Wakacje w okręgu Lizbona – domy wakacyjne

Lizbona

Wakacje w okręgu Lizbona – domy wakacyjne

Lizbona to niewielki region, położony w środkowej części Portugalii. Jak sama nazwa wskazuje, jego obszar zajmuje stolica kraju – Lizbona oraz jej okolice. Całość położona jest na obu brzegach szerokie ujścia rzeki Tag do Morza Atlantyckiego. W regionie tym znajdziecie dosłownie wszystko. Historyczne miasteczka i miasta, porty, piękne plaże oraz naturalne krajobrazy, to wszystko czeka na Was, jeśli zdecydujecie się na wakacje w Portugalii. Jeśli to do końca Was nie przekonało, to może skusi Was fakt, że Lizbona to bardzo ciepły region, w którym średnia roczna temperatura wynosi 21,5 stopnia.

Domy wakacyjne

Planując niezapomniany urlop w Portugalii, sprawdźcie jaką ofertę przygotowała dla Was NOVASOL. A mamy się tu czym pochwalić. Nasze domy i apartamenty wakacyjne, znajdziecie zarówno w stolicy jak i w okolicznych kurortach nadmorskich. Obiekty wakacyjne są zlokalizowane zarówno blisko plaż, jak i w zabytkowych centrach miasteczek. Wszystkie nasze domy wakacyjne w Portugalii mają kompletne wyposażenie we wszelkie niezbędne meble i sprzęty. W kwaterach NOVASOL znajdziecie również kuchnie, w których swobodnie przygotujecie posiłki. Część naszych obiektów posiada również baseny, ogrody oraz widok na morze. Domy i apartamenty wakacyjne NOVASOL to alternatywa dla zatłoczonych i „głośnych” Hoteli -  w naszych obiektach czeka na Ciebie wypoczynek w komfortowych warunkach i prywatnej atmosferze.

Lizbona

Plaże

Lizbona ma w swojej ofercie przepiękne, piaszczyste plaże, które położone są nad Oceanem Atlantyckim. Plaże Portugalii, położone są wśród skał, które tworzą piękne krajobrazy. Poza tym, to świetne miejsca na kąpiele słoneczne oraz okazja na kąpiele w wodach oceanicznych. Tutejsze plaże są długie, szerokie oraz w pełni wyposażone w infrastrukturę turystyczną. Czekają tu na Was przebieralnie, natryski, możliwość uprawiania siatkówki plażowej, a także bary, restauracje i tawerny.  Znajdziecie tu również bogatą ofertę uprawiania sportów wodnych, takich jak surfing, windsurfing czy kitesurfing. Plaże są również przyjazne rodzinom z dziećmi, ponieważ są strzeżone a wejście do wody i spadek dna dość łagodne. Urlop w Portugalii, to możliwość wypoczynku na plażach takich jak: Praia do Carcavelos (najpopularniejsza), Praia de Guincho (nazywana rajem dla surferów),  Caparica (plaża od długości 30 kilometrów), Sintra (położona pośród fantastycznych formacji skalnych) i wiele innych.

Lizbona

Miasta regionu

Lizbona to przede wszystkim stolica i jej atrakcje. W mieście znajdziecie liczne zabytki, świadczące o długiej historii, która miała tu miejsce już w czasach rzymskich. Zabytkowe miejsca i budowle, z pewnością znajdziecie w przewodnikach, jednak są dwa budynki, o których warto wspomnieć. Są to dwa obiekty wpisane na listę UNESCO: Klasztor HIeronimitów oraz znajdującą się niedaleko militarną Torre de Belem. W Lizbonie można też podziwiać największy park miejski w Europie – Monsanto, przejechać się specjalnym tramwajem elektrycznym oraz podziwiać bogate ekspozycje muzeów i miejskiego oceanarium.

Wczasy w Portugalii, to także możliwość poznania takich miejsc jak:

Sintra – miasto wpisane na listę UNESCO, za sprawą licznych zamków i ogrodów, w tym Zamku Maurów i Pałacu Pena.

Queluz – miasto słynące z najlepiej zachowanej budowli w stylu rokoko: Palacio Nacional de Queluz.

Mafra – z budowlą Convento de Mafra – najlepiej zachowanym barokowym budynkiem Portugalii.

Cascais – jeden z najstarszych kurortów nadmorskich  w Europie.