Wakacje w Tivat - domy i apartamenty wakacyjne

Wakacje w Tivat

Wakacje w Tivat - domy i apartamenty wakacyjne

Tivat jest czarnogórskim resortem, leżącym nad błękitnymi wodami Zatoki Kotorskiej. Położony jest na końcu niewielkiego półwyspu, na którym wznosi się dość wysoka góra Vrmac. Takie położenie miasta powoduje, że tutejszy klimat jest bardzo ciepły, a wysokie temperatury utrzymują się od maja do nawet października.  Dzięki temu jest to idealne miejsce na wakacje w Czarnogórze. Kurort jest stale rozbudowywany i staje się powoli jednym z głównych w kraju. Co roku powstają nowe bary, restauracje, atrakcje dla dzieci i inne elementy, które uprzyjemniają urlop w Tivat. Miasto ma także swoje lotnisko, dzięki czemu łatwo się tu dostać i nie ma potrzeby wykorzystania całego dnia, a nawet dwóch aby tu dojechać.

Popularne domy wakacyjne w Tivat

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Tivat

Loading...

Wypoczynek w apartamencie wakacyjnym

Jeśli chcecie odkryć uroki Tivat i pięknej Czarnogóry, to koniecznie skorzystajcie z naszej oferty domów i apartamentów wakacyjnych. Obiekty z katalogów lub strony NOVASOL, to gwarancja jakości i kompletnego wyposażenia kwatery. Podczas rezerwacji możecie wybrać dom wakacyjny według własnych upodobań, a decyzja  może dotyczyć np. ilości sypialni, odległości od plaży, posiadania basenu itp. Również osoby podróżujące z domowymi zwierzętami, znajdą tu obiekty dla siebie. Apartamenty wakacyjne czekają na Was przez cały rok, dzięki czemu osoby szukające spokojniejszych miejsc, mogą wybrać mniej „głośne i tłumne” terminy. Tutejszy klimat i okolica sprzyja odwiedzinom również i poza miesiącami typowo wakacyjnymi.

Tivat na wakacje

Plaże w Tivat

Głównym celem urlopowiczów z całej Polski, najczęściej jest możliwość korzystania z plaż. Wakacje w Tivat, idealnie spełniają ten warunek. W samym mieście znajdziecie dziesięć miejskich plaż, a w bliskich okolicach, dodatkowe siedem. I są to plaże oficjalne, takie które mają specjalne udogodnienia dla Turystów. Wzdłuż postrzępionego wybrzeża, znajduje się mnóstwo małych, urokliwych zatoczek z dzikimi plażami. Można na nich swobodnie wypoczywać, jednak przy wchodzeniu do wody, należy zachować szczególną ostrożność.

Plaże miejskie, takie jak np. Belane czy Zupa, są plażami piaszczystymi. Pamiętajcie jednak, że nie są one takie jak nad Bałtykiem. Tutejszy piasek jest gruboziarnisty i wymieszany ze żwirem oraz drobnymi kamyczkami. W takich lokalizacjach przydaje się specjalne obuwie, które ochroni Was przed nierównościami podłoża i dna morskiego, a nie utrudni pływania i wypoczynku. Część plaż jest kamienista, a nawet skalista. Panuje na nich mniejszy ruch, dzięki czemu łatwiej o ciszę i możliwość pdoejrzenia życia wodnego. Plaże w Tivat są świetnie przystosowane do kąpieli morskich i słonecznych. Przede wszystkim są bardzo dobrze nasłonecznione, a pobliskie lasy sosnowe, cyprysy i gaje oliwne pozwalają zaznać cienia. Na miejskich kąpieliskach będziecie mieli możliwość wypożyczenia leżaków, parasoli czy koszy plażowych. Ogólnodostępne są natryski, przebieralnie oraz bary plażowe, serwujące wymyślne napoje i drinki. W centrum miasta, bliskość promenady sprawia, że blisko jest do restauracji, tawern oraz knajpek, oferujących miejscowe przysmaki. Co ważne, część plaż ochraniana pod czujnym okiem ratowników, a zejścia do wody jak i spadek dna morskiego są łagodne, dzięki czemu jest tu bezpiecznie i nawet osoby nie umiejące pływać, mogą się tu czuć swobodnie.

