Costa de Prata – domy wakacyjne

Wakacje na Costa de Prata w Portugalii

Costa de Prata – domy wakacyjne

Costa de Prata, zwane także Srebrnym Wybrzeżem to region turystyczny w Portugalii, w jej  środkowo-zachodniej części. Rozciąga się on wzdłuż wybrzeża Oceanu Atlantyckiego. Piękne, piaszczyste plaże, łagodny klimat i krystaliczne wody oceanu to główne cechy charakterystyczne tego miejsca. Nieskrępowany urlop w domu wakacyjnym na Costa de Prata zadowoli każdego miłośnika relaksu w przepięknym otoczeniu.

Zakwaterowanie na Costa de Prata

Pełen relaksu, niespieszny urlop w Portugalii? Tak, naszym zdaniem to też jest najlepszy sposób na spędzenie tak wyczekiwanych wakacji. Z dala od zgiełku hotelowych tłumów, bez wstawania, jedzenia, zwiedzania na akord… Tylko we własnym tempie i wedle własnych upodobań. W naszej ofercie na Costa de Prata znajdziecie zarówno luksusowe wille z basenem,  jak i funkcjonalne apartamenty przy plaży. Niezależnie od wielkości czy standardu, wszystkie nasze obiekty są w pełni wyposażone, dzięki czemu podczas urlopu będziecie mogli skupić się jedynie na przyjemnościach.

Krajobraz

Srebrne Wybrzeże to przede wszystkim mieniące się, błyszczące w słońcu wody krystalicznego oceanu. Wzdłuż niego rozciągają się piaszczyste plaże przechodzące łagodnie wydmy. Ten idylliczny, wakacyjny krajobraz kontrastuje z zielenią sosnowych lasów. Obrazek ten można trochę przyrównać do widoku nad naszym ukochanym Bałtykiem, jednak po sporym podrasowaniu w Photoshopie… A teraz wyobraźcie sobie, że możecie napawać tym oczy każdego dnia? Wynajmijcie sobie dom na wakacje w Portugalii i wczujcie się w ten fantastyczny, beztroski klimat.

Atrakcje

W regionie, oprócz wygrzewania się na plaży i orzeźwiających kąpieli w oceanie, możecie także sporo pozwiedzać. Bogactwo kulturowe całej Portugalii odzwierciedla się  także w regionie Costa de Prata. Kilka naszych propozycji:

  • Batalha: jest to miasto, które zostało założone wraz z ufundowaniem Klasztoru Matki Boskiej Zwycięskiej, które pozostaje największą atrakcją. Zespół klasztorny uznawany jest za jeden z najwspanialszych przykładów architektury i sztuki gotyku w Portugalii, a sam kościół jest jednym z największych kościołów gotyckich w Kraju. Klasztor został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa kulturowego UNESCO. Warto zwrócić uwagę, że nazwa Batalha pochodzi od portugalskiego słowa oznaczającego zwycięską bitwę. I właśnie na cześć zwycięstwa Portugalczyków w bitwie pod Aljubarrotą został wzniesiony ten klasztor.

  • Alcobaca: także tutaj wyjątkowość miejsca spowodowana jest obecnością wyjątkowej architektury sakralnej - opactwa Santa Maria de Alcobaça, zbudowanego przez zakon Cystersów, po przybyciu do Portugalii w 1153 roku. Budowa opactwa była także związana z wygraną bitwą o twierdzę. Opactwo również wpisane jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Sport i rekreacja

Na Costa de Prata uprawiać można wszelkie sporty związane z wodą lub plażą. Dzięki temu swój raj znajdą tutaj windsurferzy, żeglarzy i amatorzy nart wodnych. Wcale nie mniejszą satysfakcję będą tu miały „szczury lądowe” – liczne szlaki piesze i rowerowe zapewnią możliwość odkrycia regionu z nieco innej perspektywy.