Wakacje w Herceg Novi - domy wakacyjne

Wakacje w Herceg Novi

Wakacje w Herceg Novi - domy wakacyjne

Herceg Novi to miasto położone w północnej części wybrzeża Czarnogóry. Z racji swojego położenia (blisko granicy) z Chorwacją oraz licznych fortyfikacji, miasto nazywane jest „bramą Czarnogóry”. Miejscowi określają je również jako „miasto kwiatów” a to za sprawą wyjątkowej i gęsto rosnącej roślinności śródziemnomorskiej. Herceg Novi jest jednym z najpopularniejszych kierunków turystycznych w Europie z kilku powodów. Po pierwsze, położenie geograficzne. Z jednej strony piękne plaże Zatoki Kotorskiej, która bezpośrednio łączy się z Morzem Adriatyckim, a z drugiej strony masywne i wysokie góry Orjen. Kolejnym „magnesem na urlopowiczów” jest mnogość zabytków oraz różnorodność architektoniczna. W mieście znajdziecie budowle w stylu romańskim, bizantyńskim, barokowym, a nawet orientalnym. Herceg Novi jest również świetnie przystosowane dla potrzeb Turystów. Miasteczko jest świetnie oznakowane, biura informacji turystycznej chętnie służą pomocą, a bogactwo barów, restauracji, tawern i innych udogodnień sprawi, że nie będzie czasu na nudę. Podsumowując, Herceg Novi to idealny pomysł na udane wakacje w Czarnogórze.

Popularne domy wakacyjne w Herceg Novi

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Herceg Novi

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Herceg Novi

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Herceg Novi

Loading...

Domy wakacyjne w Herceg Novi

Wymienione wyżej atuty, z pewnością dały do myślenia nie jednej osobie. I do takich właśnie osób, mamy przygotowaną bogatą ofertę domów i apartamentów wakacyjnych w Herceg Novi. Nasze obiekty urlopowe, już czekają na Wasze przybycie i to o dowolnej porze roku, bowiem można je wynajmować na przestrzeni całego roku. Ma to zaletę taką, że osoby nie lubiące tłumów w kurortach, będą mogły wynająć apartament wakacyjny w mniej obleganych terminach, a z gwarancją znakomitej pogody. Nasze domy wakacyjne, znajdziecie zarówno w samym mieście, jak i w okolicach gdzie szukający ciszy i spokoju, na pewno je znajdą. Obiekty NOVASOL są w pełni wyposażone we wszelkie sprzęty, a wiele domów i apartamentów posiada własne baseny, co z pewnością będzie dodatkowym atutem, przemawiającym za wyborem wakacji z naszej oferty.

Domy wakacyjne w Herceg Novi

Plaże

Urlop w Herceg Novi, to błogie lenistwo na licznych plażach w samym mieście, jak i w okolicy. Jest tu z czego wybierać, bowiem dostosowanych plaż jest około siedemdziesięciu, a dopełniają je dzikie plaże. W tej części Europy znajdziecie plaże żwirowe, kamieniste oraz skaliste. Często spotykane są również betonowe platformy, z których schodzi się do wody. Na tego typu plaże, warto mieć ze sobą obuwie ochronne, które chroni stopy i nie utrudnia pływania. Zejścia z plaż do wody są łagodne, tak jak i dno morskie, a więc śmiało mogą z nich korzystać dzieci. Część plaż jest odznaczona Błękitną Plażą, a dostają ją obiekty o wysokiej klasie i poziomie bezpieczeństwa. Miejsca wypoczynku na morzem, są wyposażone w infrastrukturę turystyczną tj. leżaki, natryski, przebieralnie, bary itp.

Jeśli, spędzając wakacje w Czarnogórze, chcecie uniknąć tłocznych miejsc, to wzdłuż wybrzeża znajdziecie liczne „dzikie plaże”. Na pewno jest na nich mniejszy ruch, ale pozbawione są opieki ratownika, a więc podczas wchodzenia do wody należy zachować szczególną ostrożność.

Wakacje w Herceg Novi

Aktywne wakacje

Wakacje w Herceg Novi i w okolicach to możliwość uprawiania licznych aktywności i sportów.

Już same czyste i przejrzyste wody Zatoki Kotor zachęcają do wodnych aktywności. Oprócz tradycyjnego pływania, można tu skorzystać z szerokiej oferty sportów wodnych, takich jak windsurfing czy wynajęcie łodzi wiosłowej lub żaglówki do samodzielnych rejsów. Osoby nie mające odpowiednich uprawnień nie muszę się martwić, bowiem mieszkańcy regionu mają do zaproponowania rejsy swoimi łodziami. Wybór jest duży, bowiem w morską przygodę można wyruszyć promem, łodzią motorową, żaglówką lub łodzią ze szklanym dnem, dzięki czemu można podziwiać bogate życie dna morskiego. Podczas rejsu, można również odwiedzić małe wysepki, których pełno w zatoce, a które zachowały swój naturalny charakter.

Tutejsze wody, a także Morza Adriatyckiego są celem wypraw płetwonurków z całej Europy. Dzięki czystym wodom i licznym okazom ryb i innych żyjątek wodnych, panują tu idealne warunki do podglądania życia morskiego. Florę i faunę możecie podziwiać zarówno z plaży, mając ze sobą okulary i rurkę do pływania lub udać się w jeden z rejsów dla doświadczonych nurków.

Jeśli będziecie już czuli przesyt wodą, to możecie skorzystać z innych form aktywnego spędzania czasu. Niezapomniane wakacje w Czarnogórze, to możliwość uprawiania wspinaczki górskiej dla mniej lub bardziej doświadczonych amatorów gór. Herceg Novi, położony jest u podnóża masywu Orjen, który jest dość wysoki, na tyle, że zimą pokrywa się śniegiem. W górach znajdziecie liczne szlaki turystyczne, które prowadzą wzdłuż zapierających dech w piersiach widoków i punktów widokowych. Trasy mają różne poziomy trudności, a więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Tutejsze wybrzeże, również zachęca do wycieczek pieszych i rowerowych. Wzdłuż brzegu, umiejscowione są długie promenady miejskie i pomiędzy miastami. Są też odcinki o bardziej naturalnym charakterze, które prowadzą wzdłuż urokliwych zatok i pięknych widoków.

Atrakcje w mieście

Urlop w Herceg Novi, to możliwość poznania uroków tego miasta. A jest to miejscowość o bogatej i burzliwej historii, wielu zabytkach i ciekawych miejsc. Już sam spacer ulicami jest wyjątkowy, bowiem tutejsze skwery pełne są śródziemnomorskiej roślinności takiej jak palmy, cytrusy, mimozy także liczne gatunki kolorowych kwiatów. Pośród ulic i uliczek, znajdziecie liczne zabytki, a wśród nich:

  • Twierdza Kanli kula z XVI wieku, w którym aktualnie znajduje się teatr letni

  • Twierdza Jaka kula z XIV wieku, z licznymi akcentami osmańskimi

  • Monastyr Savina – zespół zabytkowych budynków, składający się z trzech cerkwi oraz skarbca

  • Twierdza Spanjola – wzniesiona przez Hiszpanów w XVI wieku

  • Cytadela – resztki imponującej budowli, zbudowanej przez Wenecjan w XVIII wieku.

Spacerując po mieście, znajdziecie również zabytkowe kościoły, place oraz domy z charakterystycznymi dla tego regionu – czerwonymi dachami. Przy zabytkowych uliczkach znajdzie też mnóstwo barów, restauracji, tawern, kafejek oraz sklepów i targów, gdzie można zakupić miejscowe rękodzieła czy świeże ryby lub warzywa i owoce. Wakacje w Herceg Novi, na długo pozostaną w Waszej pamięci.

Okolice miasta

Podróżując pieszo czy też rowerem wzdłuż wybrzeża, natkniecie się na mniejsze kurorty i miejscowości regionu. Również i w nich znajdziecie ciekawe atrakcje, które sprawią, że urlop w Czarnogórze będzie niezapomniany. Podczas takich podróży warto odwiedzić:

  • Twierdzę Mamula – to zabytkowa fortyfikacja na wyspie Lastavica. Dostać tam się można tylko drogą wodną.

  • Topla – miejscowość położona tuż obok Herceg Novi, z zabytkowym monastyrem.

  • Igalo – miejscowość uzdrowiskowa, gdzie można skorzystać z oferty leczniczej, polegającej na stosowaniu radioaktywnej gliny.

  • Njivice – urokliwa miejscowość, która słynie z egzotycznej roślinności. Tutejsze ulice ozdobione są bananowcami, kiwi czy jojobami.