Centralna Portugalia - domy wakacyjne

Centralna Portugalia łączy w sobie piękno i majestat gór z atrakcyjnym, zapraszającym do relaksu wybrzeżem. Dzięki temu każdy urlopowicz znajdzie tu dla siebie coś ciekawego i spędzi wakacje w najlepszy dla siebie sposób. Dom wakacyjny zapewni swobodę wyboru i możliwość dowolnego kształtowania swojego urlopu w Portugalii.

Centralna Portugalia na wakacje

Aktywne wakacje w centralnej Portugalii

W regionie centralnej Portugalii każdy miłośnik aktywnych wakacji znajdzie coś dla siebie. Wybrzeże z pięknymi plażuje oferują możliwość uprawiania całej gamy sportów wodnych. Swoje eldorado odkryją tu nurkowie, żeglarze, surferzy, a także osoby wolące relaksować się na piasku i pluskać w krystalicznej wodzie. Natomiast wzgórza najwyższego pasma górskiego w Portugalii Serra da Estrela zachęcają do pieszych wędrówek, wycieczek rowerowych i do wspinaczki.

Atrakcje

Centralna Portugalia to bogactwo zabytków, głównie sakralnych. Najsłynniejsze z nich to Klasztor Cystersów w Alcobaca oraz Klasztor Batalha. Obydwa te miejsca możecie zwiedzić, gdy spędzacie wakacje na – czyli wybrzeżnym regionie Portugalii centralnej. Warto też pamiętać, że te oba klasztory widnieją na liście UNESCO.

Inne atrakcje, których nie można pominąć to:

  • Tomar: synagoga i Convento de Cristo

  • Fatima: Bazylika Matki Bożej Różańcowej

  • Marfa: pałac i klasztor

  • Coimbra: zabytkowe, jedno z najstarszych miast uniwersyteckich

Po całym regionie rozsiane są także liczne, historyczne wsie, pochodzące z czasów, gdy państwo portugalskie nie zostało jeszcze ugruntowane. Nie można przejść obojętnie obok znajdujących się w regionie źródeł termalnych, dzięki którym można leczyć różnorodne choroby.

Zakwaterowanie w centralnej Portugalii

Domy wakacyjne w Portugalii będą zawsze najlepszą bazą wypadową do samodzielnego odkrywania danego regionu. Dzięki prywatnemu zakwaterowaniu będziecie mieć możliwość samemu decydowani o tym, co tego dnia chcecie robić. Będziecie mogli dopasować plan wakacji do aktualnej pogody, samopoczucia i po prostu własnych chęci. Domy i apartamenty NOVASOL są zawsze w pełni wyposażone. Rano może rozpocząć dzień od filiżanki kawy na tarasie z widokiem na morze, potem wybrać się na wycieczkę po atrakcjach okolicy, obiad zjeść w lokalnej restauracji lub samodzielnie przygotować z zakupionych na okolicznym targu produktów. Popołudnie możecie spędzić nad własnym basenem, a wieczorem rozpalić grilla i cieszyć się wspólnie spędzonym czasem z rodziną czy przyjaciółmi. Z własnego domu wakacyjnego, centralna Portugalia stoi przed Wami otworem.