w wygodnych i komfortowych warunkach spędzicie czas. Nasze obiekty położone są w atrakcyjnych lokalizacjach, zarówno w pobliżu plaż, jak i w głębi lądu. Kwatery NOVASOL, świetnie sprawdzają się jako bazy noclegowe, ale nie tylko. Większość naszych obiektów w tym regionie posiada własne baseny, co z pewnością umili Wam wakacje. Domy wakacyjne w Portugalii, cechuje również wysoka jakość oraz kompletne wyposażenie. Do naszych kwater, możecie wybrać się nawet w kilkunastoosobowej grupie, wystarczy tylko określić liczbę osób i już możecie wybierać  duże domy z kilkoma sypialniami – osoby podróżujące w pojedynkę, również znajdą apartamenty dla siebie. Wystarczy tylko wejść w wyszukiwarkę domów w Algarve.

Algarve

Plaże Algarve

Wybrzeże Algarve ma około 140 kilometrów długości i podzielona jest na dwie części: Barlavento i Sotavaneto. Pierwsza z nich leży po zachodniej stronie i jest określana jako nawietrzna. W tej części Algarve czekają na Was małe, piaszczyste plaże, położone pośród potężnych klifów. Z kolei Sotavento to część zawietrzna i wybrzeże jest tu płaskie, a plażę długie i szerokie. Co ciekawe, na wschód od miasta Faro, dotrzeć na plaże można jedynie łodzią – jest to efekt trzęsienia ziemi w 1755 roku. Spędzając urlop w Portugalii, będziecie mieli okazję poznać tak słynne plaże jak:

  • Plaża Odeceixe - długa i szeroka plaża piaszczysta, położna wśród klifów. W miejscu tym, do morza wpada rzeka Odeceixe, dzięki czemu utworzyły się tu dwa rodzaje plaży. Pierwsza, oceaniczna, polecana jest osobom uprawiającym sporty wodne, z kolei plaże nadrzeczne idealne są dla rodzin z dziećmi. 

  • Plaże Bordeira – potężna plaża położona w parku naturalnym. Czekają tu na Was trzy kilometry, piaszczystej plaży. Jest to popularna lokacja miłośników przyrody oraz rodzin. Już samo wejście na nią, stanowi atrakcję, bowiem trzeba przejść po drewnianej trasie pełnej schodów.

  • Plaża Tonel – wąska plaża, która gwarantuje piękne widoki składające się z klifów i skał. Jest to polecane miejsce dla uprawiających nurkowanie oraz snorkeling.

  • Plaża Rocha – najbardziej znana portugalska plaża. Kilometr piaszczystego wybrzeża z doskonale rozwiniętą infrastrukturą gastronomiczną. Raczej nie polecana osobom, lubiącym ciszę i spokój.

  • Plaża Marinha – uznawana jest za jedną z najpiękniejszych na świecie. Strome klify, wydrążone w kamieniu tunele oraz wysokie i postrzępione skały – to trzeba zobaczyć!

  • Plaża Cabanas – jedna z plaż, na którą nie można dostać się drogą lądową. Świetne miejsce, gdzie można w spokoju zrelaksować się z dala od zgiełku i hałasu.

Algarve

Ciekawe miejsca

Algarve to region słynący z przepięknych krajobrazów. Połowę wybrzeża zajmują niesamowite klify, które robią wrażenie, zarówno gdy widziane są z dołu, jak i z góry. Pośród klifów, poukrywane są malownicze zatoczki z piaszczystymi plażami oraz wyrastającymi z wodami, fantastycznymi formacjami skalnymi. W skalnym nabrzeżu znajdują się również liczne jaskinie i groty. Niektóre są dostępne prosto z plaży, inne od strony wody, a jeszcze inne po uprzednim zanurkowaniu w błękitnych wodach Oceanu Atlantyckiego. Najbardziej znaną grotą jest jaskinia Benagil. To niesamowite miejsce posiada własną plażę oraz dziurę w sklepieniu, przez którą wpadają promienie słoneczne. Co roku odwiedzają ją tysiące turystów. Spędzając wczasy w Portugalii, będziecie mieli okazję udać się do parku przyrodniczego Ria Formosa. Park ten składa się z mnóstwa małych wysepek, poprzecinanych wąskimi kanałami. Na zielonych wysepkach, swoje siedliska ma prawie 30 tysięcy gatunków ptaków. Rezerwat ten przemierza się na łodziach, co jest kolejną atrakcją tego miejsca.

W Algarve możecie również spędzić niesamowite chwile w górach. W północnej części regionu wyrastają dwa niewysokie pasma gór Monchique i Caldeirao. Wraz z pokrywającymi je lasami oraz eukaliptusami i piniami, tworzą niesamowite krajobrazy. Podróżując szlakami turystycznymi, będziecie mieli również możliwość odwiedzenia małych, górskich wiosek, gdzie zdaje się, jakby czas stanął w miejscu.

Algarve

Ciekawe miasta

Rezerwując apartament wakacyjny w Portugalii, będziecie mieli szansę poznać miasta takie jak:

  1. Albufeira – miasto podzielone jest na dwie strefy. Strip – pełną restauracji i klubów nocnych oraz Stare Miasto, z zabytkową zabudową. Podczas wizyty, warto zwrócić uwagę na Zamek de Almoada, rybackie nabrzeże oraz Zoomarinę z pokazami zwierząt morskich.

  2. Faro – stolica Algarve, która słynie z Kaplicy Czaszek, Katedry Se i przepięknej XVIII-wiecznej starówki. Stąd też rozpoczynają się wyprawy do parku Ria Formosa.

  3. Silves – dawna stolica regionu, pełna wąskich, zabytkowych uliczek. Nad miastem góruje Zamek Silves, który jest najcenniejszą atrakcją. Warto również odwiedzić miejską katedrę.

  4. Lagos – miasto pełne zabytków, pochodzących z różnych epok. Najstarszym z nich jest Menhir Cabeco do Rochedo z czasów neolitu. Ogrom starych domów, kościołów, kapliczek i budynków militarnych, sprawią, że spędzicie tu niesamowite chwile.