Urlop w Czarnogórze, to również możliwość skorzystania z jednej z najbardziej znanych plaż, a mianowicie Kalardovo. Położona jest ona na południe od centrum miasta. Jest to piaszczysty odcinek o długości ok. 250 metrów. Została wyróżniona Błękitną Flagą, którą otrzymują tylko najbezpieczniejsze i najczystsze plaże na świecie. Przy tej plaży również znajdziecie bogatą ofertę gastronomiczną oraz sportową.

Aktywne wakacje

Atrakcyjne położenie miasta, to okazja na spędzenie aktywnego urlopu.  Tutejsze wody Zatoki Kotor są dość spokojne, dzięki czemu można tu postawić pierwsze kroki w różnych sportach wodnych tj. żeglarstwo, stand-up paddle czy kajakarstwie. Wody zatokowe, jak i całego Morza Adriatyckiego są bardzo czyste, a co za tym idzie pełne życia. Z powodzeniem, więc można tu snurkować oraz nurkować z profesjonalnym sprzętem. Bogata jest również oferta rejsów wzdłuż wybrzeża oraz malowniczych wysepek.

Jeśli będziecie już czuli przesyt morskiego wybrzeża i atrakcji z nim związanymi, to z pewnością skorzystacie z możliwości długich wypraw na masyw Vrmac oraz gór Lovcen. Góry te są pokryte gęstą śródziemnomorska roślinnością i lasami oraz są dość strome. Niemniej jednak, szlaki są bezpieczne i dostarczają niesamowitych wrażeń. Spędzając urlop w Tivat, możecie też swobodnie wędrować wzdłuż fantastycznego wybrzeża, które poprzecinane jest licznymi zatoczkami i skałami.

Wyspy

Na południe od miasta, znajdują się dwie wyspy, które koniecznie trzeba odwiedzić, aby uznać wakacje w Tivat za udane. Dostać się na nie można samodzielnie łodzią, przez most lub podczas rejsu, a są to:

  • Wyspa Kwiatów – wyspa z licznymi piaszczystymi plażami oraz monastyrem Św. Michała Archanioła. Podziwiać tu można piękną przyrodę, a zwłaszcza bogatą florę.

  • Wyspa Św. Marka – nazwa pochodzi od tutejszego kościoła. Jest to dość egzotyczne miejsce, bowiem pośród tropikalnych roślin oraz gajów oliwnych, znajduje się tu ok. 500 domków zbudowanych w stylu Tahiti.

Oprócz wymienionych, w skład niewielkiego archipelagu, wchodzą jeszcze małe, niezamieszkane wysepki, których odwiedzenie pozostawi miłe wspomnienia.

Tivat jako kurort

Tivat jest typowym miastem turystycznym. Spacerując jego uliczkami, znajdziecie liczne bary, restauracje, sklepy z pamiątkami, tawern, kluby nocne i inne obiekty, które umilają urlop w Czarnogórze. W miasteczku znajdziecie starsze budownictwo, jednak nie są one typowymi zabytkami. Niemniej jednak, spacer wąskimi uliczkami miasta dostarczy mnóstwo miłych chwil. Na nabrzeżu znajduje się nowoczesna marina, przy której cumują luksusowe jachty z całego świata – spacer po marinie i wzdłuż promenady również jest miłą atrakcją turystyczną.

Okolice Tivat

Spędzając niezapomniane wakacje w Tivat, warto wybrać się do okolicznych miast i miasteczek, które oferują liczne atrakcje i możliwość poznania historii regionu. Wypoczynek w Czarnogórze to możliwość odwiedzenia miejscowości takich jak:

  • Donja i Gornja Lastva – dwa sąsiadujące ze sobą miasteczka, znajdujące się na dwóch różnych poziomach (Donja tuż nad morzem, Gornja – na wzgórzu) – obie miejscowości pełne są budowli z XIV i XV wieku.

  • Kotor – miasto pełne zabytków, jedno z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast w Europie. Liczne zabytkowe budowle i piękne widoki z okolicznych wzgórz to gwarancja przyjemnie spędzonych chwil.

  • Herceg Novi – „miasto kwiatów”-nazywane tak z powodu bardzo bogatej roślinności w mieście. Atutem są liczne twierdze oraz zabytkowe place.

  • Prcanj – miasteczko, w którym można podziwiać pozostałości z czasów Cesarstwa Rzymskiego.

Oprócz pełnych atrakcji miast, można również wybrać się na piesze bądź rowerowe wycieczki po pobliskich górach i wzniesieniach Lovcen oraz parku narodowego, który obejmuje te tereny.