Domy i apartamenty w Zabljak

Wakacje w Zabljak

Domy i apartamenty w Zabljak

Zabljak jest niewielką miejscowością, położoną na północy Czarnogóry, pośród Durmitor, które należą do Gór Dynarskich.  Jest najwyżej położonym miastem w kraju. Jest również idealnym potwierdzeniem, że mały może więcej.  Zabljak to świetne miejsce na wakacje w górach. Zarówno latem, jak i zimą. W miesiącach typowo wakacyjnych, region kusi pięknymi widokami i możliwością uprawiania sportów letnich, a w okresie zimowym, staje się jednym z głównych ośrodków narciarskich w Czarnogórze. Jest to więc, idealne miejsce dla osób chcących spędzić aktywne wakacje. Oferta regionu jest skierowana również dla wczasowiczów szukających wytchnienia od codziennego zgiełku i hałasu. Tutejsze góry są rozległe i każdy znajdzie w nich miejsce, gdzie będzie panowała idealna cisza, pośród pięknych widoków. Wakacje w Zabljaku, to również, a może przede wszystkim piękne krajobrazy i zapierające dech w piersiach widoki. Po powrocie do kraju, zapewne nie raz wrócicie myślami do majestatycznych gór i magicznych miejsc, które skrywają. Zapowiadają się niezapomniane wakacje w Czarnogórze.

Domy wakacyjne

Jeśli szukasz tego typu wakacji, to oferta NOVASOL będzie dla Was najlepszą propozycją. W naszym katalogu znajdziecie ciekawe domy i apartamenty wakacyjne, położone w Zabljak i w jego okolicach. Mamy tu obiekty zarówno nowoczesne jak i takie, które zachowały swój dawny, unikalny styl. Jednak w każdym znajdziecie pełne wyposażenie, czystość i gwarancję udanego wypoczynku. To tylko od Was zależy, jak chcecie spędzić wakacje. Wybierając apartament w mieście, będziecie mieli łatwy dostęp do sklepów i infrastruktury turystycznej, z kolei wybierając obiekty położone dalej od Zabljak, dostajecie w pakiecie gwarancję ciszy, spokoju i naturalnych krajobrazów. Do naszych kwater możecie wybierać się przez cały rok, a to oznacza, ze możecie skorzystać zarówno z letnich jak i zimowych atrakcji regionu.

Urlop w górach Zabljak

Letnie aktywności

Jeśli aktywne wakacje w górach, to tylko w Czarnogórze. W okresie najcieplejszych miesięcy w roku, nie ma co się długo zastanawiać, tylko spakować plecak i wyruszyć w emocjonującą eskapadę w góry. Tutejsze wzniesienia oferują naprawdę wiele: piękne widoki, lasy, nagle pojawiające się skały, jeziora polodowcowe, wodospady i rwące górskie strumienie. Wakacje w Czarnogórze to możliwość poruszania się na jednym z wielu przygotowanych szlaków turystycznych. Są one świetnie oznakowane i prowadzą przez tereny zarówno łagodniejsze jak i wymagające wytężonego wysiłku. Jednak efekt za każdym razem będzie ten sam – zapierające dech w piersiach widoki i satysfakcja.  Przed wyruszeniem w góry, pamiętajcie o tym, aby odpowiednio się przygotować. Miejcie wygodne obuwie oraz przygotowane cieplejsze ubranie, bowiem warunki atmosferyczne w górach są bardzo zmienne. Dość powiedzieć, że śnieg zalega na szczytach przez 120 dni w roku.

Góry Dynarskie to również świetne miejsce do wspinaczki, zarówno amatorskiej jak i zaawansowanej. Tutejsze góry są dość skaliste, a więc nadają się idealnie na całodniowe wspinaczki za pomocą profesjonalnego sprzętu.

Wybierając się na wakacje w Zabljak, warto zabrać ze sobą rower lub wypożyczyć go na miejscu. Tutejsze trasy dają dużo frajdy, a są tu także odcinki służące do uprawiania kolarstwa górskiego.

Jednym z najważniejszych miejsc w czarnogórskich górach jest kanion rzeki Tary. Dlaczego jest taki wyjątkowy? Odpowiedź jest prosta – spływy kajakowe i raftingowe. Panują tu idealne warunki do spływu. W miejscowej ofercie znajdziecie spływy jedno- a nawet trzydniowe. Woda rzeki Tary jest krystalicznie czysta a jej nurt bardzo szybki. Spływy z profesjonalną ekipą to niesamowita frajda dla całej rodziny. Amatorzy mocniejszych wrażeń, znajdą specjalne odcinki na których można spłynąć na tratwie lub na specjalnej desce.

Wspaniała przyroda w Zabljak

Aktywna zima

Jeśli szukacie miejsca, gdzie można nauczyć się jeździć na nartach, to Zabljak będzie świetnym miejscem ku temu. Ferie zimowe w Zabljak to gwarancja śniegu i niskich, ale nie bardzo niskich temperatur. Tutejsze trasy zjazdowe są starannie przygotowane iprowadzą przez malownicze lasy iglaste a na ich początek prowadzą trzy wyciągi krzesełkowe oraz dwa orczyki. Najdłuższa i zarazem najbardziej atrakcyjna trasa ma 3,5 kilometra długości. W miasteczku znajdują się szkoły narciarskie i snowboardowe wraz z rampami. Turystów przyciągają również niskie ceny karnetów oraz bogata oferta gastronomiczna u podnóża stoków.

Zabljak to również świetne miejsce do uprawiania narciarstwa biegowego. Ciekawe trasy prowadzą wzdłuż wzniesień i są świetną rozrywką dla całej rodziny.Dużą popularnością cieszą się również zimowe wyprawy w góry. Jednak w taką eskapadę warto udać się z doświadczonym przewodnikiem, aby się nie zgubić wśród gór. Szczególne wrażenia robią zamarznięte wodospady górskie i jeziora polodowcowe, otoczone zaśnieżonymi górami.

Park narodowy

Wakacje w Czarnogórze to idealny czas na poznanie miejscowej flory i fauny. Oprócz tradycyjnych szlaków turystycznych w górach, warto wybrać trasy w Parku Narodowym Durmitor. Rezerwat, powstał specjalnie po to, aby szczególnie chronić rozległe obszary górskie. To bardzo ważne miejsce, ponieważ UNESCO wpisało te tereny na listę światowego dziedzictwa kulturalnego i przyrodniczego. Park Narodowy obejmuje specjalne miejsca takie jak:

  • Kanion rzeki Tary – jest to jeden z najgłębszych kanionów na świecie (1300 m głębokości). Gwarancja pięknych widoków zarówno z dołu jak i z góry, a turkusowy odcień wody zachwyci każdego.

  • Las jodłowy oraz carnej pinii

  • Kanion rzeki Susica

  • Jezioro Barno – które jest ważnym siedliskiem ptaków bagiennych.

  • Liczne jaskinie i źródła, wypływające spod skał

W parku pod ochroną znajduje się około 163 gatunki ptaków oraz 314 gatunków zwierząt (m.in. rysie i niedźwiedzie).

Podczas pobytu w parku, należy stosować się do regulaminu oraz nie zbaczać ze szlaków, aby nie naruszyć delikatnego ekosystemu parku. Co ciekawe, w parku można łowić ryby, także amatorzy wędkarstwa będą mieli możliwość spróbowania swoich sił w górskim wędkarstwie.

Zabljak jako baza wycieczkowa

Urlop w Czarnogórze, to okazja na spędzenie urlopu w spokojnym miejscu, ale dodatkowo z możliwością zwiedzenia kraju. Czarnogóra jest niewielkim krajem, co powoduje, że z Zabljaku do ciekawych miejsc nie jest dalej niż 200 km. Podczas pobytu w górach, można zrobić sobie jeden dzień odpoczynku i wyruszyć nad Zatokę Kotorską. Oddalona jest około 160km od miejscowości. Dzięki temu zabiegowi będziecie mogli zażyć kąpieli słonecznych oraz morskich, w czystych, błękitnych wodach zatoki. Oprócz tego będziecie mieli możliwość zwiedzenia cennych historycznie miast tj. Kotor, Budva czy Herceg Novi.  Urlop w Czarnogórze, to także możliwość zwiedzenia stolicy państwa, czyli Podgoricy. Spędzając wakacje w Zabljak, będziecie mieli również blisko do Serbii, Bośni i Hercegowiny oraz Chorwacji. Widać, więc jasno, że możliwości jest bez liku, a najważniejsze jest to, że w Zabljaku po powrocie będzie spokojnie i sielsko.