Wakacje na riwierze Bar – domy wakacyjne

Bar

Wakacje na riwierze Bar – domy wakacyjne

Bar to jedna z najważniejszych gmin w Czarnogórze. Mieści się tu największy, krajowy port oraz jeden z głównych kierunków turystycznych na Półwyspie Bałkańskim. Bar położony jest na południu kraju. Z dwóch stron otoczony jest wodami. Od zachodu jest Morze Adriatyckie, a od wschodu Jezioro Szkoderskie. Na terenie gminy, znajdują się również góry Rumija. Region słynie z przepięknych plaż, niesamowitego wybrzeża oraz atrakcji i zabytków stolicy gminy – miasta Bar. Śmiało można więc stwierdzić, iż wakacje w Czarnogórze, zadowolą każdego. I miłośnika gór, i obieżyświata, a także plażowicza czy żeglarza. Pakujcie więc plecaki i walizki i wyruszcie na ekscytującą przygodę.

Popularne domy wakacyjne w Bar

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Bar

Loading...

Domy wakacyjne

Domy i apartamenty wakacyjne w gminie Bar, z łatwością odnajdziecie na stronach NOVASOL. Mamy tu bardzo bogatą ofertę, dzięki której spędzicie niesamowite wakacje w prywatnej i komfortowej atmosferze. Wybierając obiekt wakacyjny, możecie zdecydować czy wolicie wypoczynek w jednym z nadmorskich kurortów, w górach, nad jeziorem czy w stolicy krainy. Wszystkie te kwatery łączy to, że są kompletnie wyposażone we wszelkie niezbędne sprzęty, a część z nich posiada także własne baseny i ogrody. Domy wakacyjne w Czarnogórze, można wynająć przez cały rok, co pozwoli na wypoczynek w mniej „tłumnych” okresach, tj. wrzesień czy maj – a równie ciepłych i pozwalających na kąpiele słoneczne.

Riwiera Barska

Turyści z całego świata przybywają do regionu Bar, ze względu na przepiękne wybrzeże, zwane riwierą barską. Wybrzeże Czarnogóry, które jest oblewane czystymi i błękitnymi wodami Adriatyku, jest w tym regionie wyjątkowo postrzępione. Dzięki temu, znajdziecie tu liczne zatoki i zatoczki, przy których powstały plaże. Urlop w Czarnogórze to możliwość wypoczynku na plażach kamienistych, żwirowych, piaszczystych lub na płaskich skałach. Plaże publiczne są dostępne w kurortach i znajdziecie na nich odcinki strzeżone przez ratowników oraz pełną infrastrukturę turystyczną. Są to  plaże bardziej zatłoczone i hałaśliwe, dlatego jeśli szukacie ciszy i spokoju, wybierzcie się poza kurorty. Tu co prawda, plaże są niestrzeżone, ale mają swój urok. W tego typu miejscach popularne jest również obserwowanie życia morskiego, będąc wyposażonym w okulary i rurkę do pływania.

Jednak Bar to nie tylko plaże i zatoczki, ale także przepiękne klify, skały, jaskinie oraz góry, których zbocza ciągną się jeszcze poniżej poziomu wody. Miejsca te można podziwiać zarówno u ich podnóża jak i z ich szczytów. Równie duże wrażenie, zrobią na Was widoki widziane podczas rejsu wzdłuż wybrzeża.

Ciekawe miejsca

Jeśli będziecie odczuwali przesyt kąpieli morskich i słonecznych, to możecie wybrać się na wycieczkę po regionie. Jest on bardzo atrakcyjny i urozmaicony. Liczne góry (dochodzące do 1500m n.p.m.) są gwarancją pięknych widoków. Koniecznie wybierzcie się nad jezioro Szkoderskie. Jest to największe jezioro Półwyspu Bałkańskiego oraz jest objęty ochroną w ramach parku narodowego. Spotkać tu można prawie 300 gatunków ptaków, w tym pelikany.

Pełna atrakcji jest również stolica regionu – miasto Bar. Wczasy w Czarnogórze, to idealna okazja aby je zwiedzić. Pośród ulic największego portu morskiego Czarnogóry można tu podziwiać:

  • Oliwny gaj Mirovica – najstarszy gaj w Europie

  • Pałac Królewski z XIX wieku – miejsce imprez kulturalnych oraz festiwali muzycznych.

  • Akwedukt – powstały w XVI wieku

  • Katedra św. Jerzego – z XII wieku.

oraz wiele innych atrakcji